Amway a příjmy? - svobodná diskuze (žádné mazání příspěvků)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod yowie 4. 4. 2014 14:08

Dnes ráno jsem objevil web www.amway-fakta.cz.

Nedalo mi to, abych nepřispěl s tímto:

http://pyramidschemealert.org/wordpress ... ochure.pdf

Jedná se o tzv. income disclosure, tedy statistiku, která má ukázat, kolik lze v Amway průměrně vydělat. V USA na rozdíl od ČR bohužel, musí MLM firmy jednou ročně zpracovat takovouto statistiku.

Stěžejní je fakt, že Amway u prodejců, kteří byli celý rok aktivní (v Amway jich je 46%) udává průměrný výdělek 2 424 dolarů ročně. Jedná se o příjem před zdaněním a před započtením nákladů.

Pro úplnost přidávám průměrný roční příjem průměrného Američana, který v témže roce byl 28 051 dolarů.

Šokovalo mě, že během cca půl hodiny byl admin webu schopen obrátit vlastní statistiku Amwaye proti mě v článku: Průměrné příjmy v Amway - mýty pokračují

Pro mě je neuvěřitelné, že někdo označí za mýtus i ověřená čísla samotné firmy.

Zároveň mi nebylo umožněno na článek reagovat a na stránky se dostanu již jen pomocí anonymizérů. Někdo tedy velmi silně nechce, aby o příjmech v Amway probíhala svobodná diskuze. Nakonec i proto přenáším diskuzi sem.

Zároveň jsem byl nařčen z toho, že zamlčuji příjmy nejvýše postavených lidí v Amway, což samozřejmě není pravda.

Platinový manažer, kterých je v Amway 0,32%, má průměrný roční příjem přes 55 000 dolarů. Jde tedy cca o každého třístého podnikatele v Amway

Smaragdový manažer, kterých je v Amway 0,10%, má průměrný roční příjem přes 135 000 dolarů. Smaragdový manažer je cca každý tisící podnikatel v Amway.

Diamantový manažer, kterých je v Amway 0,03%, má průměrný roční příjem téměř 591 000 dolarů. A nakonec jeden diamantový manažer připadá na více, než 3000 podnikatelů v Amway.

Je samozřejmě na zvážení každého, jestli si myslí, že je tím jediným nejlepším z 300, 1000 nebo 3000 lidí, kteří v Amway uspějí a dosáhnou na opravdu velké peníze.

Dále mě zaujala jedna reakce admina, kterou se dost možná prořekl. Přestože na webu není žádná reklama, děkoval jednomu diskutérovi za reakci, tedy za provoz na webu. Zároveň, což je u různých MLM webů běžné, nikde není kontakt na nikoho, u koho by se případná MLM ovečka mohla registrovat. To je pro weby tvořené MLM rádobypodnikateli velmi neobvyklé, protože hlavním cílem webu je přilákat si leady. Proč by někdo tvořil web, kde nenachytá žádné ovečky toužící po milionech?

Názor ať si udělá každý sám, ale hned mě napadlo, jestli to není třeba tímto:

http://strategie.e15.cz/zpravy/pro-amwa ... ng-1055201
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 4. 4. 2014 16:14

Co tím chtěl básník říci?

a) statistika říká, kolik lze v Amway průměrně vydělat nebo kolik se tam průměrně vydělává?
b) vaše srovnání počítá s tím, že na zmíněný plat průměrného američana připadá stejný časový fond jako na onen průměrný výdělek člověka v Amway?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 4. 4. 2014 17:44

Fantucci: Chtěl jsem upozornit na to jak (ne)reálná je možnost uspět, nebo se alespoň solidně uživit v Amway. Jelikož Amway a další MLM firmy v USA mají za sebou dlouhou historii lživých tvrzení o příjmech (false income claims), tak v USA to vyřešili tím, že MLM firmy musí jednou ročně vydat income disclosure, aby bylo zřejmé kolik se v těch firmách dá nebo nedá vydělat.

Jak jistě sám víte, v MLM je mimořádná úmrtnost. Btw. jedna MLM firma se dokonce chlubila tím, že se tam ročně protočí jen 60% lidí a že je to velký úspěch, protože u ostatních je to daleko víc. Proto dát do kupy vypovídající statistiku není jednoduché. Amway tedy z income disclosure vyřadil všechny, kteří ve sledovaném období skončili, nebo jen čas od času koupili nějaký produkt. Těch je 54%.

Zbytek, tedy 46% jsou ti, kteří tam jednak vydrželi celé sledované období a zároveň se snažili rozjet svůj vlastní byznys, tedy prodávat a rekrutovat a také ti, kteří pravidelně minimálně jednou měsíčně objednali požadované množství produktů pro sebe.

A těch 46% se právě týká ta suma 2424 dolarů ročně. Samozřejmě pokud by do statistiky byli zahrnuti i lidé z těch 54%, tak by byl výsledek ještě daleko horší.

Tedy pokud vydržíte v Amway dělat byznys celý rok, nejpravděpodobněji Vás čeká takováto částka.

Samozřejmě máte pravdu, že s časem jsem nepočítal. Pokud si porovnáme ty průměry, tak průměrný Američan na tu částku reprezentanta Amwaye dělá v pracovním dnu zhruba 40 minut. Tedy samozřejmě, pokud během 5 pracovních dnů reprezentant stráví svou prací právě těch 40 minut a méně denně aby si vydělal 2424 dolarů, tak to jistě k zahození není, nicméně to jde dělat asi jen jako bokovku, protože si nedokážu představit, že by s těmi penězi někdo dokázal vyjít.

A znovu upozorňuji, že je to příjem před zdaněním a bez započítání nákladů, které jsou v MLM poměrně nemalé (výlety na tleskací akce, plná knihovna Kyiosakiho, Hilla, Gage, CDčka atd.)

A jinak prostě pokud se někdo pro Amway rozhodne, tak chci, aby, pokud sám ten člověk chce, měl veškeré informace. Bohužel na výše zmíněném webu byly mé příspěvky promptně zcenzurovány, takže tam jde maximálně o to, namazat volavce med kolem huby...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod LuiS_666 4. 4. 2014 18:19

IMHO vychádzate zo zlého predpokladu, že doteraz o tom ako funguje MLM nikto nevedel. Preto sa Fantucii podľa mňa pozastavuje nad topicom...
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 4. 2014 18:38

V té statistice je dost ošemetná věc a to definice těch aktivních členů, která zde (záměrně?) není uvedena, a je poměrně benevolentní, tohle může splnit leckdo, kdo to má jako vedlejšák a prodává sousedům nebo kolegům v práci. Je otázka jak by to vypadalo, kdyby tam byli skutečně jen ti, kteří se tomu věnují na fulltime.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 4. 4. 2014 18:38

LuiS666: Vy, já i Fantucci asi tušíme o čem je MLM. Já mám už nějaké zkušenosti, takže mě už těžko někdo utáhne na nudli, nicméně jsem měl možnost v diskuzích poznat poměrně hodně brutálně brainwashovaných, především mladých lidí, kteří opravdu věřili tomu, že za dva roky budou mít ferrari, vinici ve Francii, letiště a já nevím co ještě...

Je třeba o tom mluvit a pořád na to upozorňovat.

Zároveň ty průměrné výdělky z MLM firem jsou opravdu směšné a netýká se to zdaleka jen Amwaye, ale i mnoha dalších a tady o tom nikdo neví a nemluví. V USA mají už zkušeností víc, tak MLM po neblahých zkušenostech také daleko více regulují. Btw. nejvýnosnější MLM v USA se stejně v průměru nechytají ani na výdělek obraceče hamburgerů na poloviční úvazek při minimální mzdě...

Kéž by byl income disclosure povinný i u nás. Obávám se, že by mě to nemálo pobavilo, protože např. u té statistiky Amwaye je třeba počítat s tím, že u nás je HDP na hlavu poloviční proti USA, takže u nás by se ta čísla cca mohla dělit dvěma.

-- 4. 4. 2014 18:44 --

xtonda: jj, určitě je záměrem, že to není přesně specifikováno. Jiné firmy udávají třeba i medián příjmu a to je teprve masakr. Jedno MLM má třeba medián přijmu, tedy nejčastější hodnotu v souboru, 40 dolarů ročně...

Zároveň je třeba si uvědomit, že jsou v té statistice zahrnuti všichni ti smaragdovo diamantoví manažeři, kteří berou třeba milion dolarů ročně a přestože je jich strašně málo, tak tu statistiku poměrně zásadním způsobem zvedají...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod galan.marten 4. 4. 2014 20:09

Yowie, ty seš vů.l jako kráva. Co tě furt se.re na mlm?


Pořád dokola objevuješ mlm ameriku. Neustále se pokoušíš o jakési analýzy mlm. Jsi prostě analytický stroj, který úplně míjí skutečnost.

Nerozumíš lidem. Lidi nejsou racionální stvoření. Tvoje tabulky a porovnání jsou proto k ničemu. Nechápeš, že většina lidí nepoužívá internet k získávání a srovnávání informací. Nebaví je to. Je přece jednodušší se spolehnout na názor kamaráda, známého. A jsme u doporučování...

Lidi se chcou mít dobře, líp. A k tomu potřebujou peníze. Nikdo z nich však nechce slyšet (natož to prakticky dělat), že peníze se nevydělají Sportkou, ale tvrdou prací za cenu obětování kdečeho.
galan.marten
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Victor1 4. 4. 2014 23:34

Podle Yowieho je to jasné, Amwayáci lžou a Amway a jiné MLM musí být sekty, protože se tam mluví o velkých penězích a je hodně takových, kteří ty velké peníze nevydělávají.

Toto tvrzení a nekonečné omílání statistik výdělků je stejně nesmyslné, jak kdybychom tvrdili, že např. Golf je sekta a podvod a golfisté lžou a jsou sektáři.

Je známo, že golf je jeden z nejpopulárnějších a nejlépe placených sportů na světě. Špičkoví golfisté z PGA tour patří mezi nejlépe placené sportovce planety. Tiger Woods, jako nejlépe placený sportovec světa, je schopen ročně vydělat kolem 65 milionů Eur.
Jaký ale může být průměrný příjem profesionálního golfisty?
Z oficiálních stránek české PGA vyplývá, že nejvíce peněz na výhrách získal mezi muži za rok 2013 MATUŠ Stanislav – 263.113 Kč/rok. Mezi ženami SPILKOVÁ Klára 1.330.687 Kč/rok.

Řekněme, že v ČR může být cca. 200 profesionálních golfistů, což je ale absolutní špička ledovce – lidé, kteří se golfu věnují léta, mají odehrány stovky turnajů, a podařilo se jim uspět.

Kde jsou ale ty stovky a tisíce lidí, kteří se snaží uspět mezi amatéry, nebo další tisíce rekreačních golfistů. Všichni si museli koupit, ne zrovna levné vybavení. Když si chtějí zahrát, musí platit vstupné na hřiště, nebo členství v klubu (většinou oboje). Většina z nich si alespoň párkrát vzala nějakou tu hodinu s trenérem – (800Kč – 3.000Kč za hodinu). Museli si udělat kartu pro vstup na hřiště (cca. 7.000Kč) Platí si benzín cestou na hřiště – někdy i stovky km za jedinou hru. Startovné na turnajích atd., atd.

Proč to všichni dělají? No někteří pro to, že chtějí být na vzduchu a popovídat si s lidmi, se kterými je jim příjemně a při tom si obejít 9 nebo 18 jamek. Někteří pro to, aby si dodali společenský status.
A někteří pro to, že je to nejlépe placený sport na světě a chtějí se jím živit.

Můj golfový trenér je úspěšný profesionál, golfu se věnuje 17 let, dosáhl i několika titulů, ale když hraje turnaj, stojí ho to několik desítek tisíc korun na nákladech a neprojde-li „cutem“ nedostane ani korunu. Kdyby nedával hodiny, byl by v těžkém mínusu a jenom golfem se neuživí, vedle toho dělá ještě další profesi.
Já si ho můžu platit jen proto, že vydělávám peníze v Amway :-)

Nedávno jsem se v Orlandu na Floridě potkal na letišti, ve frontě na odbavení, s americkým profesionálním golfistou, který právě cestoval z turnaje, na kterém neprošel „cutem“. Říkal, že jen cesta, hotel, startovné apod. ho stálo asi 10.000 USD.

Kdybychom tedy chtěli počítat průměrný příjem golfisty po odečtení nákladů, při těch miliónech profesionálních i rekreačních golfistů na světě, myslím, že bychom došli k zajímavým číslům :-)

Naštěstí taková blbost u golfu zatím snad nikoho nenapadla, protože jinak by všem muselo být jasné, že golf je finančně nejnesmyslnější aktivita na světě, že to, že se tím dají vydělat velké peníze je lež jako věž a golfisté jsou prostě prolhaná sekta s vymytými mozky.

Golf ale prokazatelně je nejlépe placený sport na světě, někteří golfisté jsou dolaroví milionáři, bohužel prostě ne každý je Tiger Woods. To je úplně stejné v golfu jako v Amway. Jen v Amway je ten rozdíl, že vypracovat se na špičku není tak obtížné jako v golfu.


Ještě jedno přirovnání. Amwayákům se často vytýká, že jsou nadšení, že se baví jen o Amway, že pořádají setkání, že chodí slušně oblečeni, že používají specifický slovník, že jsou prostě poznamenaní svým oborem a proto jsou sekta.

Myslím, že kdo byl někdy v golfové klubovně, nebo vůbec mezi lidmi od golfu, tomu nemusím nic vysvětlovat :-) Kdejaký psycholog by byl schopen odsvědčit, že golf je pro některé lidi téměř diagnóza :-) :-) :-)

Přitom nikoho ani nenapadne plácat o tom, že golfisté jsou sektáři, počítat průměrné příjmy golfistů, psát horrory o tom, že se kvůli golfu doma manželé hádají, dokazovat, že golfoví učitelé, kteří natáčejí a prodávají učební DVD, pořádají semináře a tréninky zneužívají své zákazníky apod.

Golf je pro mnohé skvělý koníček a pro ty, kteří jsou ochotni pracovat, trénovat a snažit se, je to i jeden z nejvýnosnějších businessů na světě.

S Amway je to úplně stejné, jenom v tom průměru lépe placené :-)

A kdyby nic jiného, tak s Amway alespoň ušetříte na plynu, telefonu a elektřině :-)
Victor1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 5. 4. 2014 08:26

yowie píše:Samozřejmě máte pravdu, že s časem jsem nepočítal. Pokud si porovnáme ty průměry, tak průměrný Američan na tu částku reprezentanta Amwaye dělá v pracovním dnu zhruba 40 minut. Tedy samozřejmě, pokud během 5 pracovních dnů reprezentant stráví svou prací právě těch 40 minut a méně denně aby si vydělal 2424 dolarů, tak to jistě k zahození není, nicméně to jde dělat asi jen jako bokovku, protože si nedokážu představit, že by s těmi penězi někdo dokázal vyjít. ..

Dokud u dvou ruznych zpusobu vydelavani penez nebudete brat v potaz cas jako dulezity parametr, tak Vase myslenky budou na urovni obycejneho placani. Stejne jako ohledne hypotek, ze? Pak se nabizi teorie o Vasi nejake osobni zhrzenosti z minulosti. Zkuste se v pracovni dobe venovat necemu uzitecnejsimu.
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 5. 4. 2014 09:38

galan.marten: Tak na MLM mě štve především nesmyslnost, nefunkčnost a neudržitelnost takových "podnikatelských" systémů.

Máte ale pravdu, že jsem analytický typ a především, že lidé jsou hloupí. Ale zlepšuje se to. Třeba v US už je spousta MLM založena především na náboru nevzdělaných přistěhovalců, především hispánců. Soudný americký středoškolák ze středostavovské rodiny do MLM už prostě nevstoupí, protože tuší, co je to za nesmysl.

Victor1: Paradoxně to srovnání s golfem sedí. V golfu i v MLM opravdu uspěje jen velmi malé procento, někdy dokonce jen promile, ze všech účastníků.

Problém je v tom, že golf je sport a nikdo mi ho netlačí jako úžasnou podnikatelskou příležitost, kde zaručeně zbohatnu...

Fantucci: Víte sám, že v MLM jde jen velmi složitě počítat čas. Nicméně tipnul bych si, že velkou část z těch 40 minut denně sežerou už jen ta školení a tleskací akce. Pak můžete počítat čas, který třeba protelefonujete a strávíte na schůzkách, ale tím to nekončí. Třeba když jste někde na akci a potkáváte tam nové lidi vhodné k recruitingu, je to zábava, nebo vlastně práce? Co znám lidi z MLM, tak jsou většinou daleko víc zaneprázdnění, než normální zaměstnanec.

Btw. je to už docela dávno, co jsem popisoval své zkušenosti s hypo a Vám to pořád leží v žaludku... :-)

Víte, nemám rád, když mi někdo lže a tvrdí, že dokáže to a to a nakonec skutek utek... Proto se o své zkušenosti dělím, aby případný zájemce o hypo zbytečně nepřeplácel na hypo nějakému užvaněnému poradci, který příjde se zcela průměrným produktem, ale tváří se jako by klientovi přinesl kilo zlata...

Btw. ten poradce, o kterém jsem mluvil, nedávno po několika letech v Partners také skončil a docela mu rozumím. Poskakovat roky mezi C a M1 a pořád budovat něco, co se během pár měsíců zase rozpadne, už ho zkrátka přestalo bavit.

A nebojte. Seriál bude pokračovat. Letos budu řešit jednu novou hypo a příští rok jeden refinanc a o zkušenosti s poradci, dobré i špatné, se samozřejmě opět podělím.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 5. 4. 2014 10:38

Ne, v MLM můžete počítat čas stejně v jako jakékoliv jiné práci/výdělečné činnosti.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 5. 4. 2014 12:34

Já vidím zásadní problém MLM v tom, že to není o prodeji produktů těm, kteří je skutečně chtějí, ale o neustálém lapání nováčků na vidinu nesmyslných příjmů, následném vymytí mozků na tleskacích akcích a tlaku na prodej. Samozřejmě přirozený obchodní talent má jen zlomek lidí, takže je to akorát cíleno na to, že zaslepený zájemce o úspěch do toho strká své prachy a prachy příbuzných a sám nakupuje a blízké nutí nakupovat nesmyslná množství nepotřebných produktů. Úspěch se pochopitelně nedostaví, protože schopnost ukecat pod sebe dost dalších lidí má málokdo, takže dotyčný z toho vystoupí, ale to už je vytěžen a na jeho místo nastupuje další. Ano, občas se objeví někdo dostatečně (všeho)schodný, bezskrupulózní, s dostatečně ostrými lokty, který dokáže dostatečně rychle budovat pyramidu pod sebou, ten pak má šanci se dostat výš a k zajímavým penězům, ale je to výdělek někde na úrovni v poslední době tolik medializovaných "šmejdů".
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 5. 4. 2014 12:45

Fantucci: Co si takhle po obědě pustit 20 min. dokument?

https://www.youtube.com/watch?v=EYEq6zp5uBw

https://www.youtube.com/watch?v=YsOJvTAK3R4

Je to 10 let staré, nicméně velmi výmluvné a hovoří se tam i o tom vašem čase, kdy nějaký ten diamantovo smaragdový manažer (btw. bývalý kriminálník) hovoří o tom, že je ideální si denně číst motivační knihy, nejlépe půl hodiny a pak také poslouchat motivační kazety a CDčka. Takže to už máme min. 40 minut denně, aniž by člověk vůbec něco prodal... :-D

Zajímavé také je, že ti největší "leadeři" mají nejvíc peněz ne z downline, ale z prodejů motivačních knih, CDček a motivačních vystoupení.

No a ten záznam z té velké akce, jak tam všichni brainwashovaní jedinci chtějí doslova "splachovat své zaměstnání" rozhodně také stojí za to.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 5. 4. 2014 20:12

Ja v MLM jako v systemu problem nevidim. Naopak, jedna se o jeden z nejefektivnejsich zpusobu prodeje a prave proto je vyuzivan (a ano, i zneuzivan).

Osobne bych se radeji bavil o KONKRETNICH MLM, nez o systemu jako takovem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 5. 4. 2014 21:03

Satan: No základní problém MLM je matematický. Jde o rychlé zaplnění a následně přeplnění trhu. Nakonec být poradcem už u nás zkusilo 155 000 lidí. Samozřejmě z pohledu majitele, který veškerá rizika přenáší na spodek pyramidy, žádný problém není, právě naopak, ať se ti dole pobíjejí navzájem sebevíc, majitel a úzký vršek pyramidy vydělá vždycky.

V klasických firmách mají obchoďáci svůj region, ten obhospodařují a většinou se poměrně rozumně uživí. Pokud budeme obchodní zástupce bouchat jako Baťa cvičky, tak čím víc jích vypustíme, tím víc jim podřezáváme větev pod nohama.

Proto to nakonec často končí nějakým samozásobováním a dokonce i poradci si pro udržení v systému bouchají nesmyslně vysoké pojistky, které pak ruší, jen aby se udrželi a pro MLM jako Amway je "samozásobitelství" kvůli kvalifikaci pro vyšší odměny nebo nějaké dárky ještě daleko častější, než u poradců.

Majitel normální firmy by na pozici obchodního zástupce nikdy nezaměstnal někoho, kdo může být rád, že vůbec dostal občanku, např:

http://www.dailymotion.com/video/xrfens ... shortfilms

http://www.dailymotion.com/video/xrkzz6 ... shortfilms

Toho týpka je mi líto, ale nikoho z Amway nezajímá, že stejně není schopen nic prodat a většinu toho, co prodal, si koupil sám.

-- 5. 4. 2014 21:36 --

tvl, skoro si říkám, jestli to snad není nějaká parodie, ale on to fakt asi myslí vážně...

http://www.dailymotion.com/video/xrfwl4 ... shortfilms

právě jsem se vrátil z... semináře o pitné vodě....

Borec zabil, kam se na něj hrabe Gottwald... :-D :-D :-D
yowie
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků