Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 5. 2009 20:29

sejky: no to je super a kde je vyhoda toho si zalozit v rozmezi 4 let celkem 5 smluv?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 5. 2009 23:00

Že se třeba nechají sloučit kvůli čerpání úvěru?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sejky 24. 5. 2009 16:47

tak vyplatu mam k 8.6. tzn. za necele 3 tydny....
sejky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Marek D. 23. 7. 2009 13:40

Chtel bych se zeptat, jestli nekdo nema nejakej nastroj na simulaci stavebniho sporeni. Jde mi o to, abych videl, kolik zaplatim navic, kdyz si budu brat radny uver ze SS. Jestli mam radeji sporit dale, abych mel co nejvetsi zaklad a vzal si co nejmensi uver nebo naopak. Chtel bych si to nasimulovat treba v MS Excel, ale nejsem tak zdatny . Kdyby nekdo mel jiz hotovy MS Excel nebo jiny nastroj co pouzivaji ti poradci, byl bych vdecny. Dekuji za odpoved.
Marek D.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 23. 7. 2009 14:37

simulace SS je pěkná alchymie:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 7. 2009 06:29

Spíš věštění z křišťálové koule, i když o trochu snazší než u hypotéky... ČMSS teď třeba v tichosti zdražila poplatky za vedení účtů z 290,- na 310,- Kč...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepik 24. 11. 2009 08:41

Kdyz mi zamkli forum o presporeni cilovych castek u stavebnich sporitelen
viewtopic.php?f=309&t=1046470&all=1
, tak jsem zde v tomto mnohem obecnejsim foru...

To drasil a Tomas Marny: Ano, u CMSS je ve starych smlouvach (2001) opravdu moznost ze strany sporitelny smlouvu ukoncit pri presporeni, respektive nepovolit bezbolestne navyseni cilove castky.

V puvodnim foru jsem se ptal na zkusenost s Raiffeisen SS a presporenim u starych (1998) smluv. Mam tam uroceni 3+1 % cisteho, loni byl jeste celkem klid, protoze uroceni na volnem trhu nebylo o mnoho nizsi. Letos na zacatku roku jsem CC presporil a ted po poklesu uroceni na trhu zacina asi dalsi kolo masaze ze strany RSTS. Vcera (samozrejme nezvana) navsteva agenta a predani kontaktu na sefovou pobocky manzelce. Dnes jsem tam volal, ze zacatku kecy o tom, ze dostali kontakt z centraly a mam moznost navysit CC nebo skoncit sporeni, ze by chtela schuzku a sepsat to. Po namitani, ze stare obchodni podminky presporeni povoluji, pohadky o tom, ze budou na konci roku stejne navysovat automaticky a at podepisu. Po pusteni zaznamniku a zopakovani, ze jsem si vedom zneni podepsane smlouvy, baba obratila a ze tam musi do Prahy jen neco poslat a ze to bude vyjadreni, ze trvam na dodrzeni obchodnich podminek. Tak jsem zvedav, co prijde na konci roku- jestli se na to vykaslou nebo zkusi smlouvu vypovedet a budou doufat, ze se lide nebudou soudit.
Pepik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod filip893 24. 11. 2009 08:54

Z diskuze o přespořování CČ u Modré Pyramidy u starých smluv vyplynulo, že pokud člověk na nic nereaguje, tak MPSS nemá šanci tyto smlouvy vypovědět a musí postupovat podle tehdejších VOP, kde se přespoření CČ řeší automatickým navýšením CČ o nutnou částku.

http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?f=309&t=1092107&start=0&st=0&sk=t&sd=a&sid=aafe5a7be7616b2f9cbea035b292d89f
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 11. 2009 09:05

Tohle na mne RSTS zkoušela taky... Odpověděl jsem jim, že v obchodních podmínkách k mé smlouvě mají ustanovení, že v případě, kdy je při ukončení spoření na účtu větší částka, než byla cílová, vyúčtují si poplatek rozdílu mezi naspořenou a cílovou částkou. Z čehož zcela jasně vyplývá, že přespoření umožňují, neboť větší částka než cílová se na smlouvě octne těžko jinak než přespořením. Je to cca rok a půl a od té doby se už neozvali.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pepik 24. 11. 2009 09:26

to filip983: Diky za odkaz, tak to vsude funguje stejne. RSTS vyhrozuje, Modra Pyramida na hrane podvodu slibuje zvyseni CC, CMSS dlouhodobe slibuje taky (prestoze tam presporit snad nejde)...

to Tomas Marny: Rikam a delam totez, uvidim na konci roku, ale ocekavam, ze u RSTS skonci jako vzdy u neopodstatnenych vyhruzek.
Pepik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 24. 11. 2009 09:26

Jsou nekde dostupne ty stare VOP k pyramide?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 24. 11. 2009 09:39

"Překvapivě" na webových stránkách nejsou. Já je mám přiložené k formuláři, který jsem vyplňoval při zakládání smlouvy o SS.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 11. 2009 09:40

No to je mi prave jasne, ze na webu nejsou. Mohl bych te pozadat o oskenovani?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 24. 11. 2009 09:53

Hmm nebude to hned, stačí do týdne? Pak to sem hodím.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 11. 2009 12:13

Jj v pohode.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků