Firemní databáze

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Motylova 15. 12. 2014 07:16

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, zda-li máte zkušenosti s firemní databází od společnosti http://www.albertina.cz/ a případně jaké další případně zdroje pro získávání kvalitních kontaktů při budování vlastního podnikání používáte?
Motylova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 15. 12. 2014 09:30

Pokud jste živnostníkem, tak kvalitní kontakty získáte hlavně svojí kvalitní prací(to ostatně platí vždy)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 12. 2014 09:50

Přijde mi, že tyto databáze už jsou pasé, smysl měly v předinternetové éře, ale dnes jsou mrtvé nebo nějak přežívají, ale mají na kahánku, viz konec telefonního seznamu, který snad ani média nezaznamenala, aspoň jsem si žádných reportáží nevšiml. A to ještě před 15 lety se bez telefonního seznamu nedalo existovat... Dneska děti neví, co to je.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 12. 2014 10:19

Souhlasím. Pamatuji si, kdy byl telefonní seznam jedinou použitelnou databází, když jsem něco sháněl. Pak ještě dlouhou dobu důležitou nebo alespoň pomocnou (ještě tak před 5 lety) a teď už je to naprosto zbytečná věc.

Udržovat kvalitní databázi je velmi pracné a nákladné a pochybuji, že by se s tím někdo skutečně dělal a hlavně - kdo by to zaplatil.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 15. 12. 2014 11:20

Podobných databází jsou stovky. Kdyby si měl člověk podle představ jejich naháněčů v každé platit nápis, tak na to nemá šanci vydělat. Přitom efekt nulový.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 12. 2014 11:33

Pokud vím, tak zrovna Albertina byla první, nebo jedna z prvních a platili jsme za ní těžké peníze. Ale dneska, když v googlu všechno najdeme zadarmo je to o ničem.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xtonda 15. 12. 2014 12:14

A klikl si vůbec někdo na ten odkaz? Tohle je něco úplně jiného než ty katalogy firem co se tu v jistou dobu vyrojily.

Každopádně ty katalogy mi vždy přišly pochybné. Aby ten katalog měl smysl musí v něm být většina firem a toho se těžko dosáhne pokud za uvedení budou v seznamu musí firma platit. Z uživatelů seznamu taky moc peněz nevyrazíte. Tohle může fungovat jen pokud se to ze zobrazované reklamy jako třeba katalog a vyhledávač Seznam.cz nebo to zafinancuje třeba obec jako službu svým obyvatelům a zároveň podporu místních podnikatelů.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 12. 2014 12:19

Ano to víme, Albertina je (byla) seriozní databanka, ale dneska už je to pasé.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod tx999 15. 12. 2014 21:09

Google je super, akorat jaksi neumoznuje databazove reseni. Albertinu si nahrajete do databaze a jdou nad tim delat analyzy a pripadne specifictejsi prehledy.
tx999
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků