Jak ukončit smlouvu u DIGI TV

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alexander111 16. 10. 2018 07:49

Dobrý den.
Dvouletý závazek u DIGI TV mi skončil v květnu 2018. Další závazek jsem neuzavřel. Předpokládal jsem ,že
budu moci odejít s normální výpovědní lhůtou (2 - 3 měsíce). Poslal jsem výpověď , ale DIGI tvrdí, že jsem propásl nějakou 14 denní lhůtu pro výpověď v době končení závazku. Pokud teď podám výpověď hrozí velkými
sankcemi, které vypočítávají z plateb do skončení závazku. Já jsem, ale žádný závazek neuzavíral.
Určitě je mnoho lidí, kteří mají s tímto problémem u DIGI TV zkušenosti.
Děkuji za odpověď.
alexander111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmarek 18. 10. 2018 09:53

Klasika. Prostě to zkouší. Jen do nich. Svého času jsem si něco podobného užil s Českou pojišťovnou, kdy taky argumentovali, blábláblá a ve vysledku mi přišla bumážka a návrh žaloby. Paradoxně za již neexistující vůz. Řešení? Psát na všechny světové strany a jich dávát do kopie. Nebojte se. Nahažte tam i média, periodika, poslance, prostě co chcete. Buď na to zareagují a nebo mrtvý brouk. ČOI, Eurokomise atd.
Výsledek? Aź na odpověď jednoho francouského eurokomisaře zareagovali a ukončili to. Docela zajímá zkušenost, k nezaplacení. :-P Dneska si dělám z takových dobrý den a na televizi hážu bobana. A jestli si myslíte, že jste ojedinělý případ, tak nikoliv. Oni to zkouší na "všechny".
„Stádo oviec pod vedením leva je silnejšie ako stádo levov pod vedením ovce.“ — Napoleon Bonaparte
xmarek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2018 16:53

Domnívám se, že jde o stav, kdy byla sjednána smlouva s automatickým prodloužením. Tam, pokud nevypovíš v určité lhůtě před ukončení smlouvy, se bere za to, že chceš pokračovat. Následně si samozřejmě řeknou o spousty peněz za zbytek doby, kterou jim uhradit nehodláš.

Nejsem právník, tudíž netuším, zda podobné jednání je v rozporu s čímkoliv. Jestliže nejsi spokojený a odejít chceš, zkus kontaktovat ČOI s dotazem. Teoreticky se jde obrátit také na informační linku časopisu pro spotřebitele... dTest.
S pozdravem MgX
MgX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemmy1978 20. 10. 2018 17:03

Jestliže nejsi spokojený a odejít chceš, zkus kontaktovat ČOI s dotazem. Teoreticky se jde obrátit také na informační linku časopisu pro spotřebitele... dTest.

Chlapce taketo problemy ma tak 10 tisic ludi kazdy tyzden v cesku.. spytaj sa pravnikov v CZ co to denno denne riesia!! neviem kde zijes a co robis ale si mimo reality..

stat to zanedbava aby to nakoniec zaplatili ovce-ludia--- a to nadavaju na komancov, ty vedeli zrobit poriadok , lenze tu je havlova besnota "demokrrracia"
COI a d test ti iba odpisu ze nemaju cas,
AMD2990WX,x399Taichi,Corsairvengeance64GB2133mhz,crucialCT2050GB.SSD,NV1080TI.FE,PhilipsBDM4350,logitechG910+MXmaster,
ASUS RT-AC87U
lemmy1978
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 21. 10. 2018 07:27

Nejak nerozumim na tom, co by mel mit stat spolecneho na soukrome smlouve s nejakou firmou. Pokud se snad dve strany na necem domluvi a stvrdi to svym podpisem,t ak do toho vubec stat nema nijak zasahovat, ne?

Jake je pouceni? Hlidat si, co podepisuji a nasledne i terminy pro pripadnou vypoved.

A ano, presne tohle - vlastni zodpovednost, je jednou z veci prave taky te demokracie.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomaslany 21. 10. 2018 08:10

Na kazdy figl existuje protifigl, urcite i tady, jen musis prostudovat smlouvu a smluvni podminky. Napr. zmena adresy pobytu?
tomaslany
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 21. 10. 2018 21:42

A zakaz automatickeho prodluzovani plati jen pro mobilni operatory?
https://www.mobilmania.cz/clanky/automa ... fault.aspx
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků