Ambilight - zkušenosti

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alibagil 8. 3. 2017 10:21

Zdravím. Má doma někdo TV s funkcí ambilight, kterou aktivně používá? Zajímaly by mě zkušenosti s touto technologií, jestli je to něco, co opravdu zvýší zážitek ze sledování filmu, nebo jen pozlátko, co se využije parkrát, když je TV nová, nebo když přijde návštěva, ale dál je po většinu času vypnuté. Docela mě to láká, ale nikdy jsem naživo neviděl a z fotek a videí nejsem schopen se rozhodnout, jestli to k něčemu je. Jde mi čistě o filmy, je mi jasné, že u klipů to musí být paráda, ale to není můj šálek kávy :-)
alibagil
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 8. 3. 2017 10:59

Mam TV s Ambilight uz vyse roka a som velmi spokojny.Zvykol som si na to.Ambilight zapinam len pri pozerani filmov.Inak je vypnuty.Niekomu to moze vadit a rusit a niekto si to nevie vynachvalit.Patrim k tej druhej skupine.Samozrejme da sa zit aj bez toho.Najlepsie by bolo keby si si to u niekoho doma mohol v klude skusit a pozriet si to nazivo a dlhsie.Mozes sa zastavit aj u mna....
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gulii 8. 3. 2017 11:09

Když jsem měl TV s Ambiloght (vrácena v rámci pruhu v obraze - viz. vlákno o 6501), tak to je fakt hodně pěkná "blbina", teď, když se koukám po jiné televizi, tak bych ho tam rozhodně uvítal. Pokoj to osvítí hezky a navozuje to příjemnou atmosféru.
gulii
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 8. 3. 2017 11:13

Ja si udelal Ambilight za 3,5 dolaru z Aliexpress :-D Je zapnuty v USB televizoru pri zapnuti TV se rozsviti pri vypnuti TV zhasne :-)

-- 8. 3. 2017 11:15 --

ja mam Ambilight 3, ale muzes si udelat i Ambilight 4 :-)
Přílohy
IMG_20170228_191553.jpg
IMG_20170228_191531.jpg
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alibagil 8. 3. 2017 11:41

to gustoh: to je to, právě nihoho s Ambilightem neznám a ty počítám budeš trochu z ruky :-) Ale díky za nabídku. Chápu tedy správně, že ti to jakoby opticky rozšiřuje scénu filmu, i mimo obraz, jsi více jeho součástí? Možná jako takový ekvivalent surround zvuku?

to eiben: ale to asi svítí pořád stejně, ne? Žádná reakce na dění na obrazovce. Viděl jsem teď i Ambilight zbastlený na bázi Ardunia, což tomu od Philipsu kvalitativně dost konkurovalo, ale cenově už taky někde jinde a musel by sis udělat sám.
alibagil
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 8. 3. 2017 12:09

to alibagil: samozrejme, ze to sviti porad stejne (3,50 dolaru), ale pri vecernim sledovani kdyz jsou zhasle svetla je to docela prijemne. Prodavaji se i za 6 dolaru myslim kde se da menit barva svetla i intenzita svetla. Ale reakce na deni na obrazovce to samozrejme nema
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alibagil 8. 3. 2017 12:23

to eiben: ale možná to není vůbec špatný nápad na otestování, jestli by mi to světlo za TV vadilo, nebo ne. Kousek led pásku tu někde mám, vyzkouším.
alibagil
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 8. 3. 2017 13:05

To alibagil:
Ked je obraz s celistvymi jednofarebnymi plochami...napriklad trava,les,more,futbal tak trochu to opticky rozsiruje scenu filmu.Da sa tam nastavit viacero rezimov takze si vyberie kazdy.Mne sa to paci a som velmi s tym spokojny.Nastastie aj ten moj TV Philips s Androidom poslucha.....Ale ak niekedy pojdes cez Trnavu kludne daj vediet a mozes dobehnut.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 8. 3. 2017 13:07

Někde jsem viděl "návod", jak si udělat Ambilight bez Filipesa = k jakýmukoliv TV. Byl na to potřeba procesor, kterej bral videosignál z výstupu TV (v podstatě signál pro záznam na rekordér) a pomocí programu z něj vybíral oblast týkající se pruhu jen kolem obvodu o šířce 10% celkovýho rozměru. V následujícím kroku vyhodnocoval RGB informaci na podíl barvy převažující v daný oblasti a % jasu - stejným % pak budil RGB LEDkovej pásek na zadní straně TV. Nevím, jestli by se mi chtělo takovej vorloj stavět ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eiben 8. 3. 2017 13:27

eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lexx 8. 3. 2017 13:46

Ambilight je tak strašně individuální, že je nutný si to vyzkoušet a zjistit, jestli to člověku sedí. Naši to maj a nemohou si to vynachválit, já bych to ale nejradši vypnul.
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 3. 2017 20:51

alibagil píše:Zdravím. Má doma někdo TV s funkcí ambilight, kterou aktivně používá? Zajímaly by mě zkušenosti s touto technologií, jestli je to něco, co opravdu zvýší zážitek ze sledování filmu, nebo jen pozlátko, co se využije parkrát, když je TV nová, nebo když přijde návštěva, ale dál je po většinu času vypnuté. Docela mě to láká, ale nikdy jsem naživo neviděl a z fotek a videí nejsem schopen se rozhodnout, jestli to k něčemu je. Jde mi čistě o filmy, je mi jasné, že u klipů to musí být paráda, ale to není můj šálek kávy :-)

Ano, mám velkou zkušenost s funkcí Ambilight v různých televizorech Philips. Skutečně se dá hovořit o snížené námaze zraku + navýšení zážitku ze sledování filmu, samozřejmě při správném nastavení Ambilightu. Pomyslně taktéž dochází k navýšení velikosti úhlopříčky.

Druhou záležitostí jsou poměrně časté firmwarové problémy televizorů Philips.

Ano, Ambilight se dá udělat i v jeho dynamickém provedení, byť ne na všechny typy přehrávání televizorem. Jeden návod využívá platformu Raspberry Pi. Zkuste pohledat na internetu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .cvm 8. 3. 2017 21:49

Keďže jediná dobrá vec na TV od Philipsu je Ambilight a možno diaľkový ovládač s klávesnicou, tak som začal hľadať na internete, ako by sa to dalo uskutočniť na iných TV.

Najschopnejšia cesta je z HDMI signálu a na to exitujú riešenia (ceny od cca 50€ do cca 200€) ako:

- CroLED - najlacnejšie čínske riešenie, ale zobrazuje len jednu farbu.
- LighPack - jednoduchšie riešenie cez počítač a program Prismatik.
- Lightberry - poľský produkt založený na Raspberry.
- DreamScreen - americké riešenie Ambilightu.
- AmbiVision - britský a veľmi dobrý favorit pre podsvietenie.
- AmbiScreen - slovenský a dlho vyvíjaný produkt za príliš veľa peňazí.
.cvm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misinof 8. 3. 2017 22:23

Mám telku s Ambilight asi 3-4 roky a ako som ju kúpil odvtedy je zapnutý (v dynamickom móde). Funkcia je podľa mňa super, je to prirodzené vôbec ma to neruší. S názorom že by to niekomu vadilo som sa ešte nestretol :)
misinof
Junior

Odeslat příspěvekod alibagil 9. 3. 2017 09:01

Díky moc všem za reakce.

Asi už jsem víceméně rozhodnutý jít do Philipsu, jak jsem psal, Ambilight mě i dřív lákal a po přečtení některých zdejších zkušeností mě láká ještě o dost více. Navíc bonus vidím i v Androidu, kdy bych nemusel mít zvlášť krabičku na Kodi a nemusel bych dokupovat klávesnici (ke které jsem se teď chystal). O problémech se softwarem u některých jejich TV jsem samozřejmě slyšel, ale tak předpokládám, že to se za ty 2 roky záruky snad vychytá, nebo vyřeší v rámci reklamace a vlastně mi fakt jde jen o to, aby na tom chodilo Kodi, nic jiného už ani nepoužívám, TV ani nemám zapojenou k žádnému jinému zdroji, než je internet.

Teď je tedy otázka, kterou vzít. Nic menšího, než 55 palců nechci a cenový strop mám někde na 18 tisících, takže se ten výběr vlastně zužuje na novější 55PUS6201 s UHD, nebo starší 55PFK6510, která je jenom FullHD, ale zase má 3D (což bych i docela využil, resp. děcka). Co myslíte?
alibagil
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků