OVB

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod marvertin 9. 10. 2009 13:26

Co ti na svých sezeních povídají? Že už 30 let podnikají a neměli žádný problém?

Mě před několika lety někdo do tohoto lákal, dokonce jsem byl na jejich sezeních. Ale díky zkušenostem s MLM jsem odmítl a dobře jsem udělal. O pár let později byl ten člověk, co mě lákal nešťastný. V dobré víře přesvědčil lidi, aby dali nemalé peníze do švýcarských nemovitostí. Tito lidé své peníze nikdy neuvidí.
marvertin
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod papshop 1. 11. 2009 22:26

Nechápu proč zrovna toto téma je dnes na hlavní stránce. Kupuje snad OVB web Finexpertu nebo co?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 2. 11. 2009 06:47

Neděs :-D To by se tu teprve začaly rojit "skvělé" nabídky na "investice".
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bart.homer 3. 12. 2009 19:12

Škoda, že nevím více o celé kauze a dění kolem OVB... :-( Také mě to nabízeli, ale nevím ani proč, ale pak z toho sešlo...
bart.homer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heady569 23. 6. 2010 16:36

Zdravím vás všechny :)

Dnes jsem se sešel se svým spolužákem, který se mne snažil do OVB natáhnout. O té společnosti jsem slyšel už nějakou dobu zpátky. Pokud chápu dobře, je to systém využívající MLM na základě provizí za zprostředkování produktů poskytovaných finančními institucemi? Čili "byznys" založený na prodeji "ultravýhodných" produktů, jako jsou pojistky, spoření, hypotéky atd. s tím, že si OVB nechává za jejich prodej zaplatit provize?
A "agenti" za natáhnutí dalších lidí do OVB dostávají taktéž provize - tady se tedy zapojuje onen MLM?

A největší háček je v tom, že bankami/pojišťovnami nabízené produkty pochopitelně nejsou nijak ultra-výhodné, ale jen rejžují na konečných klientech?
Může mi někdo zkušený potvrdit/vyvrátit/doplnit tato tvrzení?
D3vilR4ge
Heady569
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 23. 6. 2010 16:47

Je to přibližně tak, nicméně bych netvrdil, že jsou ony nabídky nijak výhodné, od toho je ten poradce, aby našel pro klienta odpovídající a nejlepší možnost. OVB oproti "firmám pro jednu konkrétní instituci" spolupacuje téměř se všemi, proto se dá vybrat opravdu nejlepší řešení.
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 6. 2010 17:37

OVB stejně jako jiné společnosti prodává produkty (převážně pojišťoven), za jejichž prodej má provizi - u životního pojištění je to kolem dvojnásobku ročního pojistného. Z této provize část vyplatí tzv. získateli (tomu, kdo klientovi prodal smlouvu) a část si ponechá pro svoji režii, popř. rozdělí mezi ty, kdo jdou v žebříčku nad oním získatelem. Poctivé společnosti si ponechávají maximálně 1/3, ale jsou i takové, co si vezmou více než 1/2.

U většiny prodejců to ale dopadne tak, že tzv. "vytěží" svoje okolí (prodají pojistky rodičům, přátelům) a následně už nikomu. Neumí totiž to, co je v tomto oboru hlavní - prodávat. Ti, co jsou v žebříčku nad mini shrábnou svoji část provize a jdou shánět další ovečky ještě s nevytěženým okolím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 6. 2010 22:00

vydelat se na tom da...je to potreba sehnat co nejvice lidi a nabouchat jim co nejvice smluv, nejlepe zivotnich pojistek, ty vynasej nejvic.

-- 23. 6. 2010 23:08 --

A ty poplatky jsou myslim o neco vetsi nez kdyby si to klient zalozil u pojistovny primo, protoze musi nakrmit poplatkami nejen tu pojistovny ale i OVB
anonymni

Odeslat příspěvekod S474N 24. 6. 2010 10:29

Pokud chces ztratit vsechny znamy a nastvat si i celou rodinu, tak do toho bez, urcite to stoji za to :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stanislav Kašpar 3. 9. 2012 15:00

Pracoval někdo z Vás u OVB, nebo čistě OVB a další nemáte rádi,
Stanislav Kašpar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2012 15:05

Poskytoval si nekdy oralni rozkos nadrzenym spoluobcanum nemecke narodnosti v parku na Wilsonaku nebo prostituty nemas rad?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2012 15:51

Stanislav Kašpar píše:Pracoval někdo z Vás u OVB, nebo čistě OVB a další nemáte rádi,

Kolega z byvale prace k nim odesel - kratce na to se od nich oddelili Partners (cca tretina z celkoveho poctu prodejcu), on pak sel k nim (presneji receno byl v te casti, ktera presla k Partners prakticky cela).
Kolegove z jine prace u nich delaji v back office.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DrumSession 30. 11. 2012 10:27

Já bych se k MLM nestavěl přiliš negativně (emočně), naopak je důležitý střízlivý pohled. Vlastně školky, školy, autoservis, supermarket, síť restaurací McD, autoři+knihkupectví, vodárny, ČEZ, banky, ale i stát jsou více úrovňové systémy stojící na účastnících a jejich spotřebách podobně jako prodejci pojištění nebo výrobků. Nejdůležitější ale je, jaké mezi nima jsou vztahy, a jak na tom jsou finanční toky. To je rozhodující a často v každém systému jinak. V tom tkví celé kouzlo. Nejlépe je to vidět v pořadu Den D, zkuste se podrobně podívat co investor chce a co očekává do budoucna.

Ale v zásadě je to obchod jako každý jiný a měl by mít stejné základní parametry pro uživatele:
a) žádný vstupní/výstupní poplatek (případně minimální na administrativu, nikoliv za to, že "se zapojíte".
b) jasný produkt nebo službu
c) poskytnutí kvality a záruky.

Což ale může být problém pro řadu MLM systémů (nebo dokonce letadel, která jsou stavěna přímo na okrádání) prblm.

Inteligentní a informovaný zákazník/spotřebitel/kunčaft je vždy pro dodavatele výrobků či služeb obtížnější než ten, který v ničem nehloubá. Když budu chtít třeba kravatu se vzorem virblu, tak ji nakonec získám. Je to jen otázka ceny. A vím, že budu muset zaplatit za vše: výrobci, dopravu, skladu, distribuci, prodejci, dph atd... za pojištění dtto. Vždycky když vydávám finance, tak na tom někdo vydělá a vždy když dostanu finance, tak očekávám, že na tom vydělám. Na jedné straně je nabídka a na druhé straně poptávka.
OVB - buď si poradíš sám nebo si necháš poradit...
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 30. 11. 2012 10:43

DrumSession: ono proc prave ty letadla MLM pouzivaji ze? Asi prave proto, ze je to jedna z nejefektivnejsich forem prodeje. Jenze spousta lidi neumi rozlisit mezi zpusobem prodeje a samotnym prodejem, tedy produktem a sluzbou.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZdendaAntusak 27. 3. 2013 23:05

OVB = :D :D :D
ale i další.
Uvědomte si, že to nejsou finanční poradci, ale prodejci životních smluv.
A nezávislí? Ani náhodou.. jak může být někdo nezávislý, když je placen pojišťovnou za to, jak drahou smlouvu donese? Pro příklad, za každou životku, kde platíte měsíčně 2000 Kč má prodejce ("poradce") provizi 50 000 Kč :)
beleive it or not... (resp. toto je provize vyplacená pojišťovnou, oni si to pak mezi sebe dělí podle hvězdiček na uniformě...)
ZdendaAntusak
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků