Zvýšení platu.

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod romicek 2. 5. 2006 20:41

Prosím poraďte mi, jak mám inteligentně a citlivě požádat svého zaměstnavate o zvýšení platu (cca 5000 Kč). Nechci aby došlo k tomu, že můj návrh smete ze stolu. Pochvala za dobré výsledky sice potěší, ale nic nepřinese!
romicek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2006 07:00

Je jedna možnost - zkusit najít něco jiného.
Já jsem to tak vyřešil a jsem spokojen. Nějaké "doprošování" se je pro ty, kteří by stejně nic lepšího nesehnali a podle toho s nimi obvykle šéfové jednají.
A pokud se ti podaří něco najít a přijdeš za šéfem a (slušně) mu řekneš, "chci 5000 Kč navrch - nebo jdu", tak máš slušnou šanci.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod henry_99 3. 5. 2006 15:55

Ono záleží na člověku, na pozici, na tom, jaké jsou vztahy ve firmě a spoustě jiných věcí.. je-li člověk pro firmu důležitý (např. pozice logistika), pak si ho firma velice ráda udrží i za cenu vyššího platu. Ale jde-li o uklizečku, víme své (tím nesrážím toto povolání). Vycházíte-li se šéfem dobře, je vhodné zvážit, zda si vůbec toto vyšší ohodnocení zasloužíte, uvést přesvědčivé důvody, dosažené výsledky práce atd.. myslím, že forma "dej víc, nebo jdu jinam" není úplně špatná, ale moc záleží na vás...pokud takový jste a nebudete si v tu chvíli jen na "drsňáka" hrát, pak i šéfovi dojde, že to asi myslíte vážně... no je to na vás jakou cestou se ke svému cíli dostanete..je zde i možnost, kterou uvedl PatrikChrz :)
Jsme tací, jaké nás vidí ostatní, proto je tak těžké být sám sebou...
henry_99
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron