Pokuta v MHD Praha

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Topes 15. 2. 2017 13:15

Jako jedinec nic nezmůžu a vlastně ani jako celá skupina - viz všelijaké demonstrace proti unii, cikánům atd., takže někoho kontaktovat smysl nemá.




No já mu dal občanku. Spěchal jsem do práce, už takhle jsem měl zpoždění takže na nějaký divadlo s policajty sem neměl náladu. Bohužel mi došlo až potom, jak se vlastně dají ty údaje snadno zneužít.
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 2. 2017 13:33

A co myslis, ze by udelala policie? Predala by revizorovi tvuj OP, aby si opsal udaje totoznosti. Cerna jizda je poruseni smluvnich prepravnich podminek nikoliv poruseni zakona a policie o potrestani cernych pasazeru nerozhoduje, pouze zjistuje a predava jejich totoznost revizorovi, pokud nechteji cerni pasazeri pri prokazovani totoznosti spolupracovat s revizorem dobrovolne.

§ 63/2k) z.č. 273/2008 Sb.
Policista je oprávněn vyzvat k prokázání totožnosti osobu na žádost jiné osoby, která má na zjištění totožnosti právní zájem, jakož i osobu, která o prokázání totožnosti policistu žádá, a zjištěné osobní údaje předat osobě, která o prokázání totožnosti požádala.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Topes 15. 2. 2017 13:46

Pokud to není porušení zákona jako že opravdu není tak policie do toho nemá co kecat a co sdělovat moje osobní údaje, aspoň pokud bych řekl že si nepřeji mě údaje předat třetí osobě. Tehdy sem taky potřeboval pomoct od policajtů ve věci půjčky že mi dlužník i po soudním rozhodnutí odmítal zaplatit a policajti mě defacto odpálkovali s tím, že to není porušení zákona nebo spor občan versus stát a že to je pouze mezi mnou a dlužníkem. Na dotaz zda můžou v počítači zjistit, kde se dlužník pohybuje mi řekli že když to není porušení zákona tak nesmí dělat vůbec nic. Takže nějaký předání údajů neexistuje a revizor by měl prostě smůlu. Nebo se mýlím?
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 2. 2017 13:56

Prokazani totoznosti je jedna vec a zjistovani pobytu druha vec, michas dohromady jablka a hrusky, pokud jsi pujcil nekomu, jehoz totoznost neznas, tak ji nemuze znat ani policie, leda ze bys ho po prokazani pravniho zajmu oznacil policistovi, aby od nej totoznost zjistil, pokud jsi jeho totoznost znal, tak policii nepotrebujes. Revizor by tvoji totoznost neznal, takze by policii potreboval, kdyby jsi mu nepredlozil OP dobrovolne. O tom, komu policie preda nebo nepreda tve udaje totoznosti, ty nerozhodujes.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 2. 2017 19:53

Topes: mas smulu, Policie to predat dopravci (resp. jeho poverenemu zastupci) smi, protoze on ma pravni zajem.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod octaviampi 16. 2. 2017 07:54

A je to tak dobre.
octaviampi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 16. 2. 2017 11:18

Aha, dobře. No už se v tom nechci vrtat. Pokutu stejně tak jako tak zaplatím. Jen mě tyhle věci zajímaly
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod osobne2 16. 2. 2017 11:23

Jo, buď ji uhradíš sám hned, nebo jí vymůže exekutor později.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 17. 2. 2017 11:49

Nevím, kde berete jistotu, že exekutor pohledávku vymůže, když ten dlužník třeba nemusí mít žádný majetek ani příjmy. Jinak já jsem jednou zaplatil pokutu až na základě pravomocného rozsudku dobrovolně. K žádné exekuci tedy vůbec nedošlo a i kdyby na mě přesto byla navržena podal bych návrh na její zastavení. Takže těch variant, jak to může dopadnout, je více.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků