Třicátníci a hypotéka vs. nájem vs. důchody

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DeLuky 23. 5. 2018 08:53

Mne s necelymi 2M prijmy rocne a v podstate nulovymi vydaji se teda sro urcite nevyplati

Narazil jsem na uzitecnou stranku: http://www.osvcnebosro.cz/ kde si kazdy OSVC muze overit zda se mu sro vyplati
DeLuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HankaKrejci 6. 6. 2018 09:37

Kdybyste se přece jenom rozhodli pro hypotéku, tak doporučuji u firmy MDfin, kontaktujte pana Vaňka, který je odborníkem na finance a vždy dokáže poradit. Mám s touto firmu jen dobré zkušenosti :) http://mdfin.cz/hypoteka-na-cokoliv/
Přeji hodně zdaru :)
HankaKrejci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fortress 6. 6. 2018 13:55

U OSVČ a manželky jí může snad i využít jako spolupracující osobu takže bych se toho limitu nebál.

Jinak to vidím jako xls. Nakonec se jako největší risk ukáže výběr partnerky. Tady přeju šťastnou ruku.
Superb L&K 2.0TSI 206kW & Mustang GT V8 ME 310(350)kW
fortress
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ab84 6. 6. 2018 20:38

Těch 600 tisíc výdajů lze snad použít jen u hlavní OSVČ. Nebo můžu použít dalších 600 i u spolupracující osoby?
ab84
Diskutér

Odeslat příspěvekod aaischa 6. 6. 2018 23:48

řešil jsem něco podobnýho, cca 8let v IT za pěkný plat, každej den sedět v kanclu u PC mě už přestávalo bavit(nevěděl jsem jak pohodlně sedět, bydlení v praze drahý, šance pořídit si něco bez velkýho dojíždění malá..) nastal konec projektu, a já se rozhodl opustit IT, jezdím jako strojvedoucí, odstěhoval jsem se z Prahy na Ústecko kde se už za 1mil dá bydlet(nic moc domy ale u Prahy by i tak stály 3 mil..), za 3mil jsou domy kde se stačí nastěhovat, většina věcí po rekonstrukci.. za plat Strojvedoucího se v Praze moc dobře nežije, ale mimo Prahu a Středočeský kraj je to nadprůměrný plat z kterého se tu žije pěkně.. v Praze jsem jezdil do práce skoro hodinu MHD, tady sednu na vlak v práci jsem za 20min.. vlaky nejsou přelidněný jako příměstské linky u Prahy.. určitě nelituju.. každopádně je dost těžký se rozhodnout.. není tu problém ani s uplatněním v IT.. plat cca 2/3 toho co v Praze.. ale životní náklady, restaurace, všechno je to znatelně levnější, takže by si člověk určitě nepohoršil.. žena je z Moravy - taky jsme o ní přemýšleli ale cenově je to tam dražší.. Homeworking alespoň část týdne, a klidně o kousek nižší plat určitě stojí za to.. peníze jsou a budou vždy, ale je potřeba i odpočívat, mít volno.. to je k nezaplacení.. :) život mimo Prahu je klidnější, pohodovější.. něco vypěstovat, projít se.. mít to do práce pár minut.
aaischa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 6. 2018 09:46

On si každý musí najít svou cestu, řešení, které mu vyhovuje. Tohle zní určitě rozumněji než si vzít nějakou horentní hypotéku v Praze nebo okolí a pak 30 let řešit, jak to splatit.

Ještě tady je ten moment, že když je člověk v klidným prostředí, v pohodě, není pod tlakem, tak se dá často najít i nějaký elegantní řešení, jak si i vydělat podstatně víc. Takže i když obvyklý plat je třeba 2/3, tak při troše štěstí a snahy se dá dostat na pražský průměr nebo i na jeho několikanásobek, a to i bez toho, aby musel člověk vstávat a někam se kodrcat.
xls
Diskutér

Předchozí stránka