Windows 8, kde sehnat originál instalační ISO?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 17. 9. 2013 09:46

Zdravím,

mám Sony Vaio T13 a nedostal jsem k němu žádné instalační medium. Chytil jsem takovej ten policejní virus a odstranil ho přes Kaspersky Rescue Disk. Jenže Kaspersky poškodil některé systémové soubory, tak mi teď PC dost blbne (sama se mi vypíná Virtuální paměť a tak). Chtěl bych to reinstalovat, ale bohužel to nejde přes to obnovení systému. Sice tam skrytá partice je, je na ní asi 1GB dat (předpokládám že Windows), ale to obnovení prostě nefunguje (asi z důsledku toho poškození).

Kde můžu sehnat originální Windows 8 normální edice x64, přes kterou to půjde přeinstalovat a bude to legální?

Zkoušel jsem stáhnout nějaký verze, ale mám problém (zkoušel jsem i nelegální Win7), že BIOS je UEFI a když tam dám tu flashku, tak to při bootování napíše Operating system not found (flashku mám vytvořenou přes ten nástroj Widows USB DVD Download Tool). Když v BIOSu změním nastavení z UEFI na Legacy, tak mi instalace stejně nejde. Tam, kde si vybírám oddíl, kam chci nainstalovat mi to napíše, že je to naformátovaný jiným systémem (nepamatuju si už přesně tu zkratku).

Přitom ale při tom bootování z flashky, když ji vybírám, tak mi to píše EFI Bootable Flash disk. Už nevím vůbec co s tím.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod x-rated 17. 9. 2013 10:42

já instaluju z flasky naformátovaný normálně v ntfs a žádný potíže nepociťuju, odkaz na originální x64 iso máš v pm :-)
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bartyx 17. 9. 2013 17:50

Díky moc. Zkusím to, přes to už to snad půjde. Kdyžtak se ozvu.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 9. 2013 17:53

Instalační média jsou vždy od dodavatele licence. U těch solidních zdarma, u Sony nejspíš za manipulační poplatek.

Jak instalovat Windows 7/8 z flashky při UEFI je ve FAQ této sekce.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bartyx 17. 9. 2013 20:56

Díky moc, ten návod mi pomohl, instalace už jde spustit. Ale mám jiný problém. Nemám product key. Na spodní straně notebooku mám nalepenou pouze holografickou samolepku Windows 8, ale klíč na ní není. A v papírech od NTB se mi zdá taky nebyl. Zkoušel jsem ho najít pomocí nějakého key finderu, který jsem našel na netu, ale nesouhlasí. Ten klíč, který ukáže keyfinder je jiný, než to poslední čtyřčíslí, které mi ukáže Windows ve vlastnostech počítače. Jde to nějak zjistit? Třeba někde v registrech?
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 9. 2013 21:17

Opět
Bari007 píše: od dodavatele licence

Pokud je NTB v záruce:
prostě ho reklamuj.
Nesmíš ovšem přiznat, že sis ho zničil vlastní bl.bostí. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 18. 9. 2013 13:38

U Windows 8 je klíč přímo v UEFI. Aktivace by tedy měla projít automaticky. Pokud ne, volej aktivační linku MS 800 100 074.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bespi_ 18. 9. 2013 15:18

V tuhle dobu uz nema smysl stahovat instalacku Win8, stahnete a nainstalujte rovnou finalni Win 8.1 a usetrite si minimalne casove dost narocnou aktualizaci + misto na disku. Licencne s tim neni problem, protoze jde jen o aktualizaci.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Bartyx 19. 9. 2013 08:48

Bari007 píše:U Windows 8 je klíč přímo v UEFI. Aktivace by tedy měla projít automaticky. Pokud ne, volej aktivační linku MS 800 100 074.


No jo, jenže já nejsem schopnej nikde najít nějakou OEM instalačku, která by vzala ten klíč. Vždycky to píše, že je klíč neplatný. Sony chce za médium 1500, což mě teda posadilo na zadek.
¨
Už nevím co s tím a kašlu na to. Veřejně se tady přiznávám, že to jdu nějak cracknout. Nikdy jsem to nedělal, protože jsem Windows bral jako věc, za kterou si prostě zaplatím, ale takovéhle chování firem mě naprosto štve. Už jsem si to jednou zaplatil, tak nebudu platit znovu. Díky všem za pomoc, ale bohužel mi nic nepomohlo.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod Loader 19. 9. 2013 08:50

Pokud nemá účet na MSDN/TechNetu, kterou tuto možnost umožňuje (W8.1), tak volba je pořád W8.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 9. 2013 08:51

Příště musíš lépe zvolit výrobce notebooku ;) Například HP dodává média zdarma.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bartyx 19. 9. 2013 09:24

Njn, pro příště už určitě Sony nekoupím.

Už mi taky totiž jednou přestala fungovat klávesnice, poslal jsem to na záruku a oni, že je tam oxidace (nijak jsem to nepolil) a že musí vyměnit desku, procesor a klávesnici. Tak jsem to dal známému, ten mi vyměnil klávesnici a řekl mi, že tam žádná oxidace nebyla, takže si to vymysleli. Takže já jsem dal za výměnu klávesnice 2 tisíce, oproti 18 tisícům, které mi řekli oni. Takže mám navíc po záruce. Fakt mě štvou, tohle je přístup na houby.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2013 09:52

resil jsem to pred par dny ... nakonec jsem instalacku stahnul z torrentu a normalne muj oem klic vzala a win se aktivoval ...
anonymni

Odeslat příspěvekod Bartyx 19. 9. 2013 10:23

A neměl bys ještě ten odkaz?
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 9. 2013 12:44

to bohuzel nemel, slo o uzavreny tracker vyzadujici registraci ... ale nemel by to byt problem najit nekde i jinde ... nahore si psal, ze to zkusis cracknout, kdyz to jinak nepujde ... tam kde se hledaji cracky, tam najdes jiste i instalacni iso soubor ... ale s tim si budes muset poradit sam ...
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků