OFF topic z vlákna Prémiové účty u českých bank

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 5. 2. 2017 15:40

Myslím, že ta představa bohatý = rozhazovačný hlupák, většinou moc nesedí. Co znám lidi s penězi, tak většina umí počítat až moc dobře, nakonec proto ty peníze mají.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 2. 2017 17:04

"Bohatej vůl", svatý grál všech obchodníků, není moc častým jevem. Postupem času totiž buď získá rozum, nebo ztratí peníze. Každopádně někteří obchodníci stále cílí na tuto skupinu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neosobně 5. 2. 2017 22:01

Ja nevim, co tade furt řesite, ja nebyl v bance snad roky, za mnou bankéři jezdí domů...a to je fakt. :idea:
Na ja, richtig
neosobně
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2017 02:19

xls píše:Myslím, že ta představa bohatý = rozhazovačný hlupák, většinou moc nesedí. Co znám lidi s penězi, tak většina umí počítat až moc dobře, nakonec proto ty peníze mají.

Presne, ja co znal takovy lidi tak to bylo ze prijel Nemec z Nemecka a hledal u nas nejlevnejsi rizek v restauraci. Dokonce ani si nezaplatil doktora, mel uraz, pajdal. Nakonec umrel na nemoc, jeho bratr prijel do CR a vybral hezky tucny konto :-)

-- 6. 2. 2017 03:25 --

dr._lukas píše:Spousta lidí mimo toto forum o premiovém bankovnictví ani neví, protože jim to jejich bankovní úředník nesdělí a ani nenabídne ;-)

Nekdo i vy, ale nechce to. Treba kamos ma penez dost, porad se me pta kam by ty penize mohl dat, ale tak aby je mohl kdykoliv vybrat / pouzit? Banky jako ze nic moc, aby mu slo z toho 0,5% to je prej prd.
Nemovitost kupovat nechce.
Tocit to nikde taky nechce, to prej neni socka aby nekde resil dalsi banky a karty.
Zkousel jsem mu nabidnout na cesty to Erste, rekl ze nakej litr za pojisteni, za to ze pojede 1-2x za dva roky do zahranici, to jsi prej zaplati. Salonek to se me vysmal, ze to neni nakej hogo fogo, aby jsi na neco hral, to preklepe na letisti a pocka. A jeste aby nekde resil obrat 50 tisic. To prej kdyz uz aby me to vynaselo kazdej mesic par tisic.
To jen ukazka nazoru :-)
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tatatoooo 6. 2. 2017 11:11

Souhlas. Mam kolem sebe lidi, kteri vydelavaji vic, mnohem vic i mene. Jsou ochotny bavit se, kde se vyplati jaky kseft, ale resit zmenu banky, vice uctu, kreditku je pro ne tabu.. Chteji mit klid, co se tyce banky..
O KK city s bonusy nemeli zajem, protoze tomu neverili a kdyz uz se jeden chytl, tak neprosel..
U rychle pujcky RB si klepali na celo s nazory, ze na to urcite dojedu.. Po celkovem vyuctovani, mi rekli, ze ty starosti by jim za to nestali..
Vlastnit vice nez jeden ucet je neprehledne..
Tatatoooo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 2. 2017 12:05

Ja to rikam porad, nema smysl se snazit delat s osla zavodniho kone. Clovek mu muze dat sedlo, muze mu dat podkovy, ale porad to bude jen osel...
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 6. 2. 2017 12:17

Já mám podobný sousedy. Lítají hodně, přitom se od spořitelny nechávají obírat na kurzu, platí pojištění a na EP nebo jiný prémium účet přejít nechtějí. Navíc jim ČS už jednou v zahraničí na dovolené natvrdo oběma zablokovala karty. Na salónky nebo získávání prémií z KK nevěří. Příjmově vyšší průměr. Nechápu...

Z druhý strany jiný soused, který je na tom finančně ještě o něco líp - tomu jsem to taky vysvětlil a tam to mělo větší efekt, ten se podle toho zařídil.

Občas mi opravdu přijde, že je to mezi lidmi taková neviditelná červená linie. Část neposlouchá, nemá na nic "čas", ale i v dnešní době si slušně vydělává a je to ideální cílová skupina na obírání. Druhá část poslouchá víc, stojí jí za to nenechat si ujít žádný výdělek a zbytečně nerozhazuje. Výsledkem je, že má těch peněz znatelně víc.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2017 13:57

"Druhá část poslouchá víc, stojí jí za to nenechat si ujít žádný výdělek a zbytečně nerozhazuje. Výsledkem je, že má těch peněz znatelně víc"

Jasne ale zas honi prachy a nema cas na zajmy?
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2017 14:04

To s tím nemá moc společného - nejčastěji totiž v prvním kroku nejde ani tak o úpravu příjmové stránky, ale zejména výdajové - a na podepsání výhodnější smlouvy s dodavatelem energií nebo telekomunikací, o bankovních službách zase tolik času ani energie nestojí, jenže to by se nejprve muselo chtít... a spousta lidí to přece kvůli nějakým pár stovkám za měsíc dělat nebude, ne?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod xls 6. 2. 2017 14:35

ripper6 píše:"Druhá část poslouchá víc, stojí jí za to nenechat si ujít žádný výdělek a zbytečně nerozhazuje. Výsledkem je, že má těch peněz znatelně víc"

Jasne ale zas honi prachy a nema cas na zajmy?


To je většinou právě naopak. Stejně jako aktivně přistupuje k penězům, tak i ke svému časovému rozvrhu, zájmům, odpočinku... Většina jich chápe, že aby mohli pořádně vydělávat, musí být ve formě. Je to prostě o tom, jak to má kdo v hlavě srovnané.

A pak je dneska dost problémů, které peníze řeší: myčka, uklízečka,...
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 2. 2017 15:21

fremantle: to je ale na preferenci uzivatele, ber ted v potaz ze treba tobe nevadi mit vic ustavu :) Ale co kdyz tu mas cloveka co ti rekne ze chce mit pouze jedno a neresit dalsi? :) Proste ty lidi nechtej to pak menit.


Tady mam nazor primo od cloveka co ty penize ma... poslal jsem mu i to jakej je vosel :D a dostal jsem...

no vosel je spíš ten tejpek, pokud si neumí vydělat prachy a drsně řeší pár korun na poplatcích :D....mi řekni, jakej bohatější člověk by jak kripl lítal střídavě k bankomatu a na přepážku s cash, aby nahonil dostatečný čísla a měl třeba účet vo kilo levnější? :D

Stejně tak jako lítat drsně někam do shopu s papírem, že to chceš přes tu a tu banku a takový splátky, pak ti to tam 5x zkurvěj a ty tam běháš jak debil :D...ve výsledku ušetříš nějakej litr a kdybys ten čas dal na vydělání těch peněz lepšim způsobem, tak neřešíš takový krávoviny :D

jako jo u takový socky, jako seš ty to chápu, když nemáš kolikrát ani na lístek na bus či vlak, tak pro tebe je to zlatej důl :D...řekni tohle nějakýmu programátorovi bo právníkovi, jesli bude běhat zuřivě mezi bankama a bude tam tahat hotovost, tě budou mít za kripla :D

jako jasný, spořka bo komerčka je zase extrém, takový banky bych taky nechtěl, ale ta moneta neni až tak špatná...když si mi poslal tu nabídku těch dalších bank, tak jako nevim, kde tam máš ty drsný výhody? když i ta slavná vychvalovaná mbank zavedla poplatky drsně! :D

pár stovek za měsíc?? u bank? to je tak u nějaký půjčky či rovnou hypotéky, ne? :D...prostě ne každej se vyžívá v tom, aby se někde dohadoval vo pár kaček, aby zuřivě lítal na přepážku, tam si vyprávěl s bankéřema a hlavně studoval x lejster a hledal kde tam malym písmem je něco napsáno!! většinou kdo tohle řeší?

...nějakej tejpek s přepážky, tak to je jasný, ten taky prostě si z toho udělal koníček a baví ho to hledat nový výhody, karty, banky...ale prostě ne každýho tohle baví! hodně lidí prostě vyřizování sere! podívej se, kolik lidí dneska má třeba finanční poradce? a to jen na vedení pár věcí, páč ty lidi to řešit nechtěj!!...to máš to samý jako ty energie, jako bys do bytu pouštěl každýho trotla, co ti nabídne slevu elektriky a pak po dlouhym prostudování přídeš na to, že se ti to nevyplatí, ale vobětoval si tomu ten čas! lidi dneska si radši zajdou na golf, do hospody, cestujou...než aby pročítali, co jim nabídnou nějaký debilní banky a kde ušetřej nějakej pitomej drobák :D

to je pěkný, ale ty bereš z pohledu, že to je tvoje primární banka! dobře, podle tebe je ideal mít víc bank, ale pokud každá banka bude mít tohle, tak jak to pak uděláš? budeš vejplatu přeposílat do deseti bank jak kripl? :D...sebou budeš tahat dvacet karet? :D...monetu mám primární, páč sem s ní vcelku spokojenej, IB se mi hodně líbí, nastavení ledačeho, to ty jiný to bude určitě hrůza, už jen ten limit tejdenní mě dostal!...to bych čekal tak u komerčky bo spořky, ne moderní banky!! to nechci vidět ten zbytek...další věc, některý banky zase maj svejch bankomatů pět a půl a ve vostatních poplatky!....takže super, dáš si nějakou moderní banku a bud ty poplatky nasázíš za bankomaty bo budeš běhat přes půl města někam? :D

-- 6. 2. 2017 16:23 --

a třeba pamatovat si tolik pinů, to musí bejt taky moc!! mě se někdy pletou jen ty dva, co mám kreditku a debetku, ted si nedokážu představit, že budu mít třeba 5 bank a vod každý kreditku a debetku!! to bych se z toho pak šel zastřelit asi :D...přídu do nákupáku a ted - do prčic, tak jakou kartu vytáhnout, tak pani na pokladně nervozně čeká :D...vytáhnu kartu, ok, ta pude...kruci, jakej tam je pin??! :D...tak najdu pin...pani už tancuje na místě, lidi ve frontě se mě chystaj zabít :D...zadám pin, kruci limit přečerpán!! no jo, debilní banka, co má tejdenní limit a už je asi vyčerpanej...a pani na pokladně zkolabuje a lidi mě tam ubijou košíkama :D

prostě mít víc bank jen kůli běžnýmu účtu či kartě je ujetost z mýho pohledu :)...prostě ala - baví mě řešit banky a poplatky, sem strašně štastnej, když za měsíc ušetřim padesát korun za poplatky a v cigárech prohulim dva litry :D...ale ušetřil sem padesát korun!!...mám doma sbírku karet, ve volnym čase pročítám fora a drsně tam diskutuju, hádám se a pak pročítám podmínky bank a letim pokecat s bankéřem :D
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2017 15:28

Tak tohle se číst pokoušet ani nebudu... :mrgreen:
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod jumpmans 6. 2. 2017 15:30

:D :D :D

ripper: mas pravdu, hodne lidi to ma presne takhle. a ja jim rozumim.... taky nebudu saskovat a hlidat milion veci. Vybral jsem si co mi vyhovuje a radeji cas travim s rodinou.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrusnok 6. 2. 2017 15:31

No já teda právník jsem a mezi bankama zuřivě běhám. :D
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod avathar 6. 2. 2017 15:34

Spasitelský komplex....
avathar
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků