Úřad práce a postup při výplatě podpory

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod blackcc 12. 6. 2017 09:48

Ahoj, snad jsem zařadil dobře, ale chci se poradit ohledně výplaty podpory na ÚP.

Situace je taková, že po několika letech končím v práci na HPP a dal jsem sám výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Bude mi náležet podpora ve výši 45% v následujících 5 měsících. Průměr pro výpočet podpory je poslední uzavřený kvartál, což je duben, květen a červen, protože k 30/6 končím.

Dotaz zní:

1) Pokud bych měl teď v průběhu července a srpna smlouvu na HPP, ale zkrácený úvazek, takže bych si vydělal méně a šel na úřad práce až od září, počítala by se mi podpora pořád s té původní práce, kde jsem skončil 30/6 (poslední uzavřeným kvartál) nebo už poměrově z té nové, kde jsem dělal jen dvě měsíce (první a druhý měsíc třetího kvartálu)? Pokud by se to řídilo pravidlem posledního celého kvartálu, tak by to mělo být z té původní práce, ale nevím, jestli se to novou smlouvou nějak nepřebije.

2) Pokud bych šel od 1/7 na ÚP a bral bych podporu, vím, že si nesmím nic vydělat, jinak přijdu o podporu a budou za mě platit jen soc. a zdr., ale jak je to přímo s DPP a DPČ. Musím tyto dohody úplně zrušit nebo stačí, abych neměl v měsíci, kdy pobírám podporu žádné napracované hodiny. Jde mi to, jestli může dohoda běžet na prázdno nebo musím být úplně zrušená.

Díky za rady. Snažil jsem se volat na ÚP, ale tam nebyl nikdo ochotný mi to vysvětlit.
blackcc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonyni 20. 6. 2017 12:24

Zdravím, PvN se vždy počítá z posledního ukončeného zaměstnání.
https://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch
Pokud Vám aktuálně běží nějaká DPP/DPČ a chcete se registrovat na ÚP od 1/7, tak je okamžitě zrušte. Během evidence, když byste si našel nekolidující zaměstnání (dohoda), tak Vám přeruší vyplácení PvN.
Tady Vám poradí vždy: https://portal.mpsv.cz/sz/call_centrum
anonyni

Odeslat příspěvekod janjilek 12. 7. 2017 15:25

Dobrý den,20 let jsem byl osvč ,žádné volné víkendy a svátky, ted jsem registrován na ůřadu práce,nahlásil jsem tam že se vrátím k původní práci za půl roku,činnost jako osvč mám přerušenou,ale jelikož přes léto je málo práce chtěl jsem si udělat volno,ale i přesto musím obcházet s doporučenkou zaměstnavatele,ale jinou práci nechci dělat,je možné přerušit evidenci na ůřadu práce,je mě jasné že přijdu o podporu a jak to bude se soc. a zdrav. pojištěním? budu si muset platit sám, Děkuji za odpověd
janjilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 12. 7. 2017 16:48

Pokud jsi OBZP = osoba bez zdanitelných příjmů, pak
1) Sociální pojištění není povinné. Pokud ho nebudeš platit, doba se ti nezapočte do důchodu.
2) Zdravotní pojištění je povinné, 1485 Kč měsíčně.
Podrobněji zde.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod janjilek 13. 7. 2017 20:16

A když přeruším jako osvč činnost , taky musím plati zdrav.pojištění ikdyž nevydělávám ?
janjilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 13. 7. 2017 20:19

Ano, zdravotní pojištění pojištění platit musíš. I když jsi bez příjmů.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod janjilek 13. 7. 2017 20:24

Děkuji za odpovědi....
janjilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrYan 26. 8. 2019 21:51

A když přeruším jako osvč činnost , taky musím plati zdrav.pojištění ikdyž nevydělávám ?
PetrYan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 26. 8. 2019 22:00

Někdo to platit musí, buď ty nebo pracák.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suram 27. 8. 2019 05:00

Trest za neplacení ale žádný není ne?
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod ivo_2 27. 8. 2019 14:43

Nevím to jistě , ale moc bych na to nespoléhal .
Spíš bych počítal s tím že něco takového bude .
Asi proto se doporučuje registrace na UP .

odkaz na článek- Úřad práce: Velký přehled pro všechny, kteří tam musí
https://www.fondik.cz/zajimavosti-ze-sv ... urad-prace
ivo_2
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků