Pokuta v MHD Praha

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Topes 13. 2. 2017 19:52

Dnes sem dostal pokutu, kterou jsem ovšem nepodepsal. Je platná či nikoliv ? Pokud je platná i bez mého podpisu, tak kdo mi zaručí, že mi třeba za pár let nepřijde exekuce za pokuty, který jsem nedostal když vlastně revizorovi stačí, aby si opsal údaje z občanky a pak je použil na falešné pokuty, které jsou vlastně platné i bez nějakého podpisu černého pasažéra ? Tohle je fakt docela síla, protože pak se může danej revizor takhle někomu pomstít, že ho zadluží.
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 13. 2. 2017 20:15

"Nepřijde exekuce"? Snad musí předcházet exekuci nějaké nalézací řízení, ze kterého vzejde pravomocné a vykonatelné rozhodnutí, tj. exekuční titul.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod octaviampi 13. 2. 2017 21:46

Myslim, že tě nikdo nenutil do MHD lozit. Tak nevymýšlej ptákoviny a zaplať.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 14. 2. 2017 07:04

Ano dneska taky nejedu busem ale soukromým tryskáčem....

Otázka zněla jasně ale ne, tady se zase bude rozebírat proč sem si nekoupil lístek atd.....
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 14. 2. 2017 07:42

Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Topes 14. 2. 2017 07:55

Na tento článek jsem právě včera po mém bádání narazil. Jak je vůbec možné že když někdo něco nepodepíše tak to platí? Když uzavírám s někým například smlouvu tak bez podpisů obou stran je neplatná. To by mělo být i v případě pokut. Pak je to lehce zneužitelný
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 14. 2. 2017 10:40

Vlezls do MHD? Vlezl. To, že při koupi rohlíku nic nepodepisuješ, neznamená, že neuzavíráš smluvní vztah.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 14. 2. 2017 12:53

Ja jsem jel kdysi nacerno vlakem, prejel jsem vystupni stanici, takze uz mi neplatil listek. Musel jsem uhradit listek do dalsi stanice a prirazku za jizdu bez listku. Take jsem nic nepodepisoval, podle me podpis nepotrebuji, potrebuji pouze vedet udaje totoznosti. Ja to uhradil, uz je to pres 20 let.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 14. 2. 2017 14:35

Ve vlaku (ČD) nechtějí nic, pokud zaplatíš na místě -> souhlasíš. Asi před rokem se mi poštěstilo platit pokutu. Zapomněl jsem si studentský průkaz, takže jsem si zaplati doplatek, přirážku a všichni happy.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 14. 2. 2017 20:43

Ano ale jde o to, že ten revizor může prakticky kdykoliv třeba že škodlivosti ty údaje zneužít a vypsat další pokuty když podpis není třeba. A pak něco někomu dokazovat že ta pokuta je podvrh atd. Tohle není prostě nějak normálně ošetřený
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 2. 2017 05:42

A jak bys to chtel osetrit? Takhle je to vsude. Podle me to nejsou pokuty, ale prirazky k jizdnemu. Nebo jsi dostal nejaky pokutovy blok?
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 2. 2017 07:06

Podle práva to ale je smluvní pokuta, neboť je to sankce za porušení povinnosti...
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 15. 2. 2017 08:24

Třeba tím že bez podpisu by to bylo prostě neplatný a pokud by černý pasažér podepsat nechtěl tak hned volat policii která to přikáže. Pak by byla jakákoliv pokuta bez podpisu neplatná tudíž by se neděly případy, kdy někomu dojde exekuce za pokutu, kterou v životě nedostal.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 15. 2. 2017 08:32

Kontaktuj svého poslance, ať iniciuje změnu zákona ;-)
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 15. 2. 2017 09:54

Topes píše:Ano ale jde o to, že ten revizor může prakticky kdykoliv třeba že škodlivosti ty údaje zneužít a vypsat další pokuty když podpis není třeba. A pak něco někomu dokazovat že ta pokuta je podvrh atd. Tohle není prostě nějak normálně ošetřený

Ale já žádný údaje průvodčímu nedával. Chceš zaplatit pokutu (e.g. přirážku k jízdnému)? Chci! Tady máš účtenku a šlus.
paty07
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků