Amway a příjmy? - svobodná diskuze (žádné mazání příspěvků)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 19. 3. 2016 20:31

xtonda: to je podobne inteligentni prohlaseni jako "vsichni zamestnanci jsou tupci a omezenci".

yowie: co ma byt vysledkem tveho snazeni? Ze neco nemuze fungovat?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 19. 3. 2016 21:29

S474N: Naopak, fungovat to může a dlouhodobě... jen je potřeba neustále verbovat, protože odpad je cca kolem 60% ročně a asi i víc, však o tom mluví i sami Amwayáci na svých stránkách. Přes samé nabírání nových a nových členů ani nemají čas na prodej... :-D

Ono, co je tak krásného a přitažlivého na tom, že někoho živíte svými předraženými nákupy a kupujete si šanci najít další, kteří Vás budou živit svými předraženými nákupy a rekrutovat další a tak pořád dokola. Přičemž odpad je obrovský, takže neustále rekrutujete a rekrutujete, abyste se vůbec udržel na svém.

Tohle někdo chce? Doporučuji si projít obraty velkých MLM společností v různých zemích v průběhu jednotlivých let. MLM firma většinou vystřelí prudce nahoru a potom padá prudce dolů - viz. Čína.

Pro naprostou většinu lidí v "systému" se jedná o hru s nenulovým součtem - peníze od nich plynou nahoru v rámci sítě, poptávka z venku téměř neexistuje. A za těchto podmínek je nejlepší verbovat další pitomce, kteří nakupují, než se snažit něco prodat, protože stejně nic, možná mimo své rodiny, neprodáte...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aaischa 20. 3. 2016 11:12

Luboš Bílý píše:
Mimochodem k dotazu, kdo ty věci kupuje: třeba právě včera jsem prodal jedné maloobchodní zákaznici 2 výrobky. Objednávka celkem za 1880 Kč a asi za 30 bodů. Samozřejmě i já jsem měl na výběr - buď budu vymýšlet 1000 důvodů, proč to nikdo kupovat nebude, nebo půjdu a zkusím se zeptat lidí a uvidím. Já jsem si vybral tu druhou možnost. Někdo jiný si vybral tu první. Otázkou je, která možnost je ta správná. Pro mě určitě ta druhá. :-)


to byl můj dotaz... :) za 1880 má 90% mých známých a to včetně kamarádek kosmetiku a drogérii na půl roku .. :) za 2 produkty by to nedal nikdo O:-)

já se lidí ptal ... reakce "ty ses dal k těm čů*ákům" byla eště z těch lepších, nikdo to nechtěl ani zadara...

už po škole to pár kamrádů začalo dealovat, bejvalejm spolužákům, na vejškách, známejm, občas něco prodali, ale ve výsledku kdyby si to rozpočetli, tak by makali možná za 10kč /hodina :D
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 20. 3. 2016 12:20

yowie: a ty tvoje stesky se tykaji Amway nebo MLM? Ja jen, ze je to rozdil asi jako Skodovka a auto. Skodovka je sice auto, ale aut je vice, nez jen Skodovka.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 20. 3. 2016 13:27

S474N píše:yowie: a ty tvoje stesky se tykaji Amway nebo MLM? Ja jen, ze je to rozdil asi jako Skodovka a auto. Skodovka je sice auto, ale aut je vice, nez jen Skodovka.


Omyl. MLM = Amway.

A teď proč? Kvůli 4 roky trvajícímu sporu 1975-1979, kdy se americká FTC snažila prokázat, že Amway je pyramidová hra. Amway nakonec zrušen nebyl, ale byla přijata pravidla, která měla zaručit, že půjde o podnikání v přímém prodeji a ne o pyramidovou hru. To je právě to, že by měl Amwayák mít 10 klientů mimo své downline, nebo např i možnost vrátit zboží během několika měsíců, to nezavedla firma Amway proto, že by nějak milovala své zákazníky, ale jako prevenci před pyramidou. Člověk, který se nechá zblbnout na školení, nakoupí na sklad a pak nemá ani na chleba, měl mít možnost to zboží v rozumném termínu vrátit - dostat peníze zpět a předejít tak svému finančnímu sebezničení.

Na výsledek tohoto nešťastného soudního rozhodnutí dodnes doplácí desítky milionů lidí ve stovkách neustále se rozpadajících a zase vznikajících MLM - pyramidových hrách.

Většina novějších MLM totiž v podstatě okopírovala Amway systém, někdy si nelámali ani hlavu s přejmenováváním těch perlových a diamantových pozic. Dělají to právě kvůli tomuto soudnímu rozhodnutí, které za určitých (neplněných) podmínek uznalo Amway za legální.

Jon Taylor, známý americký kritik MLM, psal, že při různých soudech s pyramidovými hrami v USA téměř vždy začíná obhajoba takto: "Ale vždyť jsme jen okopírovali systém Amway".

Dokonce se nedávno na amway-fakta.cz Amwayáci plácali po zádech, jak jim ostatní MLM mohou děkovat za to, že se zasadili o definici MLM. Ano, majitelé pyramid jim opravdu mohou poděkovat, na rozdíl od stamilionů lidí, kteří v těchto "podnikatelských příležitostech" provařili své peníze.

V průběhu let z toho vznikl šílený guláš, kdy ve finále aktuálně Amway v USA nemá problém, ale např. právě Vemma, která byla kopií Amway s energetickým drinkem jako produkt (asi před rokem nás tu jeden zoufalec do Vemmy verboval... :-D ) byla označena za pyramidovou hru.

Výsledkem je neskutečný zmatek a nejasnost, co je a co není legální.

Aktuálně je vyšetřovaná i firma Herbalife nebo např. i Talk Fusion a další a další.

V čem se liší od Amway?

Já myslím, že ničím. Všechno to jsou product based pyramid schemes se vším, co k tomu patří.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 20. 3. 2016 21:42

MLM je obecne oznaceni formy prodeje. Amway je jeden z konkretnich MLM. Pokud tohle nechapes, tak se nemame o cem bavit.

BTW s tou pyramidou me fakt bavis. Ted si predstav, ze tu pyramidu mas i ve skole, praci a proste upne vsude :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 3. 2016 03:25

Jo podstate to tak je, clovek porad nekde jako ma stoupat, neco jako na K2 :D

MLM sice to neni uplne to stejny ale pripomina me to tyhle podobny prace, delal to tu nekdo?
https://www.youtube.com/watch?v=IVJNtF_xPwA

U MLM teda clovek shani lidi, proto aby do neceho rvali prachy a shaneli si dalsi lidi...
u tejhle prace chodi clovek D2D busit na dvere, lidi mu cpe manager jen tam nerve svoje prachy ale rve od lidi faktury ze?
Manager kdysi jeden rikal, udelat trenera musis, potom sehnat 5 lidi, ktery budou litat a zvonit a potom votevres pobocku, kde chces na svete...tam uz pak hrajes hry, kecas lidem do palice sem tam a mas mesicne 200 000czk :D
A.D. Praha, SaveMax, Jobing...
ripper6
Poslední varování


Odeslat příspěvekod yowie 26. 12. 2016 11:58

O MLM firmách mluví jako o pyramidách už i na HBO... A velmi, velmi vtipně :-)

http://amwey-business.cz/zasadni-informace-o-mlm/
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 21. 1. 2017 15:30

A to to mají Amwayáci s těmi pasivními příjmy tak pěkně naučené... :-D :oboze

Jen škoda, že mají zakázáno Amway byznys takto prezentovat:

http://amwey-business.cz/amway-cz-masiv ... del-firmy/
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 12. 3. 2017 09:42

yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 12. 3. 2017 11:34

ty stránky jsou naprosto otřesný
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Millanoss 22. 3. 2017 00:07

Kdo propadne Amway dobře mu tak XD
Millanoss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 22. 3. 2017 00:51

Tyvole to je zas jednou vlákno. Běžte radši dělat něco užitečnýho. Z amwaye i herbalife, country life a podobných sraček je mi akorát na blití, včetně lidí co se okolo toho motaj. Úroveň někde sociální případy, co by jinak ten čas prodiskutovali v nesmyslných diskuzích na anonymním fóru.

Jinak shodou náhod jsem se přes známý a další známý s několika takovými taky potkal - ti co byli celkem vysoko a ty peníze skutečně měli. Takový tupý hovada opovrhující všemi a vším a totálního výsměchu na toto téma jsem za celý život nepotkal :-), vidět to někdo z těch naivních ovcí na koho vlastně vydělávají, asi by neudrželi snídani.

Kdo tvrdí že nejde o pyramidu a s přebalenými výrobky do nového obalu s 100% přirážkou a oblbování lidí podomním prodejem, má okamžitý ignore.

Šéf country life každý čtvrtek nakoupil bedny nahnilejch rajčat v makru a prodával je jako Bio za 109/kilo. A ještě z toho měl pr.d.el, tak mi neserte
powlcz
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků