Výhody/nevýhody displeje v poměru 16:9 oproti 18:9/19:9

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Refael 17. 8. 2018 13:24

Právě přemýšlím o koupi nového smartfonu s poměrem displeje 16:9, ale největší displej s tímto poměrem má Sony Xperia XZ2 Premium s 5.8".
Osobně preferuji větší velikost displeje než má XZ2 Premium , ale v klasickém poměru ho nikdo asi už nenabízí.
Můžu se zeptat, zda je lepší displej(nemyslím technologii výroby) menší displej s poměrem 16:9 či větší s 6.7" displejem s poměrem 18:9 či dokonce 19:9 např.Pixel 3XL a ještě k tomu s výřezem? Kolik palců zabere výřez samotný například? Sledování videí s vykousnutým displejem asi nebude to pravé ořechové.
Co si myslíte o těchto nových poměrech stran displejů obecně a co by jste mi nakonec doporučili?
Je opravdu velký rozdíl koukat na videa a fotky s 18:9 oproti 16:9?

Děkuji za odpovědi.
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 8. 2018 13:31

16:9 má též větší 6'' Xperia XA2 Ultra
Na displeji 18:9 jsou při sledování videa po stranách pruhy
Klasický poměr stran je dle mne nejlepší, protože čím větší nudle, tim je úzký displej nataženějši, ale je fakt že při větších úhlopříčkách přes 6p by to nemělo tolik vadit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Refael 17. 8. 2018 14:48

Ohledně XA2 Ultra máš pravdu, ale preferuji vlajkovou loď.
Jak se jeví obraz při úhlopříčkách nad 6" s poměrem 18/19:9, ty černé pruhy jsou výraznější nebo naopak se díky větším rozměrům displeje ztrácejí, máte někdo prosím zkušenosti, např.s Galaxy 8/9 Plus?
Je roztažené video na poměr 18/19:9 nějak nepříjemně deformováno?
Refael
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 8. 2018 15:34

Zajdi si do Datartu n. Electroworldu a tam si můžeš všechny Samsungy a videa na nich vyzkoušet
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 19. 8. 2018 12:47

Mám S9+. Video se po roztažení nijak nedeformuje.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků