Bezpečnostní schranky

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lukaskoukal 1. 1. 2009 02:11

Dobrý den,
prosím Vás,zajímalo by mě které banky nabízeji uschovu cennin v bezpečnostních schránkách,respektivě jaká je přibližně cena za tuhle službu díky
lukaskoukal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2009 06:01

http://www.mesec.cz/clanky/kam-s-diamanty/

Osobně ale bezpečnostní schránky nepovažuji za úplně nejlepší řešení. Ne vždy bývají non-stop přístupné, pro finanční úřad / exekutora jsou velmi "viditelné", banky je evidují úplně stejně jako bankovní účty. Např. v době velké hospodářské krize v USA nechal president Roosevelt zabavit veškeré zlato v privátních bankovních schránkách - jednoduše je nechal zapečetit a "násilně" otevřít. :shock:

S trochou rizika mi přijde výhodnější pronájem skladovacích prostor, cennosti dát do nějaké "neatraktivní věci" a tu spolu s dalšími krámy uložit v takovém tom "soukromém skladišti".

No a nebo zakopat na zahradě :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 1. 1. 2009 17:32

Fakt je, že banka je poslední instituce, kam bych uložil něco cenného. V posledních 100 letech úplně ztratily svou důvěryhodnost. A určitě bych do banky nevkládal peníze, to je anachronismus. Banky se hodí pouze pro transakce.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 1. 2009 20:15

stanislav.stribrny: a proti švýcarské bance máš přesně co? taková bezpečnostní schránka v Zurichu je pro český FÜ asi tak přístupná, jako jaderná elektrárna v severní koreji.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2009 20:46

mikicz: bohužel ta je trochu "z ruky" :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 1. 1. 2009 21:03

neřekl bych. zrovna zurich mám co bys telefonem dovolal, skypem nebo icq dopsal a když na to přijde, tak letadlo tam je za 2 hodiny. :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 1. 2009 14:10

mikicz: a jak dlouho myslší, že to ještě bude platit?
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 1. 2009 16:21

stanislav.stribrny:no podívej, Pitra taky zatím nevydali, a to je na něj mezinárodní zatykač. Jaká je pravděpodobnost že vydají se schránky vedené na švýcarského občana cokoliv jakémukoliv úřadu z čech?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 2. 1. 2009 16:47

neřekl jsi nám, že máš švýcarské občanství :)

mimochodem, mají na Seychelách bezpečnostní schránky? třeba u Krejčířů ve sklepě, nebo tak
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 1. 2009 17:11

stanislav.stribrny: já nemám. ale někde jsem tu už zmínil, že švagr je rodilý švýcar a sestra manželky (jeho žena) čeká na to, až po svatbě za pár let občanství dostane :D
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karel11 11. 1. 2009 11:39

cena se liší podle lokality i v rámci jedné banky. Pokud budu úplně konkrétní tak ta nejmenší stojí ve F-M ve spořce něco přes litr ročně a ve Frýdlantě n.O. (10km) 200kč.
Karel11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod voshi 25. 5. 2011 22:00

Docela staré téma ale zeptám se jinak, kam tedy ještě uloži když ne do ČS a budu volit bezpečnostní schránku?
Jinak už se to tu ubíralo trošku paranoidním směrem, ale ne zcela od věci, tady se podle mě dočkáme úplně všeho.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tydyd 12. 10. 2015 10:39

Chtěla bych se podělit o mojí osobní zkušenost. Potřebovala jsem si uložit rodinné cennosti a žádná banka neměla k dispozici schránku mých představ. :grr: Dostala jsem od kamarádky tip na novou společnost censored, která schránky nabízí. Byla jsem mile překvapena rychlostí a servisem, který mi zde poskytli. Velikost schránky jsem si mohla vybrat, stejně jako období, na které si ji pronajmu. Nemůžu jinak než doporučit. :tleskani Společnost najdete censored . :-P
tydyd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 12. 10. 2015 10:59

Tak to je úžasné, perfektní a dokonalé. Velmi děkujeme za skvělé doporučení :-)

-- 12. 10. 2015 12:00 --

A že jsem tak nesmělý - jaké byly Vaše požadavky, že je banky nemohly splnit?
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sunshine reggae 12. 10. 2015 22:36

Asi banky nemely dost velkou schranku pro tak velikeho robertka?
sunshine reggae
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků