Jak být pečlivější

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petryk 31. 12. 2014 11:16

Řeším svůj problém, že nejsem při práci pečlivý. Možná to souvisí i s mojí další povahou a to, že mám velký problém věci dotáhnout do konce. Naštěstí se v práci vždycky najde někdo, kdo věci – tedy přesněji nějaký můj nápad do konce dotáhne, Já si přijdu jako takový „vířič“. Problém definuji, rozhýbám, zapojím do toho další, ale dokončit už je pro mě příšerný boj. Jenže některé projekty dělám z povahy věci prostě sám a to potom první polovina projektu mi zabere 10%, pak 40% času proflákám a 50% času mi trvá dokončení projektu. Nemáte prosím nějakou radu, jak na sobě pracovat, abych dělal věci, jak nejlépe dovedu? Díky
Mobilmania: Philips Fizz>Alcatel 302>Siemens ME45>SE T630>MDA Vario>iPhone 3G>Samsung G. Note II>nic>Samsung Gal. A50
Služební O2: 3310>6310i>6300>E51>E5-00>BB Q5>Len.Vibe Shot>nic>BB Classic>Redmi N.8Pro
petryk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malejarda 31. 12. 2014 14:15

Tak doufam, ze nejsi udrzbar v jaderne elektrarne.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 1. 2015 06:29

Jsou různé knihy "osobního rozvoje", osobně jim ale moc nevěřím. Hlavní je vlastní silná vůle. Taky se mi občas do něčeho nechce a jediným řešením je se přemoci. Někdy to jde snadněji, někdy méně snadno. V takovém případě se snažím kombinovat práci, která mě baví s tou, co mě nebaví. Můžeš v těch 40 proflákaných procentech dělat něco jiného, než opět získáš chuť do té nezáživné části.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 1. 1. 2015 10:10

Co myslíš, že se zde dočteš? Pečlivost je spjata s vůlí, snahou, nebýt líný, ochota překonat se, atd. Lajdácký přístup (nepečlivost) je dána povaou každého a hlavně, hraje tu roli tolik faktorů, včetně výchovy, že nějaký univerzál návod neexistuje. Je to hlavně o přístupu každého. Jestli chceš změnit svoje chování tímto směrem, věř, že tě čeká velká bitva se sebou samým.
Přeji ti úspěch. :tleskani
vilik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 3. 1. 2015 21:55

petryk píše:Já si přijdu jako takový „vířič“. Problém definuji, rozhýbám, zapojím do toho další, ale dokončit už je pro mě příšerný boj.

Však sám píšeš co s tím máš dělat.
Těžko se budeš předělávat na nějakého dotahovače.

Zaměř se na to, co ti jde dobře.
Umíš definovat problémy, rozhýbat a zapojit do toho další?
No tak to dělej dál a víc! :-)
Jenom se nauč to v té pozdější fázi na někoho zcela delegovat a je.

To že neumíš věci dotahovat souvisí s typem tvé osobnosti.
Sežeň si někde knížku F. Littauer - Osobnosti plus
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod polda 3. 1. 2015 23:35

Takovych je 95% lidi
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavelKotas 30. 6. 2015 04:10

doporučuju literaturu např. mnich který prodal své Ferrari - Robin S. Sharma Nutno však pečlivě provádět cvičení která doporučuje v knize
Pavel
PavelKotas
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benevolence 19. 1. 2017 09:53

polda píše:Takovych je 95% lidi

To si opravdu nemyslím, naopak, je spousta těch, kteří potřebují, aby jim někdo práci předal, aby dostali úkol, co mají údělat a oni to splní. Jsou pečliví a v tom jejich síla. Neumí zase definovat problém. Myslím, že je to půl na půl. :-)
Benevolence
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků