Travelmarket

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hacik1 10. 12. 2014 19:48

Ahoj, nedávno mi jeden známý nabízel, ať si kupuju dovolený přes nějaký systém. Po zaplacení cca 200 USD můžu nakupovat výhodně zážitkové dovolené, levné ubytování v luxusních hotelech...užiju si a ještě prý za to budu mít nějaké traveldolary, za který budu moct dál nakupovat s ještě větší slevou. Moc se mi to nezdá, všechno je v angličtině, chci víc informací od někoho, kdo s tím už má nějaké zkušenosti. Poradíte mi?
hacik1
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 10. 12. 2014 23:43

Kam a komu jde tech 200 usd? A pak sekce letdlo/MLM
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 12. 2014 09:56

Těhle systémů existuje řada. Některé jsou více-méně férové, některé jsou vyloženě zlodějina.
Na dovolené jsem se seznámil s jednou Američankou, která byla členem takového systému a moc si to pochvalovala. Měla slevu na ubytování v hotelu (stejném, v jakém jsem bydlel já) a ještě dostala lepší pokoj.
Na druhou stranu to znamená kupovat si samostatně letenku, což může někdy vyjít dráže, než celý zájezd přes cestovku - a jindy zase o hodně levněji. V některých těhle systémech je problém zabookovat termín na poslední chvíli v hlavní sezóně (počet míst je omezen), takže se to blbě kombinuje s akčními letenkami.

Některé systémy vyžadují ještě udržovací poplatky, které to dost prodražují, jiné fungují jen pár let (dokud nabírají klienty) a pak zaniknou.

Já mám zkušenost jak s kupováním zájezdu s cestovkou (jezdím s německými), tak létání na vlastní pěst (no to vlastní není úplně přesné, vždy se přidám k někomu, kdo to zařídí, viď avathare, xls a další :D ) s rezervací hotelu přes Internet, telefon nebo ad hoc na místě, kam zrovna dojedeme.

Všechno má své pro a proti a nelze paušálně říct, co je lepší. Dovolenkové systémy jsou dobré pro bohaté důchodce, co mají spoustu času a na dovolenou mohou kdykoliv a jezdí často a rádi. Naopak pro single zaměstnané, kteří si budují kariéru moc výhodné nejsou. U rodin s dětmi je to někde mezi, opět záleží na jejich finančním postavení, pokud vyjdou tak tak, tak to pro ně moc není, pokud mají dost peněz, tak zase slevy moc neřeší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 11. 12. 2014 10:38

No a pokud je všechno v angličtině a člověk ji neovládá, tak na to stejně může klidně zapomenout.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 12. 2014 10:41

Google Translator, ně znaješ :-D?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 11. 12. 2014 11:11

To jo, ale občas překládá věci naopak, než to má skutečně být. Jestli to někomu tak stačí...
xls
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník