Partners For Life Planning

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 9. 2014 11:03

PatrikChrz píše:Tak oni taky jsou. Prodělali kalhoty na neúspěšné expanzi do Polska a teď "leští kliky" u všech možných i nemožných novinářů, aby jim vydali nějaký ten článek :D

A ten PF Allianz co koupili, jim taky nevynáší tolik, kolik si představovali.


Čistě z ekonomické zvědavosti - ty neúspěchy máš podložené čísly nebo jsi to jen plácnul?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 3. 9. 2014 12:14

Fantucci: O úspěšnosti Partners v Polsku asi hodně napoví už mapa poboček:

http://www.partnerspl.pl/kontakty/

Jen v kraji, odkud pocházím, je víc poboček, než v celém Polsku...

Dále v účetní závěrce jsou uvedeny tržby za 2013, což je 1 274 000 000,-, což je skoro o 200 000 000,- méně, než rok před tím. Zároveň se tam uvádí, že téměř všechny tržby jsou z ČR a z Polska jen něco málo.

Také se tam píše o nějakých půjčkách pro Partners Polska.

A nakonec, pokud se nepletu, tak tam tomu dřív šéfovala nějaká tanečnice z Ostravy, která už je ale součástí vedení zde v Praze. Mě to trochu připadá jako odvolání povýšením a proč by to dělali, když by v Polsku bylo vše ok?

To jsou jen takové moje dedukce, jsem zvědav, jak to okomentuje Patrik.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 3. 9. 2014 12:17

http://www.investujeme.cz/petr-borkovec ... ji-prodat/

První dvě otázky věnované Polsku.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LuiS_666 3. 9. 2014 12:21

dzamel píše:Dnes mi volal Partnersak se slovy, ze tomu asi vubec nerozumim, ze mi sjednal schuzku s reditelem Partners, ze je velky profesional a ze cena jeho prace se pohybuje v tisicich za hodinu, ze bych si takto kvalitni sluzbu, kdyby ji spolecnost neposkytovala zdarma nemohl dovolit, tudiz ve ctvrtek se podelim o dalsi peprnne zazitky a jeste mi rekl, ze na takovouto VIP sluzbu si mam pripravit 25 doporuceni, ze toto se neposkytuje vsem... Rikam si, asi se i na to tesim, protoze jsem zvedav, co to bude za blba...



Riešili ta na nejakom teambuildingu, kde rozoberali uspechy a neuspechy. Keďže si pravdepodobně posobil //alebo ten partnersák nadobudol pocit//, že si hodně vlnatá ovca, tak to posunul svojmu MX. //deal by som videl niekde na úrovni = ja MX to podpíšem a ty dostaneš 25 doporučení, ktoré z neho vytrieskam//

Určite to bude niekde v manuáloch ale to niekdo z MLM len tak nevynesie, respektíve v každej štruktúre budú mať iné triky na klienta.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 9. 2014 13:35

yowie píše:Fantucci: O úspěšnosti Partners v Polsku asi hodně napoví už mapa poboček:

http://www.partnerspl.pl/kontakty/

Jen v kraji, odkud pocházím, je víc poboček, než v celém Polsku...

Dále v účetní závěrce jsou uvedeny tržby za 2013, což je 1 274 000 000,-, což je skoro o 200 000 000,- méně, než rok před tím. Zároveň se tam uvádí, že téměř všechny tržby jsou z ČR a z Polska jen něco málo.

Také se tam píše o nějakých půjčkách pro Partners Polska.

A nakonec, pokud se nepletu, tak tam tomu dřív šéfovala nějaká tanečnice z Ostravy, která už je ale součástí vedení zde v Praze. Mě to trochu připadá jako odvolání povýšením a proč by to dělali, když by v Polsku bylo vše ok?

To jsou jen takové moje dedukce, jsem zvědav, jak to okomentuje Patrik.


Ano, ten výraz "takové dedukce" je poměrně trefný.
Tušíte, jak se hodnotí návratnost investice v rámci firmy ? Jak probíhá financování nad(mezi)národních holdingů? Můžete mi vysvětlit, jak Vaše argumenty(mapa poboček, skladba tržeb, holdingové půjčky, tanečnice z Ostravy) korespondují s výrazem "prodělat kalhoty"?
Evidentně nemáte žádné relevantní podklady. Tudíž to vlastně asi ani nebudou dedukce, ale spíše čiré plácání.
A aby bylo jasno, tímto nechráním onu zmíněnou firmu, ale spíše poukazuji na amatérismus ;-)

-- 3. 9. 2014 13:42 --

filip893 píše:http://www.investujeme.cz/petr-borkovec-firmu-s-radimem-vnimame-jako-zavazek-a-nechceme-ji-prodat/

První dvě otázky věnované Polsku.

Přečetl jsem si(děkuji za odkaz), ale nikde jsem nenašel nic, co by dávalo podklad pro tvrzení "prodělat kalhoty".
Evidentně dotazovaný přiznává, že to nejde podle plánu, ale nikde nečtu, co konkrétně to znamená, hlavně na číslech. Takže zpožděná návratnost, či dokonce ještě nedokončené investice(zdržení proti předpokladům)či nespokojenost pramení z nedosažení požadovaného marketshare, ale hospodaření jako takové je ok? Nebo to tam je někde zmíněno a já to přehlédl? - děkuji za případné navedení
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 3. 9. 2014 13:45

fantucci:

Však já netvrdím to co yowie. Partners nesoudím. Jen jsem si při této diskuzi vzpomněl na tento článek co jsem četl a vložil sem.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 3. 9. 2014 14:15

Fantucci: Dobře, porovnejme tedy polskou mapu s tou českou:

http://www.partners.cz/cs/kontakty/pobocky/

Když si je dáte vedle sebe, je myslím daleko zřetelnější, jak to zatím vypadá s tou polskou expanzí...

"Prodělat kalhoty" jsem já neřekl.

Partners jsou v Polsku cca 3 roky a v jejich účetní závěrce se píše, že naprostá většina tržeb pochází z ČR a jen minimum z Polska...

Nicméně během prvních 3 let působení na českém trhu dosáhli obratu přes 1 miliardu a po třech letech působení v Polsku sami tvrdí, že tam dělají jen minimum celkového obratu... To je podle Vás úspěch?

Zároveň podle údajů z jejich stránek mají Partners u nás přes 3000 poradců, i když to číslo bude hodně nestabilní a na polském trhu, kde je 4krát víc potenciálních klientů, je nějakých 200 poradců.

Ale jo, proč ne, můžeme se tu začít ohánět lekcemi z účetnictví nadnárodních holdingů a vydávat tato čísla za neskutečný úspěch, proč ne? :-)

-- 3. 9. 2014 14:41 --

Mimochodem nějaké čtivo k tomu Polsku zde:

http://www.jsmepartners.cz/cs/magazin/2 ... ners-jaro/

Především strana 41

"S jakými plány a cíli Partners vstupují na polský trh?

PB: Vize a cíl jsou jasné. Stát se do pěti let jedničkou na trhu."

Takže si to zrekapitulujme. Za necelé 3 roky od tohoto prohlášení má Partners v Polsku 4 pobočky, 1 centrálu, 200 poradců a tržby takové, že je sami označují za minimální...

Ale o tom, jestli je to úspěch, nebo neúspěch ať si raději rozhodne každý sám, nechci nikomu nic podsouvat...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fantucci 3. 9. 2014 16:56

s dovolením začnu od konce:
Ani Vy ani já nerozhodujeme o tom, co je v jejich případě úspěch či nikoliv.
Měli nějaké plány obsahující ekonomické údaje, množství poradců, apod. My dva tyto plány rozhodně k dispozici nemáme. To je také důvod, proč nemáme skutečnost s čím porovnat a tudíž je jakékoliv vyvozování závěrů irelevantní(poměr tržeb PL vs ČR nic neříká, srovnání růstu v prvních letech co se tržeb týká PL vs ČR také ne, 3000 poradců vs 200 taktéž ne). Jestli v Polsku dělají minimální obrat, tak to může být úspěchem, pokud to překonalo plány. Ale znovu, my je neznáme. Nebo Vy plánovanou cifru ke 3.roku víte?
Já ze slov jejich vrcholného manažera vyčtu pouze to, že to nejde dle představ. Jestli je jejich vstup na polský trh neúspěšný, nikoliv.
A boha jeho, co má účetnictví nadnárodních firem společného s úspěchem? Já se bavil o financování(v narážce na ony zmíněné půjčky), nikoliv účetnictví.
Tudíž ano, podsouváte...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod smajlik2 3. 9. 2014 17:01

Otázkou zůstává jestli to jsou poradci nebo spíše prodejci? :-)
smajlik2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yowie 3. 9. 2014 17:44

Fantucci: Dělám závěry z toho, co je k dispozici. Z toho, co k dispozici není, se závěry dělají dost těžko.

Navíc jejich cíle a vize vyjádřil Borkovec naprosto jasně, tedy někdy v roce 2016/17 být jedničkou na polském trhu. Čas to dokázat ještě nějaký má, ale podle mě to na splnění tohoto cíle nevypadá ani náhodou, pokud tedy nepočítají s tím, že těm dvěma stům poradcům od neustálého podepisování tisíců nových smluv doslova neuhoří ruce...

Ano, PB řekl, že to nejde podle představ. Obecně, a Vy to asi víte lépe než já, se v MLM jakýkoliv neúspěch (sesazení z pozice např.) důsledně zatajuje a naopak úspěch je opěvován až přehnaně, což má svůj smysl jako jedna z motivačních pomůcek, takže vůbec říct, že to nejde podle představ mě docela mile překvapilo a podle mě už jen připustit toto je v MLM docela velký průser. Samozřejmě nikdo neřekne, že je to v ***** a konkrétní plány nám nikdy nikdo neukáže, to bychom asi čekali na Godota...

A nemyslím si, že čísla jsou zcela irelevantní. Zkrátka když v okruhu asi 30km od mé aktuální lokace je víc poboček Partners, než v celém Polsku, tak to asi pro polské Partners neznamená nic dobrého, ale kdo ví, třeba se tam teď jen flákali a za dva roky budou mít tisíce poradců, stovky poboček a skutečně budou jedničkou, nicméně aktuálně to tak rozhodně nevypadá.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yowie 3. 9. 2014 20:08

smajlik2: To je taky docela důležité. Poradce je od slova radit a kdo Vám většinou radí? Někdo podstatně zkušenější, než jste Vy, což je u mnoha poradců zásadní problém.

Teď se motám kolem jedné koupě nemovitosti a makléř nám sdělil, že je velmi rád, že jsme šli do banky k profíkovi a že po dlouhé době měl pan makléř možnost jednat s někým, kdo opravdu rozumí tomu, čím se živí a narážel tím na (ne)schopnosti poradců, a to nemluvě o tom, že pod trochou tlaku je ten bankéř schopen velmi solidních úrokových sazeb, na které se prostě v době mé hypo poradci nechytali, právě mu nosíme nabídky z jiných bank a chodíme k němu na kafíčko trošku tlačit...

Ale bez ohledu na hnidopišské desetiny procent, průser mnoha poradců je asi něco jako zažil tento náš bývalý ministr školství:

http://www.investujeme.cz/jak-prijit-o- ... zaplaceni/
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2014 06:18

Fantucci píše:
PatrikChrz píše:Tak oni taky jsou. Prodělali kalhoty na neúspěšné expanzi do Polska a teď "leští kliky" u všech možných i nemožných novinářů, aby jim vydali nějaký ten článek :D

A ten PF Allianz co koupili, jim taky nevynáší tolik, kolik si představovali.


Čistě z ekonomické zvědavosti - ty neúspěchy máš podložené čísly nebo jsi to jen plácnul?

Mám to od člověka, který v Partners pracuje v back office a potvrzeno od druhého, který tam dělá finančního poradce.

A to, že Partners začali leštit kliky u různých novinářů, mám zase od těch novinářů :D. Donedávna se tvářili jako "hi society" a najednou úplně obrátili a sami nabízejí "spolupráci".

-- 4. 9. 2014 06:27 --

PS: vyčlenil jsem diskusi o Partners do samostatného tématu
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků