Problém s propojovacím kabelem k Tesla 637A Sextet

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod grep2 5. 6. 2017 21:11

Zdravím. Doufám, že mohu oživit tohle téma.
Předesílám, že jsem amatér, tak ke mě prosím buďte shovívaví.

O co mi jde? Nedávno jsem koupil Teslu 637A Sextet s repro 1PF 067 62. Zajímám se o to, jakým způsobem bych si mohl pouštět přes zesilovač mp3 z počítače, případně mobilu. Narazil jsem na tento návod, podle kterého jsem si vyrobil kabel DIN5/jack. Postupoval jsem přesně podle něj.
http://slady.cz/text/petikulik-konektor ... -gramofon/

Problém je v tom, že když zapojím jack do sluchátkového konektoru u notebooku, hudba hraje relativně potichu (když na sextetu nastavím cca 80% hlasitosti, tak je výsledná hlasitost srovnatelná s hlasitostí samotných repráčků v notebooku). Pokud zkusím přehrát něco z mobilu, tak je i na 100% hlasitosti hudba sotva slyšitelná.

Je možné, že se signál vůbec nezesiluje? Jak to řešit? Přiznám se, že jsem nekontroloval celkový stav vnitřností přístroje. Pouze jsem u repro beden pájel konektory, protože byly ustřižené.

Téma přesunuto z nesprávně zvolené sekce.

Ekkar
grep2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 6. 2017 23:17

grep2 píše:...
Nedávno jsem koupil Teslu 637A Sextet s repro 1PF 067 62. Zajímám se o to, jakým způsobem bych si mohl pouštět přes zesilovač mp3 z počítače, případně mobilu. Narazil jsem na tento návod, podle kterého jsem si vyrobil kabel DIN5/jack. Postupoval jsem přesně podle něj. http://slady.cz/text/petikulik-konektor ... -gramofon/
Problém je v tom, že když zapojím jack do sluchátkového konektoru u notebooku, hudba hraje relativně potichu (když na sextetu nastavím cca 80% hlasitosti, tak je výsledná hlasitost srovnatelná s hlasitostí samotných repráčků v notebooku). Pokud zkusím přehrát něco z mobilu, tak je i na 100% hlasitosti hudba sotva slyšitelná.
Je možné, že se signál vůbec nezesiluje?
...

Problém je v tom, že ajťák by se měl držet klábosnice a krysy a nebrat do ruky páječku - a když už to udělá, neměl by to psát na web. To je z pohledu letitýho hardwerovýho praktika jedna z nejhorších možností, jak se může ajťák projevit. Oni totiž neberou v úvahu možnost vícero eventualit - jsou tak nějak "předprogramovaný" jen na možnost ANO vs. NE. Milej zlatej "slady" totiž nejen že komolí názvosloví a říká konektoru "kulík", on navíc bastlil šňůru, určenou k nahrávání zvuku z gramce na PC a "jaxitaxi" zapomněl napsat, že takovou šňůru NELZE BEZ ÚPRAVY ZAPOJENÍ POUŽÍT NA OPAČNEJ SMĚR PŘENOSU SIGNÁLU. Konektor DIN5, použitej na rádiu Sextet má totiž funkci jak výstupní, kdy slouží jako konektor pro připojení dalšího zesilovače nebo magnetofonu k nahrávání reprodukovanýho signálu, tak i funkci vstupní, kdy slouží k připojení zdroje signálu zvenčí - ALE NA KAŽDOU FUNKCI POUŽÍVÁ JINÝ PINY. Když se podíváš sem: http://www.radiojournal.cz/schemata/ts637anav.pdf , najdeš na stránce 6/8 nákres vstupních a výstupních konektorů a konkrétně pod číslem 26 a 27 vidíš dva konektory DIN7. Ty se občas používaly místo DIN5, protože "sameček" s určitým počtem pinů se dá bez problémů zapojit do "samičky" jak se stejným, tak i vyšším počtem dutinek - proto zásuvka (samička) DIN7 použitá místo zásuvky DIN5 ničemu nevadila. Její nejkrajnější kontakty na koncích obloučku se prostě nepoužily. U Sextetu je na pozici označovaný číslem 26 konektor určenej pro připojení gramofonový přenosky (pro reprodukci desek musíš mít zmáčknutý tlačítka v návodu označený jako č.6 a č.8 ) a na pozici 27 konektor určenej právě pro připojení magnetofonu - TEN JE ALE JAK JSEM UŽ PSAL, DVOUFUNKČNÍ. Pro kompletní připojení magnetofonu tehdejší produkce sloužila 5-žílová stíněná šňůra s příslušně zapojenýma 5 kolíkovýma "samečkama" - pak jen stačilo na rádiu i na magneťáku zvolit příslušnou funkci a jedna šňůra zastala všecko - dalo se jak nahrávat z rádia nebo i z gramofonu, tak i z magiče přehrávat. Při reprodukci z magneťáku a v podstatě i z jakýhokoliv jinýho vnějšího zdroje je potřeba mít zmáčknutý tlačítko č.8 (stránka 7/8 toho nalinkovanýho návodu).

A teď k tomu tvýmu problému. Jednoznačně musíš předělat tu svoji šňůru. Popis napojení kanálů na konektor Jack 3,5mm stereo na straně přehrávače má Slady správně. I pro tebe je důležitý, že Jack PRO ZVUKOVEJ VÝSTUP z libovolnýho přehrávače má na špičce Levej kanál, na středním proužku Pravej kanál a na patičce společnou zem.

Pro konektor DIN5 ale musíš u Sextetu ve funkci zesilovače signálu použít kolíčky na pozicích č.3(L) a 5(P). Když se podíváš na konektor ze strany kolíčků a otočíš ho tak, aby oblouček vypadal jako klenba, uprostřed nahoře je č.2 = společná zem, úplně vlevo na okraji je kolíček č.3 = L kanál a MEZI NIMA nalevo šikmo nahoře je kolíček č.5 = P kanál = PŘESNĚ OBRÁCENĚ, NEŽ JE POUŽÍVÁ Kulík Slady. Pak by ti to mělo hrát jak potřebuješ. Tím, že sis ubastlil šňůru PŘESNĚ podle toho ajťáckýho návodu jsi totiž uvnitř Sexteta doslova OBEŠEL jeden stupeň s nízkošumovýma tranzistorama určenej jako vstupní zesilovač pro zvukovej korektor a přivedls signál až za ně - přímo na korektor, kterej umí signály jen zeslabovat. Proto je před něj z výroby ten předzesilovač zapojenej - a ty když jsi ho obešel, připravil ses o jeho zesílení ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod grep2 7. 6. 2017 06:46

Zvládl jsem to. Díky moc. Hraje to dobře.
grep2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků