Pro zakladatele

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Josef Suchánek 16. 11. 2015 08:13

Jsem toho názoru, že MlM je prospěšný pouze pro ty, kteří se u dané společnosti uchytí velmi brzy, zkusí mi to někdo vyvrátit?
Josef Suchánek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 11. 2015 11:26

Nejvíce na tom vydělá výrobce daného produktu. Dostat nový produkt na trh je neobyčejně obtížné a většinou i drahé. Super-hyper chtějí vysoké vstupní poplatky za tzv. zalistování, otevření vlastní prodejny je nákladné a v případě jednoho produktu většinou i nereálné, prodej přes Internet vyžaduje masivní investici do reklamy (a navíc je zde snadné porovnání ceny, takže neznámé dražší (i kdyby proto, že jsou lepší) výrobky jsou obtížně prodejné).

MLM má obrovskou výhodu - dostane výrobek k zákazníkům, (často) využívá informační asymetrie, momentu překvapení a časové tísně, takže zákazník koupí i to, co původně nechtěl, nebo za vyšší cenu, než by byl akceptovat v obchodě.

Co se týče zisku - ano, ti co jsou na začátku mají výhodu. Jdou na neprobádaný trh. Ze začátku nebyl problém přesvědčit lidi, že výrobky Amway jsou lepší, prostě to lidi neznali, neměli zkušenost. Prodeje tedy šly snáze, snáze se rekrutovali další prodejci (a většinu výroby, dle mého názoru, spotřebují sami prodejci). Dnes značku Amway zná každý a mohu-li soudit dle sebe a mého okolí, rozhodně není vnímána jako prémiová značka. Získat nové zákazníky nebo i nové prodejce je tak těžší.

Na druhou stranu jsou lidé, co by prodali písek na poušti a u těch je úplně jedno co prodávají - prostě to prodají. Ti mohou do takové firmy nastoupit mezi posledními a stejně vydělají.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 11. 2015 13:06

PatrikChrz píše:využívá informační asymetrie, momentu překvapení a časové tísně, takže zákazník koupí i to, co původně nechtěl, nebo za vyšší cenu, než by byl akceptovat v obchodě.

Tohle to přesně vystihuje. MLM nátlakovými a neférovými praktikami prodává, co by se normálně neprodalo, čili pro mě MLM = šmejdi.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2015 20:44

Dovolim si nesouhlasit. MLM je forma prodeje a rekneme, ze pomerne efektivni. To, na co je pouzita je uz veci druhou. Tak jako se da spousty veci vyuzit, tak se jich da i zneuzit.

Na tom, kdy clovek do MLM vstoupi, az ta moc nezalezi. Znam lidi, co byli "nahore", ale tim, ze nic nedelali, tak si pochopitelne ani nemohli nic vydelat. Naproti tomu znam i ty dole, kteri se svymi dovednostmi i nekam dostali.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Josef Suchánek 22. 11. 2015 19:10

Děkuji všem za komentáře, zase jsem o něco chytřejší :)
Josef Suchánek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků