MLM jako životní styl

Vše o této přímé formě prodeje

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2016 11:46

Takový zajímavý článek na téma pyramidových systémů. Mám pocit, že s některými typy lidí jsem se už setkal
http://prigl.cz/pruvodce/pyramidovy-sys ... pitalismu/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 13. 4. 2016 17:43

K smichu nebo k placi..?
Smutna doba..
anonymni

Odeslat příspěvekod yowie 14. 4. 2016 16:59

Dobrý článek Patriku, díky za hození sem, předtím jsem to nečetl. Pobavilo hodně... :-D

Z těch velmi dobře (vtipně) napsaných článků bych uvedl ještě tento:

http://pravyprostor.cz/pasti-na-stredni-tridu/

kde je MLM sice jen okrajově, ale i tak je to vtipné čtení a pak tento:

http://dfens-cz.com/amway-business-keep ... o-diamond/

Označit Amwayáky za jásavé blby... Nesmrtelné :-D
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod adamvosvrda1 19. 4. 2016 11:01

Není se čemu smát, pokud to někoho baví a chce být úspěšný je to cesta, kterou může zvolit a pokud se ji bude držet zvládne to...

Jen lidé kolikrát ani neví co je to Pyramida a co je to MLM a nadávají lidem kolem sebe za to že jsou uspění, s takovými jsem se už setkal dost krát..

Osobně v tomto odvětví nepracuji, ale určitě se mu neposmívám, ani ho nezahanbuji. Je to práce je!
adamvosvrda1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 20. 4. 2016 15:05

No ono nejvic zamenuji pyramidu za MLM ti, co jsou sami ucastni v nejake pyramide, typicky zamestnani :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 20. 4. 2016 23:13

...ehm podnikají ;) :D
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod yowie 24. 4. 2016 12:51

Prošel jsem český internet a našel odkazy na všelijaké texty o Amway. O tom "životním stylu" to hodně vypovídá... Např. schůzky v McDonaldu (protože tam můžete sedět, i když nic neobjednáte)

http://amwey-business.cz/rozcestnik-ces ... u-o-amway/

Jinak tady je super video na již soudem prokázanou pyramidovou hru Vemma:

https://www.youtube.com/watch?v=6U9u1wil-Ms

To jsou samý bavoráky, prachy, bohatství, škoda, že jen ve snu... :-D

S474N: Co mají prosím společného pyramidové hry s běžnou organizační strukturou? Poslední dobou argumentuješ jako 18 letý poradce z Partners...

Btw. pyramidovým hrám se říká i letadlo? Jsme tedy vlastně všichni letadla? :-D :roll:
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 25. 4. 2016 08:55

yowie: ja uz jsem to tady nekolikrat vysvetloval. Opravdu nemohu za to, ze nekteri jedinci nedokazou rozlisit letadlo/pyramidovou hru (nelegalni zneuziti nejakeho prodejniho systemu, typicky MLM) a samotny MLM (forma prodeje) ci pyramidove schema (schema cehokoliv, od zamestnani az po tu pyramidovou hru).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 4. 2016 10:36

Kdo ještě neslyšel o úžasném příběhu Šárky Grossové, která pohádkově zbohatla v multilevelu Amway? Jednu dobu prý vydělávala víc než manžel! :D
http://www.studenta.cz/pyramidou-a-letadlem-ke-stesti-brigada-v-multi-level-marketingu/magazin/article/149
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod yowie 25. 4. 2016 17:10

S474N píše:yowie: ja uz jsem to tady nekolikrat vysvetloval. Opravdu nemohu za to, ze nekteri jedinci nedokazou rozlisit letadlo/pyramidovou hru (nelegalni zneuziti nejakeho prodejniho systemu, typicky MLM) a samotny MLM (forma prodeje) ci pyramidove schema (schema cehokoliv, od zamestnani az po tu pyramidovou hru).


Tvůj krátký popis je přesným vyjádřením dosti smutného stavu v ČR a vyjádřením toho, že s tím rozlišením pyramidy a MLM máš největší problém právě ty sám.

Podle FTC (v USA s tím mají o pár dekád více zkušeností), je pyramidou i "MLM" společnost, kde se převážná většina zboží prodá uvnitř sítě a ne koncovému zákazníkovi mimo síť distributorů.

Názorně se to ukázalo na případě firmy Vemma, kde přes 80% zboží se prodalo v rámci sítě a jen něco přes 10% mimo síť. A soud rozhodl, že je to pyramidová hra.

Amway šalamounsky mlží a podobná čísla nikdy nezveřejnil, ale odhady se dost podobají číslům, kvůli kterým měla Vemma problém. Majitel firmy Vemma asi málo přispíval republikánům, které naopak firma Amway štědře rok co rok dotuje.

Důležité je rozlišit, proč je prodej jen v rámci sítě problém. Je to proto, že když odpadne prodej mimo síť, jediné, co zbývá, je rekrutování nových nakupujících zaobalené do keců o podnikání - a pak už jsme u těch klasických počtů, kdy když někdo zrekrutuje 5 lidí, kteří zrekrutují každý 5 lidí atd., tak se ve 13 kole dostáváme na počet obyvatel zeměkoule, tedy jde o neudržitelný byznys, kdy mnoho společností rychle vzniká a rychle zaniká, zatímco ty největší nekonečně rekrutují, aby pokryly ztráty odpadlíků, kterým došlo, že byli napáleni a "podnikatelskou příležitost" rychle opustí.

Abychom se nebavili jen teoreticky, tak za regulérní MLM bych označil poradenské firmy a např. firmu AVON. I přes veškerou špínu v poradenství - prodeji pojistek, není možné sám na sebe uzavřít 10 pojistek a 5 hypoték, i když i v poradenství si mnozí sem tam vylepšují čísla tím, že si koupí pojistku, když je třeba obhajovat pozice, ale stěžejní je vždy prodej klientovi. To samé AVON, což je firma na pomezí SLM/MLM, kde je ale jasně zřetelná snaha prodeje koncovému zákazníkovi a poslední dobou jsem několikrát někde v obchoďáku narazil na stánek firmy AVON.
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 25. 4. 2016 20:45

yowie: ano, ja jsem dlouhodobe znam, ze mne nezajimaji fakta a ze davam zasadne na babske tlachy.

MLM je FORMA PRODEJE, nemohu za to, ze to nedovedes pochopit. To, ze si spousta podvodniku vybere tento zpusob prodeje a naroubuje ho na sve letadlo je paradoxne pouze dokladem toho, ze se jedna o velmi uspesnou formu prodeje.

Tedy pro ty mene chapave MLM = osobni auto, pyramida/letadlo = konkretni znacka, dejme tomu Trabant. Tve hystericke vylevy tu porad rikaji, ze Trabant neni Trabant, ale hlavne osobni auto. Ja rikam, ze sice ano, je to osobni auto, ale primarne je to Trabant. Porad tu zamenujes fakta a pripomina mi to argumentaci se zenskou, kterou chlap nikdy nemuze vyhrat, protoze je v zajeti logicky veci...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 26. 4. 2016 18:00

S474N píše:yowie: ano, ja jsem dlouhodobe znam, ze mne nezajimaji fakta a ze davam zasadne na babske tlachy.


Kdysi jsi tvrdil, že jsi několikrát mluvil i s Romanem Hassmannem, tedy pokud máš "fakta" od něj, tak to tvé kritické sebezhodnocení bohužel beze zbytku platí...

S474N píše:MLM je FORMA PRODEJE, nemohu za to, ze to nedovedes pochopit. To, ze si spousta podvodniku vybere tento zpusob prodeje a naroubuje ho na sve letadlo je paradoxne pouze dokladem toho, ze se jedna o velmi uspesnou formu prodeje.


Nevím, možná je to kouzlo nechtěného, ale neuvěřitelně nahráváš na smeče...

MLM je forma prodeje, která v tom duchu, jak ji uznává FTC, téměř neexistuje, protože velká většina tzv. MLM firem jsou pyramidové hry. Doporučuji třeba výzkum Dr. Jona Taylora. Prozkoumal příjmy a finanční toky (ne kecy o milionech na motivačních seancích) u cca 600 tzv. MLM firem a ve všech je významně upřednostňováno nekonečné rekrutování před prodejem koncovým klientům. Zároveň ve všech drtivá většina peněz plyne jen několika málo lidem nahoře a ti dole ji svými povinnými nákupy předražených produktů podporují v naivní víře, že i oni se jednou na to podium dostanou...

Proč si tedy ty pyramidové hry říkají MLM firmy? Protože kdyby se rovnou nazvaly pyramidami, asi by to neprošlo...

S474N píše:Tedy pro ty mene chapave MLM = osobni auto, pyramida/letadlo = konkretni znacka, dejme tomu Trabant. Tve hystericke vylevy tu porad rikaji, ze Trabant neni Trabant, ale hlavne osobni auto. Ja rikam, ze sice ano, je to osobni auto, ale primarne je to Trabant. Porad tu zamenujes fakta a pripomina mi to argumentaci se zenskou, kterou chlap nikdy nemuze vyhrat, protoze je v zajeti logicky veci...


Fakta? Sem s nimi! Já čerpám jen z faktů, které zveřejňují samotné MLM/pyramidové firmy...
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 29. 4. 2016 10:30

yowie: aha, takze je dulezite s kym jsem se bavil nebo obsah?

Nahravam na smece? Naopak, skvele se bavim nekym, kdo ztraci cas necim, co se mu nezda a vlastne ani nechce delat. Jen pokracuj, ja uz mam vydelano a co ty? :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yowie 30. 4. 2016 16:44

S474N píše:yowie: aha, takze je dulezite s kym jsem se bavil nebo obsah?


To, s kým se bavíš, celkem jistě určuje obsah a zmíněný pán, dnes především známý tím, že mu jeden ičař na švarcsystém rozkradl realitku, aniž by to dotyčný vůbec zjistil, tě jistě nebude varovat před nebezpečím pyramidových her, když sám jednu provozuje.

[/quote]Nahravam na smece? Naopak, skvele se bavim nekym, kdo ztraci cas necim, co se mu nezda a vlastne ani nechce delat. Jen pokracuj, ja uz mam vydelano a co ty? :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

Co je divného na tom, že někdo varuje lidi před pyramidovými hrami? To je snad v pořádku ne? Divné je lidi do pyramidových her lákat a tím se je snažit připravit o peníze viz.:

http://www.amway-fakta.cz/amway-kritik- ... ela-saska/

Jinak děkuji za optání, mám se dobře, dle statistik lépe, než 99% členů firmy Amway... :lol:

Ale zpět k věci, já už se těšil na nějaká fakta, a nakonec to zase směřuje ke klasickému MLM argumentu, kdo ho má většího... Škoda, vraťme se k argumentům, určitě by se mnou souhlasil i před pár lety zesnulý pan Kočka, kterému se dokonce hra na "kdo ho má většího" stala osudnou.

Takže mé údajně lživé argumenty:

"Firma Vemma byla uznána za pyramidovou hru ne kvůli tomu, že 80% zboží bylo prodáváno distributorům, ale proto, že distributoři využívající autoshipping (automatické opakované zasílání objednávek), kupovali nepřiměřeně velké zásoby zboží, kvůli tomu, že to byla podmínka pro získání nároku na bonus, nikoliv kvůli tomu, že by jej měli v úmyslu spotřebovat (zatěžování zásobami)."

Tady si ze mě už snad dotyčný dělá opravdu srandu, když sama firma Amway má patentován tzv. Ditto autoshipping (vedle jiných významných patentů, jako např. plastová lahev... :tleskani), tedy automatické měsíční objednávky:

https://www.youtube.com/watch?v=BHRGJUMYF8I

Firma Amway mimo jiné také nabízí bonusy za rychlé plnění plánů, tzv. fast track.

A další nesmysl:

"Amway mlží??? Amway již před 40 lety (!) jasně deklarovala, že většinu zboží spotřebovávají distributoři a je pro to nezvratný důkaz – oficiální rozhodnutí FTC! A přesto, že většinu zboží spotřebovávají distributoři, FTC uznala Amway jako legitimní obchod! Proč? Protože distributor, který spotřebovává zboží, je z hlediska FTC (a všech normálních lidí) také považován za koncového zákazníka, ať se to někomu líbí nebo ne."

Ano, musíme všichni uznat, že FTC měla před 40 lety slabší období, to je bohužel pravda a mnoho lidí na to doplácí ještě dnes, ale mám pocit, že se už FTC docela vzpamatovala:

"If the money you make is based on your sales to the public, it may be a legitimate multilevel marketing plan. If the money you make is based on the number of people you recruit and your sales to them, it’s not. It’s a pyramid scheme. Pyramid schemes are illegal, and the vast majority of participants lose money."

"Pokud jsou peníze, které vyděláte, založeny na prodejích veřejnosti, může se jednat o legitimní marketingový plán. Pokud peníze, které vyděláte jsou založeny na počtu lidí, které jste zrekrutoval a kterým prodáváte, pak to legitimní marketingový plán není. Je to pyramidová hra. Pyramidové hry jsou ilegální a naprostá většina účastníků v nich přichází o peníze."

To publikovala FTC v roce 2012:

https://www.ftc.gov/tips-advice/busines ... -marketing

A teď, opravdu třešnička na dortu - chachar z Ostravy:

https://www.youtube.com/watch?v=WxNE9Cu0QoQ

"100 bodů se dělá automaticky."

"Nic nemusíš prodávat!"

Stojí za vidění celé, ale stačí 25-26 minuta, tam to řekne všechno najednou a kompletně přizná barvu... :tleskani :tleskani :tleskani
yowie
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S474N 1. 5. 2016 12:32

Nechapu, proc tu zminujes nejake fimy Vemma, Amway a dalsi, tohle je obecne tema MLM a ja se k zadnym firmam vyjadrovat nehodlam. K Amway jsem se uz minimalne na tomhle foru vyjadril pomerne jasne, kvuli tobe jeste jednou - me jejich byznys neoslovil a neoslovuje. Tady se resi OBECNE MLM, tak tu neargumentuj porad jak male dite :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků