Travelmarket

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hacik1 10. 12. 2014 18:48

Ahoj, nedávno mi jeden známý nabízel, ať si kupuju dovolený přes nějaký systém. Po zaplacení cca 200 USD můžu nakupovat výhodně zážitkové dovolené, levné ubytování v luxusních hotelech...užiju si a ještě prý za to budu mít nějaké traveldolary, za který budu moct dál nakupovat s ještě větší slevou. Moc se mi to nezdá, všechno je v angličtině, chci víc informací od někoho, kdo s tím už má nějaké zkušenosti. Poradíte mi?
hacik1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avathar 10. 12. 2014 22:43

Kam a komu jde tech 200 usd? A pak sekce letdlo/MLM
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2014 08:56

Těhle systémů existuje řada. Některé jsou více-méně férové, některé jsou vyloženě zlodějina.
Na dovolené jsem se seznámil s jednou Američankou, která byla členem takového systému a moc si to pochvalovala. Měla slevu na ubytování v hotelu (stejném, v jakém jsem bydlel já) a ještě dostala lepší pokoj.
Na druhou stranu to znamená kupovat si samostatně letenku, což může někdy vyjít dráže, než celý zájezd přes cestovku - a jindy zase o hodně levněji. V některých těhle systémech je problém zabookovat termín na poslední chvíli v hlavní sezóně (počet míst je omezen), takže se to blbě kombinuje s akčními letenkami.

Některé systémy vyžadují ještě udržovací poplatky, které to dost prodražují, jiné fungují jen pár let (dokud nabírají klienty) a pak zaniknou.

Já mám zkušenost jak s kupováním zájezdu s cestovkou (jezdím s německými), tak létání na vlastní pěst (no to vlastní není úplně přesné, vždy se přidám k někomu, kdo to zařídí, viď avathare, xls a další :D ) s rezervací hotelu přes Internet, telefon nebo ad hoc na místě, kam zrovna dojedeme.

Všechno má své pro a proti a nelze paušálně říct, co je lepší. Dovolenkové systémy jsou dobré pro bohaté důchodce, co mají spoustu času a na dovolenou mohou kdykoliv a jezdí často a rádi. Naopak pro single zaměstnané, kteří si budují kariéru moc výhodné nejsou. U rodin s dětmi je to někde mezi, opět záleží na jejich finančním postavení, pokud vyjdou tak tak, tak to pro ně moc není, pokud mají dost peněz, tak zase slevy moc neřeší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 11. 12. 2014 09:38

No a pokud je všechno v angličtině a člověk ji neovládá, tak na to stejně může klidně zapomenout.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 12. 2014 09:41

Google Translator, ně znaješ :-D?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 11. 12. 2014 10:11

To jo, ale občas překládá věci naopak, než to má skutečně být. Jestli to někomu tak stačí...
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod linda78 17. 9. 2018 16:31

200 USD je poplatek tomu systemu? Neverim, ze usetris vic pres system, za ktery platis poplatky, nez kdyby sis to nasel sam a dovolenou poskladal..

-- 17. 9. 2018 17:33 --

Znas nazev tyhle spolecnosti? Ze zajmu bych se podivala.
linda78
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audiobullys 19. 9. 2018 23:45

Dreamvc
možná dreamtrips každopádně je to nak Dream vacation club
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2018 11:14

Koukám vykopané staré vlákno, ale od té doby mám nějaké další zkušenosti, tak přidám.

Před pár měsíci jsem byl na prezentaci "nového a úžasného systému na cestování", Firefly. Princip byl podobný, jako u všech MLM systémů - nepřehledný systém různých bonusů a bonusů z bonusů, členských balíčků a poukázek kterými šla hradit část nebo celá dovolená, atd. Tam, na místě, to fungovalo skvěle, pán nám ukazoval velké rozdíly v cenách přes Booking.com a přes Firefly. Neměl jsem v úmyslu se stát členem, ale jelikož nějaké členy znám, řekl jsem si, že kdyby to bylo levnější, že si to přes ně klidně objednám (ať z toho i něco mají, když to pro mne bude výhodnější - zkrátka win-win). Jenže, když jsem doma hledal konkrétní ubytování na konkrétní dny a do konkrétní destinace, tak mi to většinou nenašlo buď nic, nebo to bylo dražší.
Ano, nejsem zrovna "tabulkový" klient, jezdím spíše do méně obvyklých destinací. Zkrátka 4 a 5 hvězdičkový hotel na víkend v Berlíně, Paříži a Milánu možná vyjde levněji přes tento systém, ale základní ubytování na 1 noc někde ve východní Evropě tam není vůbec nebo za nekonkurenceschopnou cenu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 9. 2018 11:57

někde jsem četl že hotel dá napřímo slevu 10 až asi cca 20 procent, tak todle může být podobný, uzavřená smlouva se slevou 10 a více procent a ještě budou pod cenou bookingu, když je to 4 hvězdičkový hotel, kde je prostor pro snížení ceny, u levnějších pod 1000 Kč to právě moc nevyjde. někde tam budou už ceny nákladu od 300 kč víc plus na platy personálu.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod linda78 20. 9. 2018 11:59

Haha, novy a uzasny system cestovani, ze me to neprekvapuje. Jde o zahranicni projekt? Radsi si vse hledam sama a zahranicni dovoleno seskladam, ale diky za nazor. Je to sice jasna zlodejina, ale byla jsem zvedava na jakem principu to funguje.
linda78
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků