Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamziq 13. 12. 2018 16:17

Nejlepsi v dobe nizkych urokovych sazeb asi to s nejnizsimi poplatky, to ma myslim RSTS.
Kamziq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skrblík89 13. 3. 2019 22:25

Co byste doporučili, aby si člověk zvedl finanční reputaci? Četl jsem, že i když nemám v záznamech žádné dluhy, stejně to může být problém, jelikož banka neví, jestli jsem schopný splácet. Mám akorát kreditní kartu, vyplatí se žádat o vyšší limit (i když ho nepotřebuji), abych byl prop banku bonitnější?
Skrblík89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 3. 2019 23:17

V tuzemských podmínkách to nemá smysl, spíše taková možnost prakticky přímo ani neexistuje - u serióznějších úvěrů jako hypotéka banka sleduje zejména primárně parametry LTV, DTI a DSTI, které "přebijí" jakýkoliv, i naprosto marginální vliv "pozitivních" záznamů v registru, v nejkrajnějším případě tě spíše banka může paradoxně "donutit" i k výpovědi kreditky... Zjednodušeně tedy nic, má smysl se leda ujistit, že na tebe při žádosti nevypadnou žádní kostlivci.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod saabik 14. 3. 2019 08:14

Kreditka je pouze na škodu. Proč? Výše jejího limitu se spočítá jako klasický úvěr. Nic jiného ani kreditka není. Proto se spíš vyplatí snížit limit na minimum a po schválení hypotéky opět navýšit.
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 14. 3. 2019 09:43

Ale porad se vyplati kreditku mit, pac jinak se clovek dostava do pozice, ze nema zadnou uverovou historii.
Vyzkouseli jsme to ted s kolegyni - ona si nove vzala kreditku (ma ji par mesicu) a cerpa na ni kazdy mesic par tisic + to hezky vzdy splati, aby neplatila uroky.
Ja X let platim hypo + mam necerpany KTK a KK + jsem na konci placeni spotrebaku na auto (0% urok :-) ).
Svete div se, ona ma v BRKI lepsi skore nez ja...takze jsem pro kreditku s nizkym limitem pro lidi, kteri si v budoucnu neco chteji vzit (hypo/stavebko).
mlrs
Kolemjdoucí

Předchozí stránka