Amway a příjmy? - svobodná diskuze (žádné mazání příspěvků)

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 2. 3. 2016 14:25

Hajaba: osobne bych se spis zabyval o to, co je predmetem prodeje, nez kde ve strukture jsem :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 2. 3. 2016 15:44

právě.. no každopádně se nikdo ani po delší době neozval :) takže to mluví za vše..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 11. 3. 2016 17:47

aaischa píše:upřímně bych se rád zeptal kdo ty věci kupuje, poptával sem se kolem (zvažoval sem, že bych to zkusil) a setkal sem se jenom s reakcema ala letadlo, sr*čky, ty už seš taky podomní prodejce ? .. atd... ) nikdo z kamarádů by si nic nekoupil natoži ani o tom nechtěl slyšet,

poslech sem si nahrávky z cca 10 seminářů různejch typů, všecko obecně o "ničem" jenom o tom jak makat na sobě..

kde se potkaj lidi co tohle chtěj ? víceméně má každej svou oblíbenou značku, a spíš naopak to sou značky dost levný.. v albertu věci albert quality ( kerý vyrýběj renomovaný značky) atd.. připadá mi že v týhle době neni šance moc prodat tyhle věci .. alternatnivní bohemia energy za kerou sou body je cenově nicmoc... připadá mi to taky už nějaký zkostnatělý zaseklý v minulosti..


Popsal jste to docela trefně. Jinak kdo ty věci kupuje? Ti naverbovaní přece a jejich rodiny, mimo síť je to prakticky neprodejné, pokud mluvíme o Amway. Proto se nejedná o přímý prodej ale o pyramidu, kde místo vstupních poplatků je k přesunu peněz zespodu nahoru využit produkt, který právě kvůli tomuto aspektu nutně musí být hodně drahý. Zažil jsem třeba týpka, který byl v Herbalife, a přestože je vysportovaný atlet, tak se na něj v jeho síti divně dívali, když si nechtěl koupit shake na hubnutí... :-D Díky tomu v tom ale naštěstí neutopil své úspory, než z toho zase vystoupil a našel si slušnou práci.

Na netu jsou starší přednášky Romana Hassmanna, všimněte si, že tam vůbec nikde nemluví o prodeji těch produktů, naopak říká, že nemá cenu, aby někdo lezl do Amway, když nebude sám nakupovat.

Co má společné s "přímým prodejem" to, že verbujete lidi, kteří nakupují a verbují další a tak pořád dokola, to opravdu netuším. Každopádně ale vím, že kdyby to samé video nahrál pro americké publikum, tak by šel okamžitě k soudu za pyramidovou hru...

S474N píše:Hajaba: osobne bych se spis zabyval o to, co je predmetem prodeje, nez kde ve strukture jsem :wink:


No, a to je právě kámen úrazu všech MLM. Buď jsou produkty běžné denní spotřeby strašlivě drahé, nebo se jedná o pojistky apod., tedy produkty, které většinou lidé sami nevyhledávají, ale musí jim být vnuceno.

Díky bohu, tady ještě Amway kritizovat můžeme. Na Wikipedii už to není možné, protože to zaměstnanec nebo distributor Amwaye nedopustí:

http://amwey-business.cz/amway-znasilno ... pokracuje/

Všichni kritici - právníci, auditoři, sociologové s hromadami titulů a celoživotními zkušenostmi z USA nemohou být z různých důvodů citováni, zato citovat web DSA, tedy web volného sdružení amerických pyramidových her, to se může... :-D :-D :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aaischa 11. 3. 2016 18:13

moje sousedka dělá právě v amway, a je díky tomu totálně mimo, pořád to velebí, jak je to super bussiness, jak to všichni kupujou ve velikym, a kdo zkusí už nikdy nemění .. totální vymytí mozku :D ... když sem si o tom šel poslechnout tak přijel nějakej Amway Guru co vážil tak 140KG a vyprávěl mi strašný báchorky jak člověk vydělá těžký prachy.. pekáč..
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 3. 2016 13:05

yowie: dovolim si nesouhlasit s tim "vsech". Sam jsem byl ucasten nekolika a vzdycky jsem prave resil tu vyhodnost pro sebe (sve blizke). A to je prave vec, kterou clovek musi posuzovat jako prvni. A prave z tohoto duvodu mne Amway treba neoslovilo - nenabizi konkurencne vyhodnejsi produkt.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 16. 3. 2016 20:44

S474N: docela by mě zajímalo, které MLM jsi vyhodnotil jako výhodné, možná nějaké SLM spíše, kde jde ještě pořád primárně o přímý prodej a ne o získávání oveček, které verbují a nakupují, i na sklad...

Jinak kluci z Amway kádrovali, kádrovali, až si vykádrovali i vlastního guru Roberta Kiyosakiho...:

http://amwey-business.cz/amway-cz-kiyos ... dny-zdroj/

:-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 16. 3. 2016 20:47

yowie: aktualne bohuzel zadny, ale v historii jich par bylo. A spise bych je nazval spotrebitelskymi sitemi, protoze se kuprikladu resili veci,ktere jsou realne porovnatelne na trhu :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luboš Bílý 19. 3. 2016 04:14

Milý yowie, v každém obchodě jde v principu - pokud použiji Vaši terminologii - o získávání "oveček". Těmi ovečkami jsou zákazníci. Pokud nakupujete v supermarketu, jste také jedna z těch oveček. V MLM jsou distributoři zároveň zákazníci. Na tom samozřejmě není nic špatného, pokud si kupují zboží pro sebe kvůli tomu, aby ho spotřebovali a ne kvůli tomu, aby mohli dostat bonus. Chápeme?

Jinak Vaše argumentace ohledně Wikipedie je vskutku úsměvná. Nikdo nemůže za to, že Vaše zdroje podle pravidel Wikipedie spadají mezi nevěrohodné:

http://www.amway-fakta.cz/amway-kritik- ... wikipedii/

:-)
Luboš Bílý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 19. 3. 2016 05:12

Mě hrozně baví číst si příspěvky lidí, kteří se právě teď zaregistrovali a mají velkou potřebu něco sdělit. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luboš Bílý 19. 3. 2016 08:38

Jsem rád, že jste se pobavil. :-) Já zase dávám přednost argumentům a zas až tak moc nesleduji, jak dlouho kde kdo diskutuje. Kvalita argumentů totiž s délkou registrace nemusí moc souviset. Ale možná byste nám mohl říci, jestli jste četl ten článek, na který jsem sem dal odkaz a zda jste v něm našel něco, s čím se nedá souhlasit. Děkuji a přeji hezký den. :-)

Mimochodem k dotazu, kdo ty věci kupuje: třeba právě včera jsem prodal jedné maloobchodní zákaznici 2 výrobky. Objednávka celkem za 1880 Kč a asi za 30 bodů. Samozřejmě i já jsem měl na výběr - buď budu vymýšlet 1000 důvodů, proč to nikdo kupovat nebude, nebo půjdu a zkusím se zeptat lidí a uvidím. Já jsem si vybral tu druhou možnost. Někdo jiný si vybral tu první. Otázkou je, která možnost je ta správná. Pro mě určitě ta druhá. :-)

-- 19. 3. 2016 09:58 --

yowie píše:Co má společné s "přímým prodejem" to, že verbujete lidi, kteří nakupují a verbují další a tak pořád dokola, to opravdu netuším. Každopádně ale vím, že kdyby to samé video nahrál pro americké publikum, tak by šel okamžitě k soudu za pyramidovou hru...


Zapomněl jste dodat, že ten soud by vyhrál, jak si můžete přečíst zde: :-)

http://www.amway-fakta.cz/mytus-amway-a ... o-prodeje/
http://www.amway-fakta.cz/profesor-mark ... avidlo-70/
http://www.amway-fakta.cz/dr-william-ke ... avidlo-70/

On totiž i zákazník, když se zaregistruje, je považován za koncového spotřebitele, pokud si kupuje zboží kvůli tomu, aby ho používal, a ne kvůli tomu, aby ho doma hromadil na skladě.

To jen Vy a Váš příbuzný Fitzpatrick to stále nechápete. Jinak je to už po těch 37 letech, co uplynuly od procesu FTC vs. Amway, jasné úplně všem. :-)
Luboš Bílý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 3. 2016 15:04

Můj názor: MLM = šmejdi
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luboš Bílý 19. 3. 2016 16:24

Každý má právo na svůj názor. Jen bychom si měli dávat pozor, abychom neodsuzovali něco na základě zkreslených informací.
Můj názor: dobrý MLM = skvělá příležitost začít podnikat bez rizika, vhodná i pro lidi, kteří by podnikat standardním způsobem třeba nikdy nezačali.
Luboš Bílý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 19. 3. 2016 17:27

Luboš Bílý píše:Milý yowie, v každém obchodě jde v principu - pokud použiji Vaši terminologii - o získávání "oveček". Těmi ovečkami jsou zákazníci. Pokud nakupujete v supermarketu, jste také jedna z těch oveček. V MLM jsou distributoři zároveň zákazníci. Na tom samozřejmě není nic špatného, pokud si kupují zboží pro sebe kvůli tomu, aby ho spotřebovali a ne kvůli tomu, aby mohli dostat bonus. Chápeme?

Jinak Vaše argumentace ohledně Wikipedie je vskutku úsměvná. Nikdo nemůže za to, že Vaše zdroje podle pravidel Wikipedie spadají mezi nevěrohodné:

http://www.amway-fakta.cz/amway-kritik- ... wikipedii/

:-)


"V MLM jsou distributoři zároveň zákazníci"

No samozřejmě! A proto je to pyramidová hra a ne příležitost v přímém prodeji, leda tak v přímém nákupu...

Víte vůbec, že i Amway má pravidla, která vznikla na základě rozhodnutí FTC o tom, že byste měl mít jako distributor Amway prokazatelné prodeje koncovým zákazníkům? Přičemž, samozřejmě, členové Amway mohou být také Vaši koncoví zákazníci, ale Vaši downline se za Vaše zákazníky nepočítají. Víme oba, jak to s tímto pravidlem je, nikdo ho nevynucuje, nekontroluje a verbuje se dál. Dokonce kdesi na tom Vašem promo webu někdo ve slabé chvilce napsal i to, že se nějaká větev pokoušela o podomní prodej, ale že jim to bylo rozmluveno... :-D Tyhle byste měli na rukou nosit, protože vyvolávají alespoň zdání prodeje a maskují to, že jde jen o nekonečné verbování do pyramidy.

Luboš Bílý píše: Mimochodem k dotazu, kdo ty věci kupuje: třeba právě včera jsem prodal jedné maloobchodní zákaznici 2 výrobky. Objednávka celkem za 1880 Kč a asi za 30 bodů. Samozřejmě i já jsem měl na výběr - buď budu vymýšlet 1000 důvodů, proč to nikdo kupovat nebude, nebo půjdu a zkusím se zeptat lidí a uvidím. Já jsem si vybral tu druhou možnost. Někdo jiný si vybral tu první. Otázkou je, která možnost je ta správná. Pro mě určitě ta druhá. :-)


Vtipné, jak jste rychle přispěchal s tím, že jste zrovna včera něco prodal... :tleskani

To děláte dobře, už kdysi jeden z Vašich nejvyšších Doug DeVos tvrdil toto vzhledem k tomu pravidlu o prodejích:

"You ought to at least mention selling to your prospects, it helps keep us out of hot water with the government"

"Měli byste alespoň zmínit prodej Vašim prospektům, pomáhá nám to držet úřady v klidu..."

Když nějaký Váš kolega verboval mě, o prodeji nepadlo ani slovo, jen o nákupu = pyramida. ;-)

Stejně tak toto tvrdí český diamant:

"Každý člověk, který vstupuje do byznysu byl měl plnit kritéria – ukazovat plány, mít napsaný seznam, napojí se na vzdělávací systém a bude dělat body. Nedává smysl, aby člověk vstoupil do byznysu, kde se nakupuje, a nenakupoval. Nedává smysl, když registrujete někoho do nákupního byznysu, mu říct, že to nemáte jako podmínku. Takže když někoho registrujete, tak to, že bude odebírat zboží, tak to je zkrátka základní podmínka."

A toto si o tom myslí americká FTC:

"Avoid any plan where the reward for recruiting new distributors is more than it is for selling products to the public. That’s a time-tested and traditional tip-off to a pyramid scheme."

Vyhněte se plánům, kde víc vynáší rekrutování než prodej produktů veřejnosti. Toto je časem prověřený způsob, jak poznat pyramidovou hru.

xtonda píše:Můj názor: MLM = šmejdi


jj, jak popsat MLM jedním slovem... :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Luboš Bílý 19. 3. 2016 18:12

Podívejte se, chápu, že byste si rád povídal, ale znám tisíc lepších způsobů, jak promarnit čas. Toto vlákno je pro mě naprosto nezajímavé i z hlediska návštěvnosti. Takže si, milý Yowie, věřte čemu chcete.

Jedna věc se Vám ale musí nechat. Snažíte se, abyste vypadal, jako že o MLM něco víte. Bohužel pro Vás, tolik znalostí o MLM jako máte dnes Vy, jsem měl před cca 20 lety. A dnes zjišťuji, že jsem o tom tehdy nevěděl vůbec nic.

Vaše "argumentace" je postavená na stejně pitomých (opravdu nevím, jak to nazvat jinak) argumentech, jako má Fitzpatrick. Možná, že jste si je přečetl poprvé u něj a bez přemýšlení převzal, nevím.

Faktem je, že FTC již v roce 1979 věděla, že většinu zboží zkonzumují distributoři, ale právě proto, že narozdíl od Vás a Fitzpatricka považuje (zcela rozumně) distributora, který daný výrobek spotřebuje, za koncového zákazníka, tak uznala, že je Amway v pořádku.

Speciálně pro Vás tu vysvětlím důvod: rozdíl mezi tzv. "retail" a "wholesale sale" není, jak se mylně domníváte, v ceně, za kterou to prodáváte (i když wholesale bývá zpravidla nižší), ale v tom, k čemu je zakoupený výrobek určen. Pokud jej máte proto, abyste ho spotřeboval, jedná se o retail sale, pokud ho máte k dalšímu obchodování, jedná se o wholesale. Pokud se člověk zaregistruje jako Member+ do Amway a něco si pro sebe koupí, jedná se o retail sale, i když je zaregistrovaný. V roce 1979 jediný, kdo mohl nakupovat zboží přímo od Amway, byli tzv. Přímí distributoři. Když prodali zboží jinému podnikateli, který ho prodal dál, jednalo se o wholesale sale, když ho prodal registrovanému členovi, který si jen nakupoval zboží pro sebe, jednalo se o retail sale, stejně jako když ho prodal mimo síť. Tak jednoduché to je. Pravidlo 70% bylo zavedeno proto, aby se výrobek vždy dostal ke koncovému spotřebiteli (je jedno jestli k registrovanému či neregistrovanému) a aby se nehromadilo nikomu na skladě, což je nazýváno inventory loading a je to jeden ze znaků pyramidových her.

Proto - a v tomto se s Vámi shoduji - ani já nemám rád povinné nákupy, které některé jiné MLM firmy opravdu staví na hranici mezi MLM a pyramidové hry. Ale pochopte už konečně, že Amway se toto netýká - tam povinné odběry nejsou a nikdy nebyly. Tady se jedná o normální nákup běžného spotřebního zboží, které každá domácnost stejně někde nakupuje (zubní pasta, prací prášek, kosmetika,...), jen od jiné značky. Je to úplně normální obchod. Zboží tu není jako zástěrka pro vybírání vstupních poplatků, je tu proto, aby ho spotřebitelé používali.

Pravidlo 10 zákazníků mělo vždy za účel povzbudit distributory k prodeji, aby si rychleji sáhli na peníze. Každý zkušený distributor Vám řekne, že za tu dobu nasbíral dost věrných zákazníků stojících mimo síť, kteří si od něj zboží nakupují za maloobchodní ceny. Já je mám také. Někdo tomu možná neříká prodej, protože to asociuje "podomní" prodej. Můžou tomu říkat zásobování nejbližšího okolí, vybírání objednávek, postarání se o to, aby lidé z Vašeho okolí měli informace a přístup k Amway zboží... ale ve své podstatě se jedná o prodej.

Nebudu se tu s Vámi hádat, protože tyto věci máte už několikrát vysvětlené na stránkách: http://www.amway-fakta.cz/ a stále to odmítáte vzít na vědomí.

Chápu, že se Vám nelíbí, že Vám očerňování MLM neprošlo na Wikipedii (taky bych byl rozladěn, kdybych dostal na frak jako Vy), ale z toho, že byl výmaz Vašeho citátu uznán i na anglické verzi Wikipedie u hesla Multilevel Marketing vidíte, jak chabé Vaše argumenty jsou. Můžete to zkusit tady, možná to zapůsobí na některé čtenáře finexpertu, ale na mě tedy rozhodně ne. A věřím, že ani na ostatní lidi, kteří si přečtou argumentaci druhé strany. Samozřejmě chápu, že stejně jako Fitzpatrickovy, i Vaše příspěvky si našly nějaké posluchače, většinou z řad fanatických kritiků MLM. Žíly mi to netrhá, protože přesvědčovat fanatika stejně nemá cenu.

Všem rozumným lidem, kteří chtějí znát fakta, doporučuji tento rozcestník na stránkách Amway-Fakta:

http://www.amway-fakta.cz/rychly-pruvod ... way-fakta/

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký víkend. Nemusíte mi odpovídat, Vaši odpověď si beztak nepřečtu, protože vím, že svou chybu neuznáte, a můj čas je drahý, než abych ho plýtval na někoho (bez urážky), jako jste Vy. Venku je hezky, zkuste si to užít i jinak, než že budete pořád u počítače. Mohlo by se Vám stát, že ztratíte kontakt s realitou.

Pro ostatní čtenáře: pokud budete chtít cokoliv vědět o Amway, navštivte výše uvedené stránky a pokud tam nenajdete odpověď na své otázky, napište je do diskuze. Budeme se Vám snažit podat co nejpřesnější odpovědi. Hezký den.
Luboš Bílý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yowie 19. 3. 2016 19:08

Luboš Bílý: Chápu, že se Vám na tomto webu nelíbí, podobné jako Vy si tu dáváme ke snídani a je tu obecně vyšší IQ průměr, takže Vás tu místní pošlou někam ještě dřív, než spustíte ty své bláboly.

FTC v roce 1979....

To už je dávno, nemyslíte?

Možná je důležitější, co udělala FTC v roce 2015 s firmou Vemma, jejíž majitel je mimochodem synem Amway distributorů... :-D

Bylo zjištěno, že 86% produktů se prodá mezi členy a jen 14% mimo síť. Podle Vás vše v nejlepším pořádku, že?

A toto následovalo:

https://www.ftc.gov/news-events/press-r ... mid-scheme

Fungování firmy bylo pozastaveno. V článku je také zmíněno, že je to product based pyramid scheme, tedy pyramidová hra založená na produktu.

To je podstatné, padá nám tím rozšířený mýtus: "máme přece produkt, nejsme pyramida".

A k té Wikipedii. Váš zaměstnanec nebo fanatický distributor Historik75 právě vyvolal na anglické wikipedii editační válku... :-D :-D :-D

Tomu říkáte úspěch jo? :tleskani :tleskani :tleskani

Ten člověk na tom sedí dnem i nocí a jakmile se objeví jakákoliv kritika, ihned ji maže a v rozsáhlých pravidlech Wiki k tomu vždy nějaký důvod najde. Posledně pravidla vyložil takovým způsobem, že nevěrohodný zdroj udělal z většiny světové literatury včetně guru Amwayáků, pana Kiyosakiho:

http://amwey-business.cz/amway-cz-kiyos ... dny-zdroj/

Pokud je to najatý PR zaměstnanec, snížil bych bonusy... :-D :tleskani

Já se na Wikipedii nikdy nebudu chovat jako on. Nikdy jsem nemazal jeho editace a nikdy nebudu. Na rozdíl od Historika 75 totiž i když s někým nesouhlasím, vždy budu hájit jeho právo se vyjádřit - přidat zdroj, citaci, která jde proti zdrojům a citacím, které jsem přidal já. Jeho cíl je jediný, podat MLM a Amway v co nejlepším světle a kritiku nekompromisně vymazat.

Za to, jak prokádroval všechny americké i jiné kritiky MLM které znám, by se nemusel stydět ani zkušený zpravodajec STB.

Ano, neplýtvejte časem, běžte vykládat plány... ;-)
yowie
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků