Robert kiyosaki

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod muenro 21. 3. 2018 19:13

Zdravím, chtěl bych se zeptat co si myslíte o tomto autorovy a jeho tvorbě. Díky :)
muenro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2018 21:43

Co by. Člověk, který napsal knihy o investování, které mu samo moc nejde. Prostě o tom umí líp mluvit, než to dělat. A tak trochu podvodník - http://www.investicniweb.cz/news-2012-1 ... vany-tata/

Taková "finanční Rowlingová". Z jejich knížek se taky clověk nenaučí čarovat, ale hezky se o tom sní.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muenro 23. 3. 2018 15:53

Jak víte, že mu investování nejde ? Až k harry poterrovy to přirovnáváte jo ? zajímalo by mě s čím konkrétně nesouhlasíte, nebo z jakých zdrojů jste se dozvěděl, že je to podvodník. Rád bych si na něj udělal vlastní obrázek, mohl by jste mě odkázat na nějaké zdroje ?

Díky
muenro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 23. 3. 2018 17:25

To je vseobecne zname, vsichni tihle investori vydelali penize na prodeji svych knih o investovani a ne investovanim.
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muenro 24. 3. 2018 15:42

Neptám se jen na investování. Ptám se na celou jeho tvorbu. Zatím jsem četl 2 jeho knihy a jednu čtu. Četl jsem "bohatý táta chudý táta";"cashflow kvadrant"; a teď čtu "bohatý táta radí jak investovat". Z těch prvních dvou jsem si odnesl celkem dost informací které dávají smysl a jako "hlouposti" mi nepříjdou. Psát sem všechno důležité co jsem se dočet se mi vážně nechce, ale tak namátkou něco výjmu. Tak například.. souhlasím s jeho definici co se týká aktiv a pasiv, a když to vemu dál tak pak "většina lidí si myslí, že kupuje aktiva, ale kupuje pasiva" souhlasím. Je rozhodně lepší první budovat aktiva a později koupit dům a né naopak.Nebo to co píše o fin. gramotnosti, zní to naprosto logicky, když člověk neví jak peníze, společnosti atd. fungují tak jen horko těžko nějakou vytvoří, nebo investuje správně. Když člověk neví kudy mu tečou peníze ven a dovnitř, tak je v podstatě slepý atd. Je toho tolik s čím s ním souhlasím a tak nechápu co přesně vám na něm vadí.

Lodgy je mi líto, že jste otrokem předsudků. Zajímalo by mě co myslíte pod pojmem "všichny tihle investoři".
muenro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lodgy 24. 3. 2018 17:01

Ti co zbohatli na prodeji knih a ne na investicich. :D
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lodgy 24. 3. 2018 17:01

Ti co zbohatli na prodeji knih a ne na investicich. :D
Lodgy
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 24. 3. 2018 22:28

Osobneho neber vazne, patri mezi lidi co vsude byli a vsechno znaji.
Cetl jsem Bohatyho a chudyho tatu a zbytecny to nebylo, par zajimavych myslenek jsem si z toho odnesl. Nenaucis se z toho jak investovat, ale pomuze to cloveku zmenit mindset (pohled na veci), coz je jen prvni krok, ale dost dulezity.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 3. 2018 02:04

muenro píše:Neptám se jen na investování. Ptám se na celou jeho tvorbu. Zatím jsem četl 2 jeho knihy a jednu čtu. Četl jsem "bohatý táta chudý táta";"cashflow kvadrant"; a teď čtu "bohatý táta radí jak investovat". Z těch prvních dvou jsem si odnesl celkem dost informací které dávají smysl a jako "hlouposti" mi nepříjdou. Psát sem všechno důležité co jsem se dočet se mi vážně nechce, ale tak namátkou něco výjmu. Tak například.. souhlasím s jeho definici co se týká aktiv a pasiv, a když to vemu dál tak pak "většina lidí si myslí, že kupuje aktiva, ale kupuje pasiva" souhlasím. Je rozhodně lepší první budovat aktiva a později koupit dům a né naopak.Nebo to co píše o fin. gramotnosti, zní to naprosto logicky, když člověk neví jak peníze, společnosti atd. fungují tak jen horko těžko nějakou vytvoří, nebo investuje správně. Když člověk neví kudy mu tečou peníze ven a dovnitř, tak je v podstatě slepý atd. Je toho tolik s čím s ním souhlasím a tak nechápu co přesně vám na něm vadí.

Lodgy je mi líto, že jste otrokem předsudků. Zajímalo by mě co myslíte pod pojmem "všichny tihle investoři".

I v Harry Potterovi si člověk najde nějaké "obecné pravdy" http://www.lifee.cz/psychologie/harry-p ... -internetu

Ptal ses na Kiyosakiho - je to člověk, který dal právě takové obecné pravdy dohromady a podařilo se mu toto dílo velmi dobře prodat (tímto se nijak neliší od Rowlingové). To je ale vše. Jak ukázal, tak ani sám není schopen tyto pravdy dostatečně efektivně aplikovat - tedy kromě toto "investujte za cizí peníze na cizí riziko". To mu jde skvěle a ukazuje se to jako dobrý krok (jeho chyby zaplatí ti, kdo s nim spolupracují).

-- 27. 3. 2018 03:05 --

muenro píše:Neptám se jen na investování. Ptám se na celou jeho tvorbu. Zatím jsem četl 2 jeho knihy a jednu čtu. Četl jsem "bohatý táta chudý táta";"cashflow kvadrant"; a teď čtu "bohatý táta radí jak investovat". Z těch prvních dvou jsem si odnesl celkem dost informací které dávají smysl a jako "hlouposti" mi nepříjdou. Psát sem všechno důležité co jsem se dočet se mi vážně nechce, ale tak namátkou něco výjmu. Tak například.. souhlasím s jeho definici co se týká aktiv a pasiv, a když to vemu dál tak pak "většina lidí si myslí, že kupuje aktiva, ale kupuje pasiva" souhlasím. Je rozhodně lepší první budovat aktiva a později koupit dům a né naopak.Nebo to co píše o fin. gramotnosti, zní to naprosto logicky, když člověk neví jak peníze, společnosti atd. fungují tak jen horko těžko nějakou vytvoří, nebo investuje správně. Když člověk neví kudy mu tečou peníze ven a dovnitř, tak je v podstatě slepý atd. Je toho tolik s čím s ním souhlasím a tak nechápu co přesně vám na něm vadí.

Lodgy je mi líto, že jste otrokem předsudků. Zajímalo by mě co myslíte pod pojmem "všichny tihle investoři".
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod muenro 31. 3. 2018 18:06

Podle mě neznamene, že když on sám neumí jeho "moudra" aplikovat, že automaticky nejsou "pravdivé", neříkám všechny, ale většina. Jsou to věci který obyčejný člověk co čte podobnou knížku poprvé nesmírně ocení, zatím jsem četl jenom 3 knihy, takže neznám celou jeho tvorbu, ale z toho co jsem četl, jsem se hodně naučil. Myslím, že člověku může jeho četba prosbět, včetně hry cashflow, která člověku otevře oči. Zkrátka a dobře chytrý čtenář si na vše udělá vlastní názor, a nakonec se stejně rozhodne dle sebe, jestli tomu věřit nebo ne, lidé snad nejsou tak blbí aby veřili nesmyslům. Prostě si z toho všeho vyberou vše s čím souhlasí, a dle mě je to většina. Nakonec si z toho odnesou jen to dobré, a jsou zas chytřejší :). Jeho táta byl skutečně bohatí muž, a jen ten prostý fakt, že jim byl vychováván je strašně důležitý. Jak sám píše, mohl pozorovat oba dva otce. Pozorovat dva zcela jiné lidi, kteří měli na peníze risk a další věci zcela jiný pohled. Pozorovat jak myslí člověk který si jde za svým, jaký má mindset, jaké má zásady, jak žije, a to na obou otcích. Pravda jeden se zasekl v práci, a souhlasně se stal další ovečkou ve stádě které pase stát.
Vyrůstal v tom, tedy jestli nelže hh :).
Už jen z tohoto důvodu ve mě zpuzuje důvěru.
muenro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 31. 3. 2018 18:37

V podstate souhlas, jak jsem psal, lidem to muze pomoci zmenit mindset a tim nasledne casem i zivot. To srovnani s HP ponekud pokulhava, to srovnani s "obecnymi pravdami" z HP co sem Patrik poslal snad nemuze myslet vazne ani on. Je to neuveritelne "vycucane z prstu" a vykonstruovane, vetsinu z toho nelze ani nazvat moudra.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 2. 4. 2018 17:20

Kiyosaki začal nakupovat dle stáda na poslední chvíli nemovitosti na pronájem a nikdo mu neřekl že přijde nějaká krize a byty nebude moci prodat v době krize kdy lidé odmítají kupovat a investovat. Úplně stejný jako když řeknou uklizečce kupuj si akcie když furt rostou. A je zajímavý že nikdo mu neřekl že má při poklesu cen nakupovat. Radši už na to nesáhl a místo toho píše bláboly, který vám stejně zbohatnout nepomohou. A najednou zjistil, že to vynáší.
Hra cash flow je založena na nákupu nemovitosti za 50k a prodeji za 100k a akciích za 1,5,10 dolarů které musíte prodat za 10-30 dolarů.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod FolyaNelson 30. 8. 2019 16:11

I v Harry Potterovi si člověk najde nějaké "obecné pravdy

Ptal ses na Kiyosakiho - je to člověk, který dal právě takové obecné pravdy dohromady a podařilo se mu toto dílo velmi dobře prodat (tímto se nijak neliší od Rowlingové). To je ale vše. Jak ukázal, tak ani sám není schopen tyto pravdy dostatečně efektivně aplikovat - tedy kromě toto "investujte za cizí peníze na cizí riziko". To mu jde skvěle a ukazuje se to jako dobrý krok (jeho chyby zaplatí ti, kdo s nim spolupracují).
FolyaNelson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Huclik 4. 6. 2020 12:14

mám od něj doma pár knih
Huclik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků