Zaměstnán na dobu určitou - hypotéka???

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Honzabig 13. 5. 2008 15:27

Dobrý den,

V červnu - červenci si budu chtít vzít hypo.na pozemek.

Pominu-li bonitu, která snad bude vpohodě, takže tu nechci řešit ( zaklepáno :o) ,
zajímá mě, jak se banka ke mě postaví, když jsem zaměstnán na dobu určitou, tj.do konce roku 08, poté přecházím na dobu neurčitou. Můj zaměstnavatel to tak má standartně a nemohu to změnit.

Může mi tato skutečnost způsobit potíže,průtahy či dokonce neschválení hypo-úvěru???

Máte někdo zkušenosti??? Děkuji :o)
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2008 16:29

No výhoda to zrovna není a svoji roli to určitě mít bude. Samozřejmě záleží vždy i na individuálním posouzení, kvalitě zástavy (jinak bude banka postupovat v případě hypotéky na 50 % nemovitosti a jinak při hypotéce na 100 % nemovitosti).
Určitě bych doporučil se tím moc "nechlubit" - záleží na tom, jak bude mít banka formulář, může to opomenout a třeba tam bude jen "zaměstnán od". Pomoci samozřejmě může i např. další ručitel s pravidelným "jistým" příjmem.

V každém případě ale doporučuji nelhat - to je cesta do pekel a může to být kvalifikováno i jako úvěrový podvod (trestný čin).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 5. 2008 16:38

Obvykle na formulářích o potvrzení příjmů bývají kolonky Zkušební doba, Výpověď z pracovního poměru a Pracovní poměr na dobu určitou ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 15. 5. 2008 18:30

smůla, možná ti ji dají ale dají ti vyšší úrok.
najdi si kamaráda kterej tě zaměstná na dva roky a peníze shrábne. hypobanky vůbec nepracují s rizikovostí klienta a neexistuje seriozní risk management pro jisté skupiny obyvatelstva.

mě vstupenka do klubu sllušnáků stála přes půl míče na soci8lce a zdravotce úplně zbytečně.
mlaskac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 15. 5. 2008 19:04

mlaskac: jako žes státu nasypal půl míče na soc a zdrav dani a nebylo to potřeba? ty jo, to bych asi šel podpálit finančák...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzabig 16. 5. 2008 15:27

mám nové info...... mlaskac: jak píšete....dají,ale s vyšším úrokem. Od nezávislé fin.poradkyně (dobrá známá mé přítelkyně) také vím, že jsou údajně na trhu min. 3 banky, u kterých to vůbec nebude problém, ale myslím, že právě zde platí, to co píše mlaskac.
V tomto případě to vidím na roční fixaci a pak refin.

Další možnost je můj známý - který dělá také fin.poradenství, hypotéky, tak spoléhám na něj, co jsem tak viděl slyšel, má to těžce na háku.....i zde zřejmě platí, že když máte známého který má známé.......

Každopádně, až bude po, ozvu se a popíši průběh.

Díky všem za příspěvky
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 5. 2008 17:02

Honzabig píše:... když jsem zaměstnán na dobu určitou, tj.do konce roku 08, poté přecházím na dobu neurčitou. Můj zaměstnavatel to tak má standartně a nemohu to změnit.

Na tohle jsem (dnes už můžu říct naštěstí) narazil na přelomu 2003/2004, kdy jsme chtěli kupovat byt a já chtěl část hradit ze stavebního spoření. V lednu 2004 jsem totiž měnil zaměstnavatele a bába v ČSMS že musím doložit 3 výplatní pásky. Tak jsme čekali 3 měsíce až je budu mít, pak zažádali o úvěr ... a ten byl zamítnut s tím, že "nejsem víc jak rok u jednoho zaměstnavatele". Co na tom, že u nového jsem měl 3x takový plat?

Čili délka zaměstnání u zaměstnavatele může hrát roli, pak samozřejmě vyžadovali, abych měl smlouvu na dobu neurčitou. Ale spousta věcí se za ty 4 roky mohla změnit, nicméně pro jistotu bych se zeptal i na tu dobu zaměstnání ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Honzabig 17. 5. 2008 15:02

....zkopíroval jsem přesné znění odpovědi, jakou jsem e-mailem dostal z jedné banky.....

" Žadatel o hypoteční úvěr může předkládat i pracovní smlouvu uzavřenu na dobu určitou, a to za těchto podmínek:

a) pracovní poměr je sjednán na dobu delší než 1 rok

b) pokud je pracovní poměr sjednán na dobu kratší, pak musí být u stejného zaměstnavatele alespoň jedenkrát obnoven. "
Honzabig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 5. 2008 18:22

To je docela vtipný, protože obvykle se pracovní poměr na dobu určitou sjednává právě na jeden rok...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 18. 5. 2008 12:38

mikicz píše:mlaskac: jako žes státu nasypal půl míče na soc a zdrav dani a nebylo to potřeba? ty jo, to bych asi šel podpálit finančák...



ano ZBYTECNE. me by stacila platit dan zprijmu (podily na zisku) ale ne musel jsem byt zamestnan. takze jsem si u kamarada vyplacel XX000 cisteho a tuto sumu + CELE odvody. takto jsem byl zamestnan 2 roky rok pred hypo a rok v prubehu stavby abych neohrozil cerpani.

Dokonce mi v CS kdysi rekli ze pokud vlastnim firmu v zahranici a mam tam zamestnani tak mi uznaji jen 30 procent prijmu. a ted se podrzte ne 30 tech zahranicnich + ceske 100. alke 30 procent vseho. tak jsem mu rekl ze jsou banka pro uredniky a idioty a sel do komercky.

pravda zadost byla za 3 dny schvalena od podani coz mi prislo bajecne, jeste mi volala ve stredu a ja jsem ji rekl ze mam cas az v patek a pritom jsem dva dny nemohl usnout jak to pomalu ubyhalo.

nechtel jsem sve nasetrene penize 2M rozfrcat a pak mit polorozestavenej dum takze jsem trval na tom aby nejdrive byla hypo a pokryta stavba ze 100 procent a ja mohl bydlet ve vysnenem terminu a nevyhazoval z okna penize za najem (tehdy jsem platil 16500 uz asi 5 let takze pro me zmena ke splaceni 22 nepredstavovala zadnou zmenu)

moje rada zni. zadne uverove karty, zadne veci na svoji osobu (kabelovka, telefon, internet), obloukem se vyhnout vsem splatkovym kancelarim.

podal jsem jednu zadost (KB na 4M) a protoze to bylo presne do limitu co smi schvalit reditel pobocky tak jsem o vic nezadal a o to vic se v prubehu tech 14 mesicu snazil makat jako sroub abych na dome nedelal kompromisy.


ted kdybych chtel hypo tak hledam nejakou flexibilni (zkusim pak mbank) kde muzu splacet to co mam + libovolne navrch abych to mohl treba do 5 let cele splatit
mlaskac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 5. 2008 18:21

mlaskac: no ještě že tohle mám vyřešený... protože by mě aktuálně nepůjčili ani na bazarovou feldu. hypo u mbank vypadá sice zajímavě, ale podle referencí není tak růžová. Hlavně co se týče získání. Hlavně pokud to budeš chtít řešit, začni co nejdříve, protože oni nikam nespěchají.

moje rada zni. zadne uverove karty, zadne veci na svoji osobu (kabelovka, telefon, internet), obloukem se vyhnout vsem splatkovym kancelarim.

to je rada nad zlato, ale problém je, že hodně lidí začíná tím, že si napůjčuje, pořídí kreditky a nakonec jde pro hypo. taky ne každý má firmu, na kterou jde všechno napsat a pak být "čistý".
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 19. 5. 2008 10:16

mikicz píše:mlaskac: no ještě že tohle mám vyřešený... protože by mě aktuálně nepůjčili ani na bazarovou feldu. hypo u mbank vypadá sice zajímavě, ale podle referencí není tak růžová. Hlavně co se týče získání. Hlavně pokud to budeš chtít řešit, začni co nejdříve, protože oni nikam nespěchají.

moje rada zni. zadne uverove karty, zadne veci na svoji osobu (kabelovka, telefon, internet), obloukem se vyhnout vsem splatkovym kancelarim.

to je rada nad zlato, ale problém je, že hodně lidí začíná tím, že si napůjčuje, pořídí kreditky a nakonec jde pro hypo. taky ne každý má firmu, na kterou jde všechno napsat a pak být "čistý".


ale to neni o firme, proste to mam napsane na mamu/babicku a mam klid. ja ty penize nedluzim jen nechci riskovat ze mam trvalej prikaz na upc a oni to o 6 korun zmeni a ja se kvuli tomu dostanu do registru.

mj. stat krade statni podporu a haji sve zajmy. kdyz jsem byl na civilcee (to jsem nezadal o hypo je to uz davno) tak jsem pujcil svoje auto kamaradovi aby zbalil nejakou buchtu a jeli s ekoupat. on udelal prestupek a ukecal to ze jede plavat tak nema doklady a oni podle lustrace auta udelili pokutu me. nic se nedelo a pak volala baba z stavebni sporitelny jestli jsme normalni ze mam exekuci na ucet na 400 CZK a ze diky tomu prijdu o 16500 podpory.

tak jsme to zaplatil a nemachroval, na hrdinstvi nebyl cas.
mlaskac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 5. 2008 11:33

mlaskac: no tak nemas pouzivat trvale prikazy, ale inkaso.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 23. 5. 2008 18:04

S474N píše:mlaskac: no tak nemas pouzivat trvale prikazy, ale inkaso.



inkaso? co to je?
mlaskac
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 5. 2008 19:16

mlaskac píše:inkaso? co to je?

to používají zapomětliví lidé... je to taková milá věc, která umožní cizím hrabat se ti na účtě...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků