Smart TV, dotaz na funkce

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod northend 16. 1. 2017 18:08

Ahoj rád bych se poradil.
Zajímalo by mě jestli má význam kupovat Smart TV, když vlastním Google Chromecast (youtube, sdílení obrazovky, stream.cz). V podstatě netuším co víc by se na televizi dalo spustit co na chromecastu ne. Co jsem naposledy četl poznatky tak integrovaný Google cast v televizi neprobudil TV (Panasonic), možná jen u daného typu, nemusí to být problém všech TV, kdežto Chromecast v HDMI ano. V diskuzi se pak objevovaly příspěvky typu LG umí chromecast ze stand-by, Sony taky ale jen chvíli, pak odpojí napájení do USB, Sony to umí ale misí být na Wifi ne kabelem) Měl by někdo s tímto osobní zkušenost?

Další otázka je jak je to s EPGu dneštních TV, načítá se vždy znova nebo drží v paměti i po vypnutí?

Má někdo zkušenosti s funkcemi Philips MultiRoom Client & Server, nebo Panasonic Tv anywhere? (údajně streamovat vysílání umí všechny smart TV Samsungu - info od zákaznické podpory Electro World)

Vybírám co si pořídím za TV a zatím jen formuji požadavky
100Hz panel,
min 3 USB (napájení chromecast, flashdisk, set klávesnice + myš)
min 2 HDMI (chromecast + PC)
sledování TV ze zdálenosti cca 3 m, nemám zdroj 4K obsahu, stačí FHD (když se ještě najde vhodný model)

aktuálně mám příjem DVB-T a od UPC základní balíček kabelové TV (současná TV má jen DVB-T MPEG 2 tuner)

Rodiče mají LG 42lv570s a LG 32lw570s je to v podstatě stejný model až na 3D obě jsou smart, je pravda že to jsou jedny z prvních smart TV takže o rychlosti spouštěn aplikací se tu nemá cenu ani zmiňovat. Jinak se nedá říct že by byly user friendly, ladnění a třídění satelitních programů je práce na dopoledne, a občas se samy popřehazují :-), editace na PC jde ale úspěšné uložení do TV záleží asi na tom odkud zrovna fouká vítr.

Ještě se nabízí varianta v případě že bych opravdu chtěl smart, koupit obyčejnou hloupou televizi a k tomu třeba nvidia shield tv, což si myslím že ohledně hw výkonu a sw podpory je nesrovnatelné s jakoukoliv smart TV

Díky všem za komentáře
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 16. 1. 2017 21:24

Asi nejlepší řešení by bylo to poslední s shieldem. Na druhou stranu, nejsem si jistý, jestli ještě někdo vyrábí hloupou TV s tvými požadavky. Jestli se neplete, byl zde několikrát zmiňován nějaký philips(snad PFK6300, odborníci mě jistě opraví), ale taky to je model 2015. A byl za cenu chytré TV.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 1. 2017 06:42

Ano ma vyznam kupovat TV so smart, lebo obrazovo kvalitny model bez toho nekupis. Ako trent spravne napisal jediny TV so 100 Hz panelom bez smartu je Philips PFK6300 a uz je takmer nedostupny. Cize smart mat budes ci sa ti to paci alebo nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod northend 18. 1. 2017 15:17

Díky za odpevěď. Smart Tv se nejspíše nevyhnu.
nějaké zkušenosti s funkcemi Philips MultiRoom Client & Server, nebo Panasonic Tv anywhere?
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 18. 1. 2017 19:26

Co potřebuješ vědět konkrétně k oněm funkcím? Záleží vždy na konkrétním televizoru a firmwaru... někde a někomu jde streamovat vše, včetně živého vysílání... i s kódovanými stanicemi, u kterých se využívá modul s kartou placené TV. Něco je, samozřejmě, omezením konkrétního typu TV, další pak omezení využitého modulu atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod northend 18. 1. 2017 22:19

Jasně verze FW bude mít určitě značný vliv na použitelnost. Každopádně to asi bude velmi okrajová záležitost využití téhle funkce. Jsou důležitější věci.
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2017 13:52

northend píše:Díky za odpevěď. Smart Tv se nejspíše nevyhnu.
nějaké zkušenosti s funkcemi Philips MultiRoom Client & Server, nebo Panasonic Tv anywhere?

northend píše:Jasně verze FW bude mít určitě značný vliv na použitelnost. Každopádně to asi bude velmi okrajová záležitost využití téhle funkce. Jsou důležitější věci.


Promiň, ale nějak jsem Tě nepochopil. Nejdříve se ptáš a pak Tě to už nezajímá? Samozřejmě... na TV je nejdůležitější kvalita obrazu, potažmo zvuku.... a v poslední době i to, zda má stabilní software.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod northend 19. 1. 2017 14:50

Tyhle funkce bych bral jako vítaný bonus, né povinost. Když budou fungovat dobře budu rád, když mi někdo napíše že je to nepoužitelné, nebo abnormálně datově náročné, tak bych alespoň věděl co očekávat. Ono stejně sledování televizního vysílání bude třeba 30% využití, a na tabletu můžu streamovat vysílání i jinak.
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod northend 23. 1. 2017 20:58

Jinak jsem si předběžně vybral Philips 49PUS6561, během týdne nám zlevnila na řadě eshopů. Snad s ní nešlápnu vyloženě vedle.
Nenašel jsem funkci upravit příspěvek tak snad nevadí že odpovídám pod svůj poslední komentář.
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qasko 24. 1. 2017 00:03

Mne sa to neosvedčilo na "15 Philipse , mal som problémy kadejaké napríklad keď som vypol TV nenahralo mi to na disk atď atď . Musel som kúpiť stb inak by som so si vlasy vytrhal :)) Na VU+ som testoval aplikáciu Dream Player ktorá je aj na Android TV a je naozaj super pretože napríklad stb prehráva na tv a do ďalšieho zariadenia môže isť stream alebo stream nahrávky z hdd .
Na Philipse by som vyzdvihol Android TV - KODI - Doplnky :) a druhý krát by som si vybral rozhodne model s mikrofónom v diaľkovom !
qasko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 1. 2017 06:23

northend píše:Jinak jsem si předběžně vybral Philips 49PUS6561, během týdne nám zlevnila na řadě eshopů. Snad s ní nešlápnu vyloženě vedle.

49" uhd na tie 3 metre ti je uplne nanic.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod northend 24. 1. 2017 07:41

Ryan Giggs píše:49" uhd na tie 3 metre ti je uplne nanic.

jo to vím že nepoznám rozdíl mezi FHD a UHD na tu vzdálenost, smířil jsem se s tím že budu mít UHD ikdyž k němu nebudu mít zdroj co na tom přehrát (krom pár videí na YouTube nebo nějakých 30GB ripů).
FHD varianta by se nabízela v podobě UE50J6282, ale nějak mě láká ten Ambilight, a když je teď model s Ambilight3 levnější než s Ambilight2 (50"), tak proč ne?
northend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod airslava 24. 1. 2017 08:38

northend píše:Jinak jsem si předběžně vybral Philips 49PUS6561, během týdne nám zlevnila na řadě eshopů. Snad s ní nešlápnu vyloženě vedle.
Nenašel jsem funkci upravit příspěvek tak snad nevadí že odpovídám pod svůj poslední komentář.


Mne taky hodne lakala tato TV a Ambilight bylo obrovske plus, vypada to luxusne, je to efektivni, krasne to dokresluje filmovy zazitek. Nekoho to rusi, ale me to nadchlo, je to neco co me fakt zaujalo, navic pred Vanocema vychazela na nejakych 18K + zdarma monitor v cene 3,5K + jsem mel poukazy v hodnote 1K. Takze fakt luxus akce, ale tato TV ma sve mouchy, predevsim to dela Android, kterej je nekdy fakt o nervy. Obcas se chova nestandartne a zije si svym zivotem. Je tu vlakno primo o teto TV (pripadne 6501 appod, coz je ta sama), ja osobne bych rekl, ze Philips maji luxusni obraz, co jsem zkousel, tak obrazove byly opravdu jedny z nejlepsich. Ale je to na zvazeni no, UHD je opravdu na nic (minimalne pro tebe v teto uhlopricce) a bohate by stacila nejaka FHD telka, kterych zatim jeste je dost, ale rychle mizi.

Prave u Philips uz dobrou FHD (se 100Hz panelem) nesezenes, ja mel moznost koupit v OKAY PFT6550 za 13K, ale promarnil jsem to a byla to asi chyba :) Pak jsem ji jeste nasel na aukru, ale to jsem jiz nechtel jit do opravovane TV, i kdyz nove, nepouzivane. Nicmene jak jsem rekl, nove rady jiz nemaji FHD modely.
airslava
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 1. 2017 09:49

northend píše:FHD varianta by se nabízela v podobě UE50J6282, ale nějak mě láká ten Ambilight, a když je teď model s Ambilight3 levnější než s Ambilight2 (50"), tak proč ne?
Pretoze tie FHD su obrazovo lepsie, a pretoze tento model ma problemy, vid vlakno tu na fore. A este sa da zohnat PFT6510 aj ked len s dvojstrannym Ambi.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airslava 24. 1. 2017 12:56

Nasel jsem ji jen za 20K, coz mi prijde dost predrazene, to uz radeji vzit tu j6282 a usetrit 6K (akorat ozelit Ambilight no... pripadne pockat a doufat, ze v budoucnu jeste nejaky novy dobry FHD model bude, ale moc bych tomu nedaval vzhledme k soucasnemu trendu)

-- 24. 1. 2017 14:00 --

Pravda, ze na mall je ted 55' za 20K, coz je "jen" o dva tisice levnejsi nez 55' Philips, ale furt mi vychazi jako lepsi volba ta Samsung, jen si clovek proste musi uprit ten ambilight no... je otazka, zda ti za ten rozdil stoji no, ja se rozhodl, ze tolik proste nedam :)
airslava
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků