Totální lowend jako řešení problémů s hifi neurózou

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 7. 2017 09:39

Napíšu jen takový krátký zamyšlení po mojí zkušenosti z poslední doby. Před nějakou dobou, cca před dvěma měsíci, jsem prodal repro, řekl bych zatraceně dost slušný repro. Plán byl a stále je pořídit ještě lepší repro. Ale celý to čeká na stěhování, ke kterýmu dojde až na podzim. Takže do tý doby jsem prostě na suchu.

Nicméně měl jsem poslední dobou čím dál tím větší absťák po poslechu hudby. Nedalo se to vydržet, tak jsem začal ze zoufalství poslouchat přes repráky z notebooku. A je to pecka. Nejsou tam vůbec žádný basy, žádný vejšky, žádnej prostor, stereobáze je podobná spíš na mono a středy jsou neuvěřitelně nedetailní, ALE všechny emoce, všechna radost z poslechu oblíbené hudby je i tak přítomna! Přiznávám notebook netrápim, pouštim si jen lehčí žánry, různý popíky, ale i tak. Je to tam.

Nejlepší na tom je, že vůbec neřešim nic, neřešim že bych musel vyměnit kabel, dac nebo nevim co všechno. Prostě jednom poslouchám a vim, že je ten zvuk špatnej a já nijak nemám možnost ho vylepšit, tak to prostě neřešim.

Předtim když jsem poslouchal skrze mnohem lepší zvuk, pořád jsem nebyl spokojenej. Zdálo se mi tu málo vejšek, jinde zas bez basů, bez dynamiky nebo spoustu jinech důvodů k nespokojenosti. Hlavou se mi motalo co by se stalo kdybych vyměnil síťovej kabel nebo nastavil jinej upsamling filtr ve foobaru. Pořád jsem byl v neklidu a ve stresu. Něco jsem v sestavě změnil, bylo to lepší a chvíli jsem byl spokojenej, ale jen chvíli a zas to začalo znova. Člověk si tu muziku pak ani nemohl pořádně užít.

Abych to zakončil, je to trochu jako půst v jídle. Úplně se člověk poslechem lowendu pročistí :tleskani
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 7. 2017 09:53

:D :D :D

... jeden dobrý článoček tiež na podobnú tému:
https://www.innerfidelity.com/content/f ... -art-music
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 22. 7. 2017 16:27

Je to celé jednoduše o tom, aby si člověk sám v sobě uvědomil, jestli poslouchá zvuk nebo hudbu. Jestli vnímá hlavně JAK to hraje nebo CO hraje.

Úplně stejná potenciální nespokojenost by člověkem mohla cloumat po koupi auta (nejezdilo by se v jiném líp?), ohledně místa, kde koupí/postaví dům (nebydlelo by se tam líp?), ohledně životního partnera (nebylo by s jinou/jiným líp?).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 4. 8. 2017 18:38

JJ většina hifistů řeší jak to hraje než co hraje a přestává si tý muziky užívat.Někteří až extrémně.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johanx 4. 8. 2017 19:11

Myslím že základ je objevit ty správné bedny se kterýma bude radost poslouchat hudbu ať je z jakéhokoliv zdroje. Já už na konec tunela došel ( i když náhodou) a jsem za to rád. To věčné hledání je fakt na palici. Přeji ti podobný konec. :-)
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejny 5. 8. 2017 17:26

Co? Velke bedny jsou pekne, pekne hraj, jenze hraj jinak a poslouchat je delsi dobu nemusi bit to prave, protoze je tam toho vice nez na horsich mensich bednach.

V praci mame https://www.czc.cz/creative-inspire-a250/129046/produkt , hraj pekne, i komprimovana online radia to stravi a zni to. Dokonce se umej rozehrat. Jako levne a celodenne poslouchatelne spatne nejsou. Rozehrat se umej.
Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior



Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků