Nový loterijní zákon

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PeterPanekPanacek 29. 1. 2017 07:35

Zdravím! Nikde jsem tady tohle téma nenašel, tak právě z tohoto důvodu jsem se rohodl ho založit.

Co si myslíte o novém loterijním zákoně a o blokaci firem, jako jsou (lottoland, leovegas, bet365, atd..)??
Mě osobně už to příjde jako taková cenzura, která pomalu nastává. Hlavně ohledně těch loterií, sazka tu prostě chce mít svůj monopol a taky ho budou mít. Jsem zvědavý, komu udělí ministerstvo financí licenci a taky kdy to bude...

Dotkne se vás to nějak :?: :?:
Já si třeba občas vsadím stírací los online, nebo eurojackpot a nebo jsi jdu zahrát ruletu. Tak z tohoto důvodu mě to ser* a zajímá mě, jak na to koukají ostatní.
PeterPanekPanacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 1. 2017 08:35

Abych se přiznal, tak zrovna tohle mě netrápí. Nesázím. Když bych prohrál, byl bych naštvaný. A dotovat Sazku se mi taky nechce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 29. 1. 2017 08:50

Je to jen obrana statu proti danovym unikum, stat nechce, aby ty firmy danili zisky z ceskych sazek v nejakem danovem raji. A ja s tim souhlasim.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 2. 2017 13:54

Souhlasit se v principu dá, ale ospravedlnit to zavedením mechanismu na blokování určitých stránek na internetu není možné. Navíc o daných stránkách nerozhoduje soud, ale úředník.

Tohle danění si má FS vynucovat jinými způsoby, než cenzurou internetu. Množství sázkovek sídlí v zemích patřících do Evropského hospodářského prostoru (Malta, Gibraltar...) tudíž by bylo systémové řešení na úrovni EU.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2017 14:12

Tak stát se to snaží (více či méně úspěšně) potírat všemi možnými způsoby. Pravděpodobně nejúčinnější je pokutování sázkařů - http://sazeni.idnes.cz/kurzove-sazeni-p ... sazeni_ten.

A vzhledem k tomu, že platby kartou u sázkových společností mají svoje MCC (Merchant Category Code, kód obchodníka), tak vytřídit je by celkem nebyl problém. Stačil by jeden zátah, pár likvidačních pokut a sázení v zahraničí by v podstatě odpadlo. Ale to by musel někdo opravdu chtít. Systém blokování je fakt na nic.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 2. 2017 15:00

Proč chceš pokutovat sázkaře? To si každý má před vsazením zjišťovat, kde a jakou licencí firma disponuje?

Ano, výhry získané mimo země EHP musí sázkař zdanit, pokud je někdo zatají, za to bych pokutu chápal. Jinak výhry dani nepodléhají. Pokud někdo podniká na území ČR nelegálně, má to stát řešit s ním, ne s jeho klienty, že na něj nedosáhne je výmluva a neschopnost.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2017 15:21

Neznalost zákona neomlouvá. A pokud si někdo není jist, jestli daná společnost má v ČR licenci, má sázet u tuzemských. A nebo nesázet vůbec :).

Zkrátka náš zákon je takový, že sázení u zahraničních sázkových kanceláří považuje za nelegální a tudíž musí sázkař počítat s pokutou. Pokud by stát opravdu chtěl sázení u zahraničních sázkovek zamezit, stačilo by se vydat touto cestou. Pár milionových pokut, reportáže o sázkařích, co se kvůli pokutě dostali do osobního bankrotu v TV Nova a problém by byl vyřešen, počet těch, kteří by přesto sázeli v zahraničí by nebyl větší, než počet pachatelů jiných trestných činů.

Tolik k tomu, kdyby náš stát CHTĚL zamezit úniku zisků ze sázení do zahraničí. To, že bylo schváleno bezzubé opatření hovoří spíše o tom, že stát NECHCE úniku zisků ze sázení zamezit a pouze hledá jakousi fasádu pro to, že nic nedělá.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 2. 2017 15:48

V tuzemsku jsou pouze SK pro rekreační sázkaře, jak začneš vyhrávat, nasadí ti limity, pokud se někdo sázením chce živit, tady mu pšenka nepokvete.

Celkem by mě zajímala citace ze zákona, která obecně zakazuje sázení u zahraničních SK tak, jak to popisuješ. Článek idnesu je natolik obecný, že z něj nelze vyvodit žádný závěr, spíš to na mě působí, že šlo o nějaký speciální případ. Například sázel arbitráže, na které jsou opravdu potřeba extrémní finanční toky a ještě to nedanil. Popřípadě nějaká kombinace s praním špinavých peněz.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2017 15:53

§4 odst. 10 zákona o loteriích

(10) Provozování cizozemských loterií včetně prodeje cizozemských losů, účast na sázkách v zahraničí, při nichž jsou sázky placeny do zahraničí, a sbírka sázek pro sázkové hry provozované v zahraničí nebo zprostředkování sázek na sázkové hry provozované v zahraničí je zakázáno. Provozování tuzemských loterií a jiných podobných her, při nichž jsou sázky placeny v zahraničí, je zakázáno. Ministerstvo může k zajištění vzájemnosti povolit z tohoto zákazu výjimku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 2. 2017 16:16

To je znění starého zákona, které ale odporuje legislativě EU.
V tomto směru je tedy nový Zákon o hazardních hrách k sázkařům vstřícnější, jelikož tam jsem již podobnou pasáž nenašel.

Upozorňuji navíc, že podle onoho zákona se nejedná o trestný čin, ale o přestupek.

Navíc dle § 48 odst. 1 písm. f) pokutu do výše
50 000 Kč uloží orgán státního dozoru fyzické osobě, která je k provozovateli v pracovněprávním, členském nebo obdobném poměru, a účastníku kursových sázek a sázkových her v kasinu, pokud jednali v rozporu s tímto zákonem nebo povolením k provozování nebo herním plánem.

Takže nevím, kde bereš milionové pokuty, kterými bys to potíral.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 2. 2017 16:42

Hm, máš pravdu. Takže velký humbuk, ja stát omezí přeshraniční hazard a přitom jde o obrovské uvolnění.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Korzaik 1. 2. 2017 16:56

Tak stary zakon z roku 91 je dnes jednoznacne nevyhovujici, v te dobe v podstate nebyl internet. Pocitam, ze novy zakon vzniknul, aby doslo k harmonizaci s legislativou EU.

V dnesni dobe preci nelze lidem zakazovat sazet v zahranici. Je potreba zakazat sazkovkam nelegalni provoz, tzn. prijem vkladu ze statu, kde nemaji licenci a neplati dane. V tomhle smeru za me novy zakon OK. Spatne je, jakym zpusobem stat dodrzovani zakona vynucuje, tedy cenzurou internetu.
Korzaik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 1. 2. 2017 17:03

Jeden cas bylo vubec zakazano provozovani internetovych sazek.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 1. 2. 2017 20:01

Zajímalo by mě, jak úředník dokáže, že v okamžiku zaplacení jsem byl v ČR a ne mimo.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 2. 2. 2017 03:42

Proc by to mel dokazovat? To nikdo nikdy nikomu dokazovat nebude.
osobne2
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků