Amway a příjmy? - svobodná diskuze (žádné mazání příspěvků)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Karlsbad_1978 2. 6. 2014 12:28

Konspirační teorie o podplacenosti všech jsou už opravdu trapný. Žádný důkaz, jen čisté pomluvy, pomluvy, pomluvy a pomluvy.
Blogy s nespokojenými mají stejnou nulovou vypovídající hodnotu, jako blogy se spokojenými. To si může napsat kdo chce a velmi často píše jeden člověk za více smyšlených lidí....o tom by mohl bestmen vyprávět.

A pánové....diskutujte o něčem, čemu rozumíte.....je vidět, že jste v životě neměli Amway výrobek v ruce. Tvrdíte že je drahý a nevíte vůbec, co stojí a jak se dávkuje. Takže Dish Drops má oficiální ředění 1:4, většina lidí ale ředí 1:9, protože to bohatě stačí. Tzn.že při ceně 197,- je oficiální cena za 0,5 litru 19,70, ale pro většinu uživatelů 9,90. A takto se dá vyvrátit většina pomluv o cenách. Jasně....nebudu srovnávat hrnce iCook s hliníkovým rendlíkem a pravé italské těstoviny s Euro shoperem za 6,-Kč, ale to většina inteligentních lidí nedělá. Kdyby jediným měřítkem při nákupu byla cena, tak nemůžou přežit na trhu značky jako Coca Cola, Mercedes, Jar, Dior, Adidas atd. Lidi by nakupovali jen na tržišti u vietnamců to nejlevnější a jezdili Dacii......ale tak to prostě není.
Takže tímto bych ukončil debatu o tom, že Amway výrobky jsou drahé a neprodejné......to že si tenhle názor od sebe přejímáte mezi sebou aniž by jste znali pravdu je dost typické, ale zkuste si přiznat pravdu, že to opravdu nevíte.
Ale protože dávkování jsem tu již jednou yowiemu vysvětlil a on si pořád mele svou, i když tady je ta matika tak jasná a prostě se nedá nijak popřít a on jí prostě ignoruje, tak vidím, že to opravdu nemá cenu. On tu bude vydávat jako důkaz svůj vlastní článek a bude stavět svou argumentaci na údajné podplacenosti oficiálních autorit.

yowie,když tedy chceš sledovat historii nějakého amwayáka, tak Ti dám svou. Zaregistroval jsem se daleko po začátku firmy v ČR, po 3 letech jsem byl 15% a po pěti letech platina. Na české poměry pěkné příjmy....není tedy pravdou, že to nejde. A to že mi to trvalo tak dlouho, je moje vina, protože jsem se opravdu dost flákal......kdybych měl takovou morálku v práci, tak mě vyhodí za týden.
Na výrobky mám zákazníky ( asi 10) a nakupují i ti lidé, kteří byznys přestali dělat....většina neaktivních si tedy ponechala licenci, aby měli nižší ceny na nákup, ale i ti, co licenci neobnovili si stále nakupují. Dokonce i ti, co se přestěhovali do zahraničí, si tam licenci pořídili znovu, aby mohli nakupopvat.
Kdybys nebyl srab, tak Ti některé klidně osobně ukážu....ale to Ty se bojíš....Ty si radši necháš pomlouvání po netu a před jasnými důkazy se schováš.

A hlavně, Yowie, jsi ubožák, protože urážet Prof.Jindru a tvrdit, že nic neví....to jsi už fakt přehnal. Kde vůbec bereš tu drzost něco takového tvrdit? Jsi chudák, když neumíš na jasný argument udělat nic jiného, než pomluvit jakoukoliv autoritu tím nejstupidnějším a nejslabošským způsobem. Ono Ti už nic jiného nezbývá, co?

Místo keců na netu sem do ČR dostaň toho Fitzpatrika a tam budete moci oba předložit své důkazy. Keců bylo dost. Takže teď se předveď a dostaň ho sem.

PS. Končím s touto diskusí...je nekonečná a nemám na ní čas. Nikam nevede. Jestli mi chceš něco sdělit, jsem na http://www.amway-fakta.cz Protože diskutovat s někým např.o ceně, když ani neví jaká je, mě fakt neba.

PS2.
Todle jste ještě jistě nečetli
Bývalý vrchní návladní státu Kansas Robert Stephan o Amway
http://www.amway-fakta.cz/byvaly-vrchni ... n-o-amway/

Profesor marketingu Dr. Charles King o MLM
http://www.amway-fakta.cz/profesor-mark ... ing-o-mlm/
Karlsbad_1978
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx999 2. 6. 2014 17:08

ivo_2 píše:Jinak v dnešní době kdy je všude nějaký Lidl , Tescco a a další .
Jinak jsou akce v 2 obchodech na jar s cenou pod 50 kč /flaška .
Další asi Makro je balení 5 ks za 23 kč/0,5 l .
Jak tomu chtějí konkurovat .

Obecne vzdy kazdy hleda pro nej optimalni pomer cena/vykon. Takze konkurovat jde napriklad kvalitou. Staci se podivat na obycejne rohliky - nektere stoji asi 1,50 (tipuji, v hyper-super jsem rohliky nekupoval ani nepamatuju) a jine treba 3-4 koruny a kazdy si najde sveho kupce.

--dodatek
Tim nechci tvrdit, ze Amway vyrobky jsou neco extra ne/kvalitniho ci predrazeneho, protoze je neznam ani cenove ani kvalitativne, takze nemuzu soudit.

Jinak si dovolim znovu zopakovat svuj apel na dva hlavni protagonisty - zamyslete se, jestli pridavani cim dal tim delsich prispevku s cim dal tim vice odkazy ma nejaky smysl.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DrumSession 2. 6. 2014 20:54

"Amway" je podnikání jako každé jiné, jen výsledky jsou diametrálně jiné od jakýchkoliv jiných forem podnikání. Je to také výborná škola v podnikání, v osobnímu růstu, přístup k hodně zajímavým info za hubičku atd. Můžeš se stát milionářem za relativně nízké počáteční investice do 10 tis. Kč (ale i za necelé 3 tis. Kč). Podle mě k nezaplacení. Ale kdo chce vydělávat veliké finance, měl by pro to něco udělat. Především si otočit myšlení na podnikatelské... a ne tu "dokazovat", že "něco" nejde. To nevede tím správným směrem k cíli.

Problém je , že v CZ jsou již mladí lidé naočkováni na dráhu úspěšného zaměstnance než podnikatele. A ani na ek. školách a obchodních akademiích apod. se něčemu podobnému neučí nebo už vůbec jak se stát milionářem :-)

Výrobky: vysoké kvality a ještě k tomu za dostupnou cenu (často koncentráty, velmi často na přírodní bázi)
Náklady na otevření pobočky: několik telefonátů a hovorů
Odměny: jsou podle obratu, na začátku jsou malé, zajímavější jsou až ty vyšší
Povinnosti: NEjsou... ale není obrat, není odměna, takže je řada doporučení, co je chytré dělat, aby obrat byl.
Business: především je to o jednání s lidmi a velmi záleží na koho narazíš (na bejka nebo vola, to je všude stejné...)

Teď několik málo používaných slova: umět vydělávat peníze, vložit finance do podnikání a nakonec nejlepší - učit se novým věcem. Ale stále se najde řada lidí, kteří chtějí vuřty 40 Kč/kg, že to je cena tak OK a vídeňský párek 140 Kč/kg je nesmysl. No co říci více...

No a teď si to zkus srovnat třeba s finančním poradcem nebo s cukrářem nebo jiným druhem podnikání. Zkus si odpovědět, co všechno budeš potřebovat předem, kolik to bude stát času denně, kolik máš potenciálních zákazníků, očekávané výdaje, očekávané příjmy a především kolik vlastních financí je nutné mít předem cash na stole (v horším případě cizí finance) než vůbec začněš. Pokud systém MLM má konkrétní reálné produkty, je to hodně povedený systém.
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 3. 6. 2014 08:27

DrumSession: Z hlediska účetního je Amway podnikání opravdu diametrálně odlišné od jiných podnikání, protože neznám jinou firmu, která by k obratu 326 milionů Kč ročně potřebovala 25 000 členů. Znám firmu, která nemá ani 100 zaměstnanců a roční obrat je přes 150 mil. Kč. Z tohoto pohledu je MLM jedna z nejméně efektivních forem podnikání vůbec a je nám doufám všem jasné, že z těch 326 milionů jde na odměny max. polovina, takže kolik těch milionářů v Amway asi bude? Celá filozofie MLM mi nejvíce připomíná ruské útoky za 2. světové války, kdy Rusové vítězili v bitvách v podstatě tak, že Němce doslova utopili v krvi vlastních vojáků.

MLM firmy se snaží legitimizovat se a nějaké kurzy MLM si firma Amway zaplatila na VŠE. :-D

Jinak u nás kolují bludy o tom, že v USA se MLM vyučuje na Harvardu apod. To jsou samozřejmě lži a prý na studijním oddělení Harvardu jsou na neustálé dotazy na MLM už velmi alergičtí... :-D

V reálu je to naprosto okrajová záležitost. Je pár lidí, třeba Karlsbadem zmiňovaný pan King, který vede nějaký kurz MLM a pak je jedna no name College v Kansasu, která pod studium marketingu napasovala MLM. Jinak nic.

Naopak někteří absolventi vyhlášených byznys univerzit, jako je Harvard nebo London School of Economics, proti MLM dost hlasitě vystupují.

No, ohledně těch nákladů si nejsem tak jistý:

http://www.dailymotion.com/video/x16ora ... zbozi_news

Neznám jiný byznys, kde si obchoďák musí nejdřív zboží koupit, aby ho mohl prodávat.

"Nedává smysl, aby člověk vstoupil do byznysu kde se nakupuje a nenakupoval."

Možná by Amway neměl být v asociaci přímého prodeje, ale v asociaci přímého nákupu... :-D

Ano, oficiálně není podmínkou nakupovat, ale jakmile vstoupíte, tak Vám na školeních říkají toto. A těch příběhů lidí, kteří skončili s dluhy a plným domem produktů je poměrně hodně...

Viděl jsem teď několik stížností lidí ze zavedených amerických MLM, že kvůli těm, kteří skončili a na netu prodávají pod cenou své domácí zásoby, prakticky není možné prodat produkty Amway nebo Herbalife za doporučené ceny.

Jinak se obávám, že málokdo bude považovat v tomto světě výrobky Amway za "špičkový Mercedes", když mnoho klientů o nich předtím nikdy neslyšelo. Nezpochybňuji jejich kvalitu, ale Mercedesy, IPhony a další ikony úspěchu se prostě neprodávají na chodbách paneláku z ruky do ruky s nulovou reklamní kampaní... :-D

Kvalitní marketingem podpořený produkt, který je ideálně statusovou záležitostí, si poptávku sám přitáhne a není třeba někoho přesvědčovat, aby si to koupil a ještě mu třeba zatajovat, že se vlastně jedná o Amway.

Jinak vstup do podnikání už jsme tady řešili také a to, že Amway je podnikání s nejnižšími náklady není pravda. Respektive je to pravda jen pro zabedněnce, kterým to někdo řekl na MLM školení, ale pak už si nezjišťovali, jak je to doopravdy.

Člověk, který svým podnikáním chce zaměstnat sám sebe může dostat od úřadu práce až 90 000,- do startu svého podnikání a to samé platí i v USA. Pro obě země také platí, že takovou podporu nedostávají "podnikatelé" z MLM...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 6. 2014 13:17

Karlsbad_1978 píše:PS. yowie, vynech pro tentokrát tu trapnou ničím nepodloženou hlášku, že kromě Tebe a Fitzpatrika jsou všichni podplacení

Nemusí být přímo podplacený, stačí "zainteresovaný". Pokud si někdo stěžuje (a je celkem jedno, jestli to je pravda, nebo ne) na to, že má málo peněz (třeba učitelé), tak jsou přímo magnetem na jakékoli "haĺó akce", které jim budou slibovat pohádkové příjmy. Pak už je jen krůček k tomu, aby tyto produkty nekriticky doporučovali a třeba k tomu i využívali (zneužívali) nějakou svoji převahu (titul, funkci), viz např. zde: Skandál lékařů v IKEMu: Nutili pacientům kosmetiku!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 3. 6. 2014 14:16

PatrikChrz: Já si ty lidi, kterými se tu stále dokola ohání Karlsbad prolustroval a je to smutné, ale opravdu jsou všichni do jednoho různými způsoby napojeni na penězovody, kterými k nim tečou peníze od těch skandujících ovcí.

Našel jsem spojení pana Kinga s Markem Yarnellem z Nu Skin. Zároveň dělá užitečného idiota firmě World Ventures, proti které je Amway slabým odvarem:

https://www.youtube.com/watch?v=092Wn3F ... =endscreen

Pan King dal firmě své nejvyšší doporučení, ale asi se zapomněl podívat do income disclosure, protože 70% lidí v této firmě nevydělá vůbec nic a nejčastější odměna toho zbytku, který se vůbec kvalifikuje k nějaké odměně, je 40 dolarů ročně... :-D

A také samozřejmě prodává knihy o MLM.

Robert Stephan vystupuje na MLM seancích a píše články do MLM newsletterů.

Fitzpatrick to dobře popsal tak, že ty MLM firmy si různými formami kupují známé lidi - autority, nebo jim umožňují na svých seancích vystupovat a hlavně prodávat knihy. Je to taková zvláštní symbióza a zatím ani jeden z těch lidí, kteří jsou na Amway-fakta uváděni jako důvěryhodné zdroje, nebyl někdo, kdo by stál naprosto mimo tento byznys a doporučoval MLM čistě jen z vlastního přesvědčení, nebo ekonomického bádání.

Jinak jsi si dovolil hodně s tím odkazem... :-D Za chvíli sem někdo vtrhne a začne ti nadávat, že věříš bulváru, zatímco jen na Amway-fakta jsou věrohodné údaje... :-D :-D :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DrumSession 3. 6. 2014 18:27

Milý yowie, samozřejmě máš pravdu - ale tu svoji a bohužel nejsi otevřený svobodné diskusi. Stále opakuješ jen tu svoji písničku - jak něco nejde. Nějakou firmu Amway zkrátka neřeš. Dopo - změň si myšlení ze zaměstnance na podnikatele. Je chytré začít hodně číst a poučit se z chyb ostatních. Nedat pár stovek za knížku, kde bude alespoň 1 - 2 "očiotevírající" věty, muže přijít velmi draho. Jednoduše si dej na hromádku nějaké finance (o které můžeš komplet přijít), najdi si nějaký (happy advanced) produkt a začni s ním pracovat. Na konci 3.měsíce se vrať a měl bys být v plusu nebo alespoň výhled, že v dalších měsících budeš doopravdy v (+). Začít můžeš na full time nebo po večerech. Alespoň tak to chodí v podnikání... Přeji Ti mnoho zdaru ! Jako i všem ostatním :-P
PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát !!
DrumSession
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 3. 6. 2014 18:51

DrumSession: Pokud v něčem nemám pravdu, můžete mě opravit...

Vy se bojíte, že nečtu? Já čtu dost a naopak ti, co spoléhají na české překlady jsou podle mě trošku pozadu. Navíc s dobrou angličtinou a tabletem nebo čtečkou můžete bez problémů číst originály těch knih a všechny dostupné zdarma...

Také je v AJ nesrovnatelně víc různých zdrojů, nebo třeba lekcí na youtube. Toho všeho jsem viděl hromady, možná o dost víc, než Vy.

Ale je jedno, o které MLM se jedná, je to v podstatě pořád stejné... :-D

Sleduji dlouhodobě jednoho "top leadera" z jednoho MLM schématu a ten byznys prostě stojí na tom, že se tváříte důležitě a jako vatař, prezentujete, jste pořád na seminářích a prostě dojíte ovce, které jste nasbíral tím, že s nimi manipulujete... Nic víc za tím byznysem opravdu není. Produkt je jen jinou formou peněz. Nic víc, nic míň. Právě proto se jedná o byznys "kde se nakupuje."

Jinak jsem poměrně vzdělaný, takže mi rozhodně nezbývá být jen obchoďákem s pofiderní příležitostí a chytat lidi na lep.

Jinak ale díky za přání, pokud se mi povede to, co bych chtěl, tak to bude velké... ;-)
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 15. 6. 2014 13:06

Když už je toto forum o firmě Amway a příjmech, tak toto sem určitě patří:

http://amwey-business.cz/vykaz-ztrat-am ... -amwayaka/

Na rozdíl od těch jistě velmi věrohodných tvrzení internetových anonymů o skvělých příjmech, tady máme jeden skutečný a do posledního dolaru zdokumentovaný případ.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 22. 6. 2014 20:03

Pokud máte zkušenost s Amway nebo MLM obecně, napište sem a podělte se s ostatními:

http://amwey-business.cz/vas-amway-prib ... nejen-nas/
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ferkos 28. 6. 2014 19:33

Karlsbad_1978:

Píšeš:
"Proč tedy nejsou šance na vítězství ve Velké pardubické pro každého koně 4,8%, jak si někteří lidé myslí? Je to jednoduché – dostihy (stejně jako Amway podnikání) nejsou otázkou náhody. Bookmakeři musí vzít při stanovení kurzu v úvahu mnoho faktorů, aby určili, jestli má kůň šanci vyhrát. Tyto faktory zahrnují dosavadní výkon koně, podmínky na trati, počasí, žokeje, atd. atd."

Tady je ovšem velký rozdíl: Na outsidera je směšný kurz, protože je téměř jisté, že nevyhraje (resp. může vyhrát prakticky jen díky náhodě), ovšem Amwayáci obvykle všem tvrdí, že uspět může s trochou snahy každý.
Fakta jsou ale taková, že většina amwayáků by dostala kurz na úspěch tak 1:500 :-)
ferkos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 29. 6. 2014 20:18

ferkas: Obávám se, že to 1:500 je beze srandy velmi trefný odhad... A při započtení těch, co do jednoho roku z Amway odejdou a kterých je většinou cca polovina, by to bylo ještě horší.

Tady jsou statistiky, které byly zveřejněny díky tomu, že Amway byl v UK souzen státními úřady a žalobce navrhoval úplné zakázání Amway v UK...:

http://amwey-business.cz/amway-neprijem ... -britanie/
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Chlíbák 12. 11. 2015 13:18

S amway nemám dobrou zkušenost. Prakticky mě to stálo více peněz než kolik jsem ušetřil nebo vydělal.
Ve zkratce. Zboží je předražené a vůbec ne tak levné jako v obchodech. Tvrdí že je to tím, že se jedná o koncentráty, že z jedné dávky uděláte deset jiných lahví. Ok. Ale nevěřím tomu že u těstovin se jedná také o koncentrát, nebo u pánviček, olivového oleje, žiletek na jedno použití (na více nejsou použitelné bohužel) . Mimochodem vyzkoušel jsem naředit Jar o deseti lahví. Světe div se ono to fungovalo uplně stejně jako nařaděná lahev od amway.

Do toho jsem si musel kupovat drahá CD, které jsou dobré na vymytí mozku, drahé semináře apod. Vydělávat začnete až ve chvíli kdy se dostanete až na nějaká procenta a vezmete si pak živnosťák.

Dost mi vadilo, že existují semináře, které nejsou pro začátečníky, ale pro lidi co jsou na 9% a výš. Nebo to, že se nakonec dozvíte po roce, že peníze které ušetříte/vyděláte na amway, tak správně máte investovat opět do amway = není to hlavní část příjmu. Stále musíte chodit do práce, kterou si vyděláváte na živobytí a amwayem si vyděláváte na amway (další CD pro sebe- CD pro své nohsledy, knihy, více výrobků atd.) Podle mě je to uměle vytvořený trh, který dotují ty vespod, co to kupují a který kdyby tu nebyl, tak se také nic nestane.
Chlíbák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aaischa 13. 11. 2015 16:17

upřímně bych se rád zeptal kdo ty věci kupuje, poptával sem se kolem (zvažoval sem, že bych to zkusil) a setkal sem se jenom s reakcema ala letadlo, sr*čky, ty už seš taky podomní prodejce ? .. atd... ) nikdo z kamarádů by si nic nekoupil natoži ani o tom nechtěl slyšet,

poslech sem si nahrávky z cca 10 seminářů různejch typů, všecko obecně o "ničem" jenom o tom jak makat na sobě..

kde se potkaj lidi co tohle chtěj ? víceméně má každej svou oblíbenou značku, a spíš naopak to sou značky dost levný.. v albertu věci albert quality ( kerý vyrýběj renomovaný značky) atd.. připadá mi že v týhle době neni šance moc prodat tyhle věci .. alternatnivní bohemia energy za kerou sou body je cenově nicmoc... připadá mi to taky už nějaký zkostnatělý zaseklý v minulosti..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hajaba 2. 3. 2016 09:32

já nevím proč lidi se motají pořád ve stejných břečkách... ze schématu MLM je jasný ,že pokud přijdete pozdě nemůžete vydělat nic zásadního.
Hajaba
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků