Financni poradce

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 09:59

kamey: u cikanu se taky pausalizuje a vsichni nejsou zlodeji. U strazniku MP taky a taky nejsou vsichni idioti. Proste se smir s tim, ze jsi ve skupine, kde prevladaji ve vetsi mire "prodejci" a nikoliv poradci.

LOL, to me opravdu rozesmalo. Banka si necha zaplatit za to, ze klientovi poradi sebe sama, takze to mame dvojnasobnou vyteznost :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 8. 3. 2011 10:54

Klidně se směj, je to totéž, jako když po mě chce úřad doložit např. výpis z OR. Pro něj si zase zajdu na úřad (placený z mých daní) a zaplatím 140,-Kč a odnesu jej na jiný úřad. To je ti také k smíchu? Je to prostě služba jako každá jiná. Pokud nemají být poplatky prostřednictvím provizí, tak zadarmo to opravdu ani žádná banka nedělá. Nebo alespoň takovou neznám. Když už nic jiného, pak si vezme dost velký desátek od spořílků.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 11:05

kamery: verim, ze lidem jako ty by se takova konstrukce libila:

Skasnout klienta:
a/ primo - za to, ze mu vubec neco poradim
b/ neprimo - provize z realizovaneho "doporuceni"

Opravdu tleskam :tleskani :tleskani

Osobne bych si to dovolil oznacit za napad hodny ....... nebudu to radeji blize specifikovat, neb na takove lidi mam pomerne ostre vyhraneny nazor.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 3. 2011 11:12

S474N píše:kamey: u cikanu se taky pausalizuje a vsichni nejsou zlodeji. U strazniku MP taky a taky nejsou vsichni idioti.

A znáš ty dva z každé jmenované skupiny osobně?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 8. 3. 2011 11:13

To SATAN: Používáš aspoň občas mozek? Tak si to přečti znovu a třeba pochopíš, že buď a), nebo za b). O obojím tu píšeš pouze ty.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 12:21

TM: :mrgreen:

kamey: a jaky je v tom rozdil? Banka si tak ci onak na sve prijde a klient zustane oskuban :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 8. 3. 2011 12:23

Ty vážně už nevíš co napsat, že? Hlavně že tu plácáš vodu. :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 3. 2011 12:35

jak malé děti... oba. udělejte si fight na smetišti
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 13:02

kamey: a co na tom neni pravdiveho? Ve finale zbude klient, ktery prijde o penize a defacto je uplne jedno, jestli ty penize dal primo ci neprimo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 8. 3. 2011 13:41

satan: jo jasně a na vině je jako vždy prodejce/poradce, viď! Ten nastavuje podmínky, produkt, prostě všechno.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 8. 3. 2011 13:44

S474N píše:Petr Tomeš: me urcite ne, protoze ja se o to velmi aktivne zajimam a je to mym konickem. Takze naopak ve svem okoli pusobim jako poradce sam - delam to pro dobro tech lidi, nic za to nechci a z toho vyplyva, ze poradim opravdu to, co je nejvyhodnejsi pro daneho cloveka.


Ne, to z toho opravdu nevyplývá. Procvičte si implikace a logiku. Neprošel byste testama na univerzitu. :) Já tyhle triky opravdu prokouknu. Vysvětlete mi, jak jako samostatná osoba ve svém volném čase po práci jste schopen sledovat desítky institucí a tisíce produktů bez pomoci dalších osob kvalitněji než poradce, který tomu věnuje 12 hodin denně a má k dispozici analytické zázemí, kde ho každý den informují o řadě změn napříč celým trhem?

-- 8. 3. 2011 13:47 --

kamey píše:Přidala, nepřidala, neustále se jen obecně paušalizuje. To že jsem "jeden z nich" znamená automaticky, že jsem z té části podvodníků, nebo z té části, kteří se chovají slušně?
Solidní poradce si najde cestu i na produkt, který oficiálně v nabídce nemá.


Přesně tak. Začínám třeba tím, že jim ušetřím na bankovních poplatcích doporučením Mbanky nebo Fio banky. Já z toho nic nemám a klienti jsou rádi, že pro ně dělám něco navíc a šetřím jejich peníze. Lidi ocení, když nabídnu i něco, co nemám v portfoliu, takoví jsou nejspokojenější. Není hezčí pocit, věřte mi.
Petr Tomeš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 13:48

Petr Tomeš: univerzitu milerad prenecham takovym, jako ty. Muj volny cas je obvykle mezi 8-20 hodinami, takze si bud jist, ze toho casu mam opravdu dost na to, abych mohl sledovat to, co me zajima. A bud si take jist, ze to nejsou jenom finance, co me zajima a stiham toho mnohem vic.

A nejake analyticke zazemi je super, ja si vetsinou vystacim se selskym rozumem a "vyskrtanim" takovych spolecnosti, ktere proste neumi prekvapit (v tom pozitivnim slova smyslu) a tim padem se jimi ani nemusim zabyvat a natoz je analyzovat :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 3. 2011 14:24

než si přestříháte občanky... mám dojem, že každý mluvíte o něčem jiném. Je úplně jedno, jak je poradce placený. Zásadní je, jestli se klient obrátil na poradce, nebo úředníka v bance, s tím, že chce konkrétní věc a nebo jestli si ho poradce našel a snaží se ho přesvědčit, že danou věc potřebuje. To samé platí pro banku. Pro mě je jedno, jestli mi v bance vnucují něco, kvůli čemu jsem nepřišel a co nechci, nebo jestli mě otravuje s tímtéž poradce.

Petr Tomeš: ad tvoje implikace a logika... co podle tebe znamená tvůj příklad s docentem? podle mě jenom potvrzení názoru, že většina poradců jsou prodejci toho, na čem mají nejvíc a klient je jim ukradený. Protože přesně tohle udělal předchozí poradce...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 8. 3. 2011 16:29

mikicz: Vysvětloval jsem tu dostatečně, že v bance jsou prodejci, nikoliv poradci, a to právě z toho důvodu, že radit z jedné možnosti daného druhu není rada, ale jediná možná volba, a tu dokáze udělat jak cvičená opička tak pětileté dítě. Bakovní prodejci musí plnit interní plány prodeje jednotlivých produktů, vůbec se nezajímají o klienta a jeho situaci a potřeby a přání a cíle, prostě frknou penzijko za 1500 Kč, stavebko atd. Klasika, standardní řešení pro všechny bez ladu a sladu. Není v zájmu takového prodejce se zajímat o jiné možnosti na trhu a pokud o nich už přece jenom ví, není v jeho zájmu je doporučovat, protože z toho nic nemá. Zde stačí uplatnit selský rozum.

Tím samozřejmě neříkám, že prodejci reprezentující daleko širší paletu napříč finančním trhem jsou automaticky lepší, ale minimálně aspoň mají možnost a prostor pro klienta navrhnout opravdu výrazně lepší řešení než ti v jedné instituci. A na to prostě není protiargument. Pokud má daný poradce dobré reference a dlouhodobé zkušenosti, pokud zvládl řadu ekonomických předmětů, je to zase o to lepší předpoklad, že jeho rady k něčemu budou.

A poradce nemusí otravovat. To, že si lidé chtějí sjednat pojištění denního odškodného a hospitalizace a nemají invaliditu nebo trvalé následky úrazu či na zanedbatelné částky, nebo že si nešetří dostatečně na důchod ve vhodných produktech, to je jeho práce o tom s klientem komunikovat. Pokud na to klient kouká tím úhlem pohledu, že si na něm poradce chce vydělat, tak na to kouká dost špatně, jelikož poradce se snaží, aby klient neměl pitomé řešení, ale efektivní vhodné řešení jeho požadavků. Klient taky nekecá zubařovi nebo lékařovi do toho, jak má postupovat. Ono si hodně lidí myslí, že rozumí tomu, co potřebují, ale bohužel to tak není. Jejich znalosti končí u stavebka a penzijka a ani tyto produkty neví, jak přesně fungují, na jaké optimální částky a doby jsou efektivní atd.
Petr Tomeš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 3. 2011 18:07

Petr Tomeš: tak si to tady pekne shrnul a souhlasim s tebou, ze to vsechno by mel PORADCE delat. Problemem v tomhle byznyse je pouze to, ze vetsina nejsou PORADCI, nybrz "PORADCI", neboli exoti typu mlada matka na materske dovolene nebo ruzni studentici ci jini zkrachovalci, ktere lapi do svych siti v lepsim pripade OVB, Partners apod. nebo v horsim pripade ZFP a podobni. A vo vo vo vo tom to je.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků