IRD distribuce - je česká?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Prcekkt 19. 8. 2016 14:14

Zdravím, co to znamená, pokud mi nový telefon přišel se záručním listem IRD distribuce? Koupil jsem si Huawei P9 lite z jednoho nejmenovaného internetového obchodu, kde je uvedeno, že se jedná o českou distribuci, ale čekal jsem tím pádem spíše záruční list Huawei... Děkuji za vaše odpovědi.
Prcekkt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koblih.jr 19. 8. 2016 15:28

Rozumím zmatení. Nicméně nyní se hodí vysvětlit několik faktických údajů:

:arrow: žádná legislativa v EU (a ani tedy v ČR) NEPŘIKAZUJE u mobilních telefonů přítomnost nějakého papíru, který lze považovat za záruční list. Zda má zákazník na záruční opravu nárok, zda je zboží skutečně v daném čase (u nás 24m) způsobilé přijetí, nebo zda telefon neprošel něčím nezdravým (např. koupelí nebo sprchou) si eviduje servisní partner elektronicky s výrobním číslem
:arrow: ZL na vše (lednice, žehličky, boty ...) se většinou historicky objevoval v době 90. let. Ale od té doby tato "tradice" upadá. Hlavně díky centralizaci údajů v elektronické podobě na straně výrobce/servnisního partnera
:arrow: ZL plně nahrazuje doklad o pořízení, tedy faktura/paragon
:arrow: něco jako rodný list a očkovací průkaz (prostě evidenci zákroků) někteří výrobci stále dodávají u svého zboží (např. Apple, LG a jiní).
:arrow: jiní tento chybějící/anebo duplicitní dokument nahrazují svým "záručním listem". Aby byli blíž k zákazníkovi tím, že mají svůj certifikovaný doklad, navíc v češtině, a navíc s jasnou historií servisních zákroků (něco jako servisní knížka) -> takoví jsou např IRD nebo ku příkladu operátoři. Proto bych se nebál, že právě Hua P9 lite by byl v tuto chvíli "šeďák".
Tady nic není. Výš koukej. :-)
koblih.jr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcekkt 19. 8. 2016 18:42

Děkuji za vysvětlení ;)
Prcekkt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bulldoczek23 6. 10. 2017 19:10

zdravim, prosim Vas, koupil jsem telefon iPhone 6S pres aukro, uzivatel byl odstaven a nekomunikuje, zadnou fakturu jsem bohuzel nedostal, pouze mail o zakoupeni pres aukro... mam k telefonu pouze vyplneny a orazitkovany zarucni list od IRD Distribuce (leden 2018) bude mi to stacit na reklamaci? A kde reklamovat? Primo u IRD? Děkuji moc za odpoved, Jiří
bulldoczek23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szantus 7. 10. 2017 06:50

Pokud mě paměť neklame,tak IRD nemá iPhone vůbec v nabídce, zřejmě někdo pouze použil jejich z.l. Autorizovaný servis po tobě bude vyžadovat strojově vyplněný nákupní doklad s IMEI - z.l. uznávají pouze u operátorských m.t. Zřejmě jsi někomu naletěl.
szantus
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků