OVB

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 10. 3. 2009 00:28

Má někdo k dispozici kariérový řád a systém odměňování v OVB?
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 3. 2009 18:59

To je to tak tajné?
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 3. 2009 20:32

To je nový AMWAY? :mrgreen: :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 3. 2009 22:10

Ne je to taková líheň agentů-bouchačů ze které se tu ta tam "odloupne" další společnost (AWD, Partners), když už za sebou nechtějí vláčet průšvihy OVB (poslední byla kauza Helag)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 3. 2009 22:15

Pročpak jsi pořád tak zabedněný?:-)
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlaskac 12. 3. 2009 22:31

koho chleba jis toho pisen zpivej. :eh
mlaskac
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 3. 2009 22:59

30kveten2004 píše:Pročpak jsi pořád tak zabedněný?:-)

No proč řekni :mrgreen: :mrgreen:
Petr1968
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 3. 2009 07:18

Petr1968 píše:To je nový AMWAY? :mrgreen: :mrgreen:

Neee... to jsou "jen" pojišťováci :-)
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 13. 3. 2009 15:18

Pojišťují i štěstí? 8-D
Petr1968
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 13. 3. 2009 21:50

Tak to netuším, držím se od nich dál. Když se řekne "pojišťovák" vybavím si "Freda" z úžasného filmu "Na Hromnice o den více". :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2009 10:30

Názorný případ, že finanční poradenství se dá dělat BUĎ poctivě NEBO úspěšně :D
Dnešní vydání E15, strana 27 vlevo dole

Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 17. 3. 2009 21:06

Co tím chtěl básník říci?:-)
30kveten2004
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 3. 2009 21:51

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Petr1968
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mtmccox2 4. 4. 2009 19:35

Do OVB se po studiu chystám, už teď jezdím na školení a musím říct že to vypadá fakt parádně ;)
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 6. 4. 2009 10:01

mtmccox2: utikej, co ti sily staci.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod marvertin 9. 10. 2009 14:26

Co ti na svých sezeních povídají? Že už 30 let podnikají a neměli žádný problém?

Mě před několika lety někdo do tohoto lákal, dokonce jsem byl na jejich sezeních. Ale díky zkušenostem s MLM jsem odmítl a dobře jsem udělal. O pár let později byl ten člověk, co mě lákal nešťastný. V dobré víře přesvědčil lidi, aby dali nemalé peníze do švýcarských nemovitostí. Tito lidé své peníze nikdy neuvidí.
marvertin
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 1. 11. 2009 23:26

Nechápu proč zrovna toto téma je dnes na hlavní stránce. Kupuje snad OVB web Finexpertu nebo co?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 2. 11. 2009 07:47

Neděs :-D To by se tu teprve začaly rojit "skvělé" nabídky na "investice".
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod bart.homer 3. 12. 2009 20:12

Škoda, že nevím více o celé kauze a dění kolem OVB... :-( Také mě to nabízeli, ale nevím ani proč, ale pak z toho sešlo...
bart.homer
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Heady569 23. 6. 2010 17:36

Zdravím vás všechny :)

Dnes jsem se sešel se svým spolužákem, který se mne snažil do OVB natáhnout. O té společnosti jsem slyšel už nějakou dobu zpátky. Pokud chápu dobře, je to systém využívající MLM na základě provizí za zprostředkování produktů poskytovaných finančními institucemi? Čili "byznys" založený na prodeji "ultravýhodných" produktů, jako jsou pojistky, spoření, hypotéky atd. s tím, že si OVB nechává za jejich prodej zaplatit provize?
A "agenti" za natáhnutí dalších lidí do OVB dostávají taktéž provize - tady se tedy zapojuje onen MLM?

A největší háček je v tom, že bankami/pojišťovnami nabízené produkty pochopitelně nejsou nijak ultra-výhodné, ale jen rejžují na konečných klientech?
Může mi někdo zkušený potvrdit/vyvrátit/doplnit tato tvrzení?
D3vilR4ge
Heady569
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mtmccox2 23. 6. 2010 17:47

Je to přibližně tak, nicméně bych netvrdil, že jsou ony nabídky nijak výhodné, od toho je ten poradce, aby našel pro klienta odpovídající a nejlepší možnost. OVB oproti "firmám pro jednu konkrétní instituci" spolupacuje téměř se všemi, proto se dá vybrat opravdu nejlepší řešení.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 6. 2010 18:37

OVB stejně jako jiné společnosti prodává produkty (převážně pojišťoven), za jejichž prodej má provizi - u životního pojištění je to kolem dvojnásobku ročního pojistného. Z této provize část vyplatí tzv. získateli (tomu, kdo klientovi prodal smlouvu) a část si ponechá pro svoji režii, popř. rozdělí mezi ty, kdo jdou v žebříčku nad oním získatelem. Poctivé společnosti si ponechávají maximálně 1/3, ale jsou i takové, co si vezmou více než 1/2.

U většiny prodejců to ale dopadne tak, že tzv. "vytěží" svoje okolí (prodají pojistky rodičům, přátelům) a následně už nikomu. Neumí totiž to, co je v tomto oboru hlavní - prodávat. Ti, co jsou v žebříčku nad mini shrábnou svoji část provize a jdou shánět další ovečky ještě s nevytěženým okolím.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod konstruktiwa 23. 6. 2010 23:00

vydelat se na tom da...je to potreba sehnat co nejvice lidi a nabouchat jim co nejvice smluv, nejlepe zivotnich pojistek, ty vynasej nejvic.

-- 23. 6. 2010 23:08 --

A ty poplatky jsou myslim o neco vetsi nez kdyby si to klient zalozil u pojistovny primo, protoze musi nakrmit poplatkami nejen tu pojistovny ale i OVB
konstruktiwa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2010 11:29

Pokud chces ztratit vsechny znamy a nastvat si i celou rodinu, tak do toho bez, urcite to stoji za to :mrgreen:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Stanislav Kašpar 3. 9. 2012 16:00

Pracoval někdo z Vás u OVB, nebo čistě OVB a další nemáte rádi,
Stanislav Kašpar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2012 16:05

Poskytoval si nekdy oralni rozkos nadrzenym spoluobcanum nemecke narodnosti v parku na Wilsonaku nebo prostituty nemas rad?

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2012 16:51

Stanislav Kašpar píše:Pracoval někdo z Vás u OVB, nebo čistě OVB a další nemáte rádi,

Kolega z byvale prace k nim odesel - kratce na to se od nich oddelili Partners (cca tretina z celkoveho poctu prodejcu), on pak sel k nim (presneji receno byl v te casti, ktera presla k Partners prakticky cela).
Kolegove z jine prace u nich delaji v back office.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 11. 2012 11:27

Já bych se k MLM nestavěl přiliš negativně (emočně), naopak je důležitý střízlivý pohled. Vlastně školky, školy, autoservis, supermarket, síť restaurací McD, autoři+knihkupectví, vodárny, ČEZ, banky, ale i stát jsou více úrovňové systémy stojící na účastnících a jejich spotřebách podobně jako prodejci pojištění nebo výrobků. Nejdůležitější ale je, jaké mezi nima jsou vztahy, a jak na tom jsou finanční toky. To je rozhodující a často v každém systému jinak. V tom tkví celé kouzlo. Nejlépe je to vidět v pořadu Den D, zkuste se podrobně podívat co investor chce a co očekává do budoucna.

Ale v zásadě je to obchod jako každý jiný a měl by mít stejné základní parametry pro uživatele:
a) žádný vstupní/výstupní poplatek (případně minimální na administrativu, nikoliv za to, že "se zapojíte".
b) jasný produkt nebo službu
c) poskytnutí kvality a záruky.

Což ale může být problém pro řadu MLM systémů (nebo dokonce letadel, která jsou stavěna přímo na okrádání) prblm.

Inteligentní a informovaný zákazník/spotřebitel/kunčaft je vždy pro dodavatele výrobků či služeb obtížnější než ten, který v ničem nehloubá. Když budu chtít třeba kravatu se vzorem virblu, tak ji nakonec získám. Je to jen otázka ceny. A vím, že budu muset zaplatit za vše: výrobci, dopravu, skladu, distribuci, prodejci, dph atd... za pojištění dtto. Vždycky když vydávám finance, tak na tom někdo vydělá a vždy když dostanu finance, tak očekávám, že na tom vydělám. Na jedné straně je nabídka a na druhé straně poptávka.
OVB - buď si poradíš sám nebo si necháš poradit...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2012 11:43

DrumSession: ono proc prave ty letadla MLM pouzivaji ze? Asi prave proto, ze je to jedna z nejefektivnejsich forem prodeje. Jenze spousta lidi neumi rozlisit mezi zpusobem prodeje a samotnym prodejem, tedy produktem a sluzbou.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod ZdendaAntusak 28. 3. 2013 00:05

OVB = :D :D :D
ale i další.
Uvědomte si, že to nejsou finanční poradci, ale prodejci životních smluv.
A nezávislí? Ani náhodou.. jak může být někdo nezávislý, když je placen pojišťovnou za to, jak drahou smlouvu donese? Pro příklad, za každou životku, kde platíte měsíčně 2000 Kč má prodejce ("poradce") provizi 50 000 Kč :)
beleive it or not... (resp. toto je provize vyplacená pojišťovnou, oni si to pak mezi sebe dělí podle hvězdiček na uniformě...)
ZdendaAntusak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 28. 3. 2013 00:51

Za každou? No to asi těžko. Btw kdepak mají 250% provize?
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod mario123456 4. 6. 2013 17:49

u OVB bych neuzavřel ani pojistku na kurník. vím jaké praktiky používají, protože jsem chtěl u nich pracovat (hamba mi) a po 2 školeních jsem vzal nohy na ramena ... nikdy více.
mario123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 6. 2013 23:26

mario, ono je to jeden za 18 a druhý bez 2 za 20, nemysli si, že u jiných finančně-poradenských společností je to jiné :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mario123456 5. 6. 2013 10:52

no jo, ja vím že je to všude stejný. proto si radeji všechno obstarám sám :)
mario123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chytrolin189 30. 8. 2013 12:56

V OVB jsem pracovala, ale bylo to přesně tak, jak zde někteří píšou: cílem bylo vnutit rodině a známým investiční životní pojištění, případně 'protočit peníze' např. v penzijním připojištění, z čehož šly největší provize mým nadřízeným, i mně, ale klientovi by to vůbec nepomohlo. Na toto jsem nepřistoupila a odešla jsem. Jsem ale ráda za tu zkušenost. Nyní vím, jaké praktiky poradci zkoušejí na potenciální klienty, a vím, který finanční produkt stojí za nic a který je výhodný či ne, nenechám se už obalamutit. Pokud se chcete dozvědět něco o financích, doporučuji všem stránky www.moudrygros.cz
chytrolin189
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MichalDoubek 13. 9. 2013 08:30

To je přesně důvod, proč nemůže samospotřebitelský systém fungovat ve finančním poradenství. Snad je to pomalu na ústupu.
"Peníze nepřinášejí štěstí, ale uklidňují nervy"
MichalDoubek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Miroslav Střelský 24. 10. 2014 18:12

U OVB dělám téměř 2 roky...
Ano, funguje jako MLM

Nicméně, myslím si, že chyba je řešit společnost jako takovou, víceméně ať je to Partners, ZFP nebo OVB, všechny Vám dají nějaké slevy, zízemí, partnery, ale to hlavní - prodej a kvalita odvedené práce duplikujete od nadřízeného, který Vás zaškoluje a stará se o Vás.

Proč se všude řeší společnosti a ne opravdové problémy - lidi, kteří nekvalitu klonují do svých oveček, které si přivedli?

Ano většina fin. por. všeobecně jsou prodejci IŽP, nicméně ti, co využívají kompletní portoflio - tedy u klienta udělají (alespoň se pokusí):

IŽP - riziko, pokud klient chce, dá se i pár stovek šetřit (např.: úrazová část 800,-, tak to zaokrouhlím investicí na 1000,- kvůli daním)

Auto - povinné ručení a havarijní

Hypotéka - refinancování nebo nová hypotéka

Dům - pojíštění

Odpovědnost - pokud ji klient má nebo chce

Investice - podílovky - Conseq, Pioneer, ČP Invest, penzijka neměním, protože primární zhodnocení stejně jde od státu, kde to bude pro všechny stejné, stavebko - pokud klient plánuje rekonstrukci v blízké době

a udělají to pro klienta aspoň trochu rozumně tak klientovi ušetří dost peněz i času (příklad - klientka, měnila se úrazovka, platba asi 1500/měsíc a chtějí opravovat fasádu, tak jsem jí udělal stavebko u Raiffesen bank, s žádostí o nulový vstupní poplatek) - provize ze životky je dost velká, tak jsem jí ustoupil moji provizi u stavebka, kdo může něco proti tomu říct?
Miroslav Střelský
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 10. 2014 19:46

Protoze tech slusnych poradcu je asi tolik, kolik je chytrych strazniku a pracujicich cikanu. Taky nejaci existuji :wink:

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2014 09:44

Smlouvu na stavebko bez poplatku ti udělají na jakékoliv pobočce Raifky, stačí si o ni říct (jasně, nenabízí to aktivně, ale když řekneš, že chceš smlouvu s příslušným dodatkem, tak ji máš bez poplatku. Já ji takto mám a nic jiného jsem si nesjednával, jen to stavebko).

Ještě k těm společnostem - stačí se podívat na různé testy. Když v nich nějaká společnost uspěje, tak se hned prsí tím, jak je nejlepší. Když propadne, tak je to chyba konkrétního poradce, který nepostupoval v souladu s vysokými standardy firmy. Nedá se nic dělat, ale těžko si někdo bude pamatovat, že nemá uzavírat smlouvu s Lukášem Štorkem (který si navíc po obří 6 milionové pokutě změnil jméno na Lukáš Mikula http://zpravy.aktualne.cz/finance/lukas ... 5900fea04/) a dalšími tisíci "bezejmennými" lidmi, na které tu a tam praskne, že někoho více či méně napálili, takže se to nakonec sveze na onu společnost, která si zkrátka má nastavit takové procesy, aby k takovým excesům nedocházelo. Jenže to nemůže, nic by neprodala - pokud by bránila svým poradcům v tom rušit lidem staré smlouvy za účelem sjednání nových, tak by vyřadila asi tak 90 % obratu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 10. 2014 09:54

Myslíš na pobočce RB nebo RSTS? Protože lidi, co sedí na pobočkách RSTS budou (předpokládám) ičaři a budou odměňováni z provizí odpovídající vstupnímu poplatku?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2014 12:06

Já to zakládal na pobočce RSTS na Ohradě. Kdyžtak SZ, můžu doporučit konkrétního. A nějakou malou provizi mají i za tento typ smlouvy.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 10. 2014 12:23

Ten bude mít radost, až se k němu nahrnou zástupy zájemců :)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 10. 2014 12:28

Proč ne? Není za to provize jako za klasickou smlouvu, ale něco málo z toho má. Jak se říká, "nemusí pršet, aspoň když kape" :D. Člověk nesmí být chamtivý.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod akcius 25. 10. 2014 15:44

Také mám toto stavebko ( bez vstupního poplatku) u RSTS, již 2 roky, A je pravda, že jsem o to musel poradce požádat, respektive jsem mu řekl , že při založení online je 50% sleva na poplatku..takže hned nabídl dodatek ke smlouvě, s nulovým poplatkem.
Moc velký "vývar" z toho neměl, ale řekl mi , že potřebuje vykázat i jistý počet smluv za čtvrtletí,
takže každý nový klient dobrý..
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 10. 2014 21:57

Tomu nerozumím, k čemu mu to je, člověk nežije ze statistiky, ale z peněz.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 10. 2014 10:30

Nevím, jak je to u OVB, ale třeba u Partners musí každý poradce udělat za období (snad čtvrtrok) určitý počet bodů (říkají tomu jednotky), jinak ho vyhodí. Co jsem četl, tak i na poštách mají zaměstnanci předepsán určitý počet prodaných produktů, jinak dostávají sankce (nedostanou pohyblivou složku mzdy, nebo je jim snížena), je možné, že něco podobného je i jinde. Navíc, za smlouvu s tímto speciálním dodatkem pořád nějaká malá provize je :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 27. 10. 2014 19:08

U OVB to mas taky na 3 mesice s tim, na kazde nove ctvrtleti zacinas "na nule" a jedes si znova tu 'karieru".

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod jichaj 30. 10. 2014 12:47

U toho RSTS uz neni ONline zalozeni bez poplatku? https://online.rsts.cz/#utm_source=HP&utm_medium=banner&utm_campaign=online
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Conligus 10. 12. 2014 15:58

Výzva pro všechny leadery OVB pojďte dělat tohle CENDORED
OVB je těžká a nevděčná práce, která navíc pravděpodobně spěje do záhuby, využijte své zkušenosti a transformujte je do této nové celosvětové společnosti, kterou vedou světoví TOP leadeři síťového marketingu.
Conligus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinVe 21. 5. 2015 11:38

Většina poradců OVB chce vydělat za každou cenu, takže ruší staré smlouvy a zakládají nové. Největší problém je v tom, že pokud člověk čerpal daňové výhody ze svého životka, tak je při předčasném ukončení smlouvy nevrátil.
TSU
MartinVe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 5. 2015 11:47

Toto není specifikum OVB, je to praxe u většiny finančních poradců. Zkrátka je jich moc na moc málo kientů, bez pravidelného "stříhání ovcí" se nemohou uživit
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod MartinVe 21. 5. 2015 11:58

pravda pravda, bacha na každého poradce, obzvláště dbejte zvýšené opatrnosti, když chtějí něco rušit, jinak samozřejmě si je do domu můžete pozvat, pokud něco opravdu potřebujete, dokážou připravit to nejlepší na trhu. Jednoduše řečeno, důvěřuj, ale prověřuj :)
TSU
MartinVe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 8. 2016 17:30

http://echo24.cz/a/wA5KZ/natocil-dokume ... a-pravniky

Natočil dokument o praktikách OVB. Ta na něj poslala právníky
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mrusnok 23. 8. 2016 20:49

OVB, Partners, Fincentrum a ZPF je největší hnůj. Nechápu jak pro ně někdo může pracovat.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 23. 8. 2016 21:04

Na Fincenturm ani ZPF jsem neslyšel kritiku....je fakt, že jsem o ZPF vlastně neslyšel nic :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 23. 8. 2016 21:11

Jo je to ZFP...
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 23. 8. 2016 22:21

Tak ZFP to je jedno :) Nebyl to rejpanec na překlep.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 8. 2016 08:09

V tom pripade asi neumis pouzivat Google.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod paty07 24. 8. 2016 21:13

Tak jasný, že na googlu je všechno. Jenomže pasivně (tj. aktivně nehledám) se ke mě donáší špína jenom na OVB a Partners.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 8. 2016 21:43

Patrik se plácl přes kapsu a přispěl celých 100 Kč :D

https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2001049665

Dokument se mi líbí, ale tady je oponentní pohled: http://paragraphos.pecina.cz/2016/08/ra ... zlato.html
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 24. 8. 2016 21:56

Chrzík si dělá jenom reklamu :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 24. 8. 2016 23:25

Film docela poučnej. Chápu i rozhořčení OVB: podobných šmejdů se na trhu pohybuje rozhodně více, a někde natočí film zrovna o nich.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 25. 8. 2016 02:29

Před 14 lety jsem byl na třech na sebe navazujících školeních OVB (Strossmayerák) a chování uváděné v dokumentu, i když je tento opravdu velmi stručný, musím potvrdit, že nebylo příliš jiné. Motivace klasika prachy, auta, děvky, drahé dovolené, plachetnice, ale třeba i tvrdej fet... Když jsem se do těch nesmyslů, kterým nerozuměli a nevěřili ani sami zoufalí "školitelé", nenechal ukecat, nasadili na mě ještě svého best pana jistého Humla, jenž se mi snažil vnutit alespoň životní a jiné pojistky. Ale ať počítal, jak počítal, všude se měly jen sypat peníze z mého (které jsem neměl, ale měl mít...), ovšem ze smluv, které jsem měl podepsat, mi to tak nějak ne a ne vycházet. No nikdy jsme se spolu ničeho nedopočítali (na matiku jsem analfabet, ale dát si dohromady 1+3 ještě dovedu). :-P

Za cca dva měsíce jsem se dozvěděl, že polovinu mých skoro kolegů, se kterými jsem byl tehdy na "školení", údajně pozavírali, neboť se dopustili nějakého kolektivního finančního podvodu (přesněji - umluvili mnoho lidí do jistých "velmi a rychle výnosných fondů finanční instituce, která stejně tak rychle zkrachovala". Byli to naivní kluci, bílé koně, jak se říká v dokumentu, kteří se nejspíše nechali napálit právě na tu pohádku "já jsem velký finanční poradce a ty nejsi nic", jenže právě ti to odnesli a vedení bylo z obliga.

Tehdy mě do "finančního poradenství" tlačil tehdejší sám velký zemský ředitel (se kterým se znám) a otec, který, ačkoli o OVB a jejich praktikách nevěděl absolutně nic, 100% věděl, že bych přesně tohle měl dělat. Odmítl jsem stejně, jako jsem odmítl šikanu v nejmenované restauraci na Národní třídě, kde bych pracoval 6 dní v týdnu od 6 ráno do 1-2 ráno za směšných 30.000 Kč, kde jsem vydržel jeden den. No, byla to kolem mých 18 let "jízda".

Stejně jako OBV jsem se seznámil i s Webso, Amwayem, ovšem co mě vyloženě "bavilo", byl Option One a jejich slogan "džus na to", kde své "poradce" motivovali projížďkou mercedesem kolem bloku s velkým big boss firmy. Peníze? Vůbec! Běhání dokolečka, tleskání, halekání. "Héj, Květa Karbanátková dnes uzavřela 326 tisíc smuv a zaslouží si velkou prémii, dostane červené desky, džus na to!" To byla teprve pecka. No už v 18 jsem si z podobných firem a lidí v nich dělal legraci. Tehdy mě idioti ještě bavili, byl to po škole nový svět. Dnes už je to se mnou mnohem horší. Co vím, tak 2/4 těchto "odchycených" lidí, které znám či jsem znal, buď dře těžkou bídu, kdy teprve začíná normálně pracovat a 2/4 buď lozí po léčebnách či jsou z drog, alkoholu apod. po smrti.

Co si budeme povídat. V době, kdy banky tisknou peníze naprosto z ničeho, kde panují úroky, které nejsou pro svoji reálnou neexistenci nikdy nikým splatit, v době největšího podvodu v historii lidstva nazývaném "kapitalismus", se jen těžko můžeme divit, že se podobné věci děly, dějí a ještě dít nějakou dobu budou, než lidé konečně prozřou a zalobují po změně celého socioekonomického systému do racionální správy zdrojů v podobě Ekonomiky založené na přírodních zákonech / zdrojích. Pomalu otevíráme oči, tak snad to stihneme do doby, než si tu Zemi zničíme.

-- 25. 8. 2016 02:41 --

Nevím, jestli si to tady pan Jakub Charvát přečte, ale nabízím mu advokátní a mediální pomoc, proto v případě zájmu nechť mě kontaktuje. Abych zde nepsal odkazy, tak například v soukromé zprávě, kde se domluvíme.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 8. 2016 11:46

Myslím, že mediální pomoc nepotřebuje. Včera bylo téma otvírákem v LN a chytila se toho i jiná média vč. Blesku. Soudě podle stavu na transparentním účtu po dvou dnech sbírky nebude o advokáty také nouze.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 25. 8. 2016 13:04

No doprdele, včera jsem se tam koukal a bylo tam 36 tis. a teď už 143 tis.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Greny 25. 8. 2016 13:43

Tak ono se není čemu divit, vzhledem k tomu, že i v mém okolí tomuto nešvaru spoustu lidí propadlo, tak těch zkušeností - a především těch špatných - je obrovské množství.

Když jsem nastoupil na vysokou, tak jsem tam taky nechal málem zlákat. Sice k ZFP, ale měl jsem štěstí na kamarády, kteří mi takhle v hospodě po tom, co jsem jim řekl, že budu dělat a u koho málem vyhodili od stolu (negatovní zkušenosti). A bohužel až mnohem později jsem pochopil, že by to sice šlo dělat dobře a kvalitně, ale z mého pohledu jsem to nebyl schopen dělat ve 20 letech s nulovými znalostmi a zkušenostmi. Bohužel někteří mí bývalí spolužáci z gymnázia tomu propadli a zkoušeli mě zlanařit pod sebe. Od té doby jsem naprosto alergický na telefony, které začínají:
"Ahoj, tady XYZ. Strašně dlouho jsem tě neviděl! Jak se máš? Měli by jsme se někdy sejít a jen tak pokecat, víš já mám teď super práci ....
Greny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 8. 2016 14:12

paty07 píše:No doprdele, včera jsem se tam koukal a bylo tam 36 tis. a teď už 143 tis.

Zítra bude 250 tis. Bude na nový dokument.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2016 15:50

astrapa píše:Dokument se mi líbí, ale tady je oponentní pohled: http://paragraphos.pecina.cz/2016/08/ra ... zlato.html

Ten dokument není kvalitativně nic moc, tak na trojku za tu odvahu (ale je to od studenta, který se to teprve učí, kdyby to uměl od narození, tak se to nemusí učit). Ale nelíbí se mi, když si nějaká firma myslí, že za peníze si může dovolit vydírat, šikanovat a zastrašovat všechny, kdo se jim nelíbí.

Ano, dokument mohl být zpracován lépe, více než na "trávení volného času" poradců, by se měl zaměřit co je vlastně špatně, že vinu nesou hlavně pojišťovny, které na trh umisťují produkty, které jsou úmyslně konstruované tak, že klient na nich prodělává. To ve filmu zaznělo jen v jedné větě. Že pojišťovny tuto skutečnost nejen mlčky trpí, ale aktivně podporují a když "to praskne", snaží se co nejefektivněji zahladit stopy (jako například když Axa koupila EF Financial).

Na druhou stranu se mi líbí, že autor otevřeně přiznal, že se toho také účastnil a že se tedy nechal nalákat na prodej něčeho, čemu nerozuměl.

Za ten dokument jsem rád, zase to zachrání pár lidem trochu peněz, zase si o pár lidí víc uvědomí, že když je někdo do něčeho tlačí, tak že to není v jejich zájmu.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod astrapa 25. 8. 2016 16:13

Tak třeba to bude v tom druhém dokumentu, který připravuje. Odpovědnost nenesou jen pojišťovny, ale hlavně ministerstvo financí a ČNB, potažmo zákonodárci. Jak zaznělo v dokumentu, "finančním poradcem" se může nazvat kdokoli, kdo má občanku
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 8. 2016 16:31

To zastrašování ze strany OVB mělo spíš opačný efekt, než ten k němuž dospěli ti marketingoví géniové... Nechat to být, uspěl by možná na pár projekcích, i pokud by se objevil na YouTube, tak by nejspíš o něm málokdo tušil, zapomnělo by se. Tento způsob medializace jim možná akorát přinese větší ztráty, což je ale asi i dobře.

Dokument jako takový není sice nic moc, ale nějak začít třeba... na to, že ho dělal studentík jako svůj první, tak nad zpracováním lze přihmouřit oko a nějakých zásadních faktických kiksů se zas nedopustil.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2016 17:41

fremantle píše:To zastrašování ze strany OVB mělo spíš opačný efekt, než ten k němuž dospěli ti marketingoví géniové...

Tak oni jsou zvyklí, že s pomocí peněz není nic, co by nešlo zařídit. Nedivil bych se, kdyby už za sebou měli nějaké úspěšné stažení článku, reportáže, atd.
fremantle píše:Dokument jako takový není sice nic moc, ale nějak začít třeba... na to, že ho dělal studentík jako svůj první, tak nad zpracováním lze přihmouřit oko a nějakých zásadních faktických kiksů se zas nedopustil.

Však jsem to psal, je to student, teprve se to učí. Na to, že o oboru financí toho moc neví (což je základní předpoklad pro práci finančního poradce) a filmový obor teprve studuje je to super.
A aspoň něco, pár lidem to může zachránit dost peněz.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 8. 2016 20:39

PatrikChrz píše:... pojišťovny, které na trh umisťují produkty, které jsou úmyslně konstruované tak, že klient na nich prodělává. ...

Jeste jsem nevidel produkt pojistovny, na kterem by se dalo vydelat. :D
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 8. 2016 20:50

Asi jsem to špatně napsal. Tak jinak - pojišťovna nabízí produkt, který prezentuje jako možnost pro zhodnocení volných prostředků. Reálně ale zhodnocení klienti nedosáhnou. Kvůli vysoké nákladovosti skončí se ztrátou.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 8. 2016 21:01

Neboj, zachvíli se do tebe zdejší pojišťováci stejně obují a začlou plácat blbosti o tom, že to je dlouhodobý produkt, takže začne vydělávat až po letech a vlastně to zabalí nakonec tak, že to je klientova chyba, protože si IŽP zrušil po pár letech (ideálně na popud jiného blbečka v levném nylonovém saku, který mu přišel předělat tu "nevýhodnou pojistku")... co na tom, že i do těch fondů, kde to pojišťovna nakonec cpe je nákladovost přes 2,5 % ročně...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 26. 8. 2016 09:16

Tak pojišťovna by měla spíš řešit pojištění než investice. O výhodnosti pojištění už rozhoduje náhoda.
paty07
Diskutér