Místo podnikání u živnosti

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod tommy_s 22. 4. 2011 12:10

zdravím,

nedávno sem se s matkou odstěhoval od jejího bývalého přítele. Jelikož jsme každý šli bydlet jinam - ona do svého bytu, já na ubytovnu - musel sem si nechat nahlásit jako trvalé bydliště ohlašovnu na úřadě.

Teď bych si rád založil živnost, a zjišťuji, že je potřeba souhlas majitele nemovitosti k uvedení daného místa jako místo podnikání, atd.

Jak se to řeší v tomto případě? Někdo mi řikal že snad i existují "podnikatelé" vlastnící nějakou zchátralou stavbu, kterou pronajímají různým firmám jako provozovnu. :-)

Teoreticky by snad i šlo požádat nějakého přítele - ovšem v případě že bych se třeba zadlužil a byla na mne vydána exekuce, ten by mohl přijít právě na toto místo, ne?

Děkuji moc za odpověď. Nejvíce mne tedy zajímá jak by to bylo s případnou exekucí, kdyby se nezadařilo. Už jednou sem si tímhle prošel, a vím jak snadné je do toho spadnout. A nechci aby na mne dopláceli druzí.
tommy_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 22. 4. 2011 12:16

Začnu od konce: obava z exekuce je oprávněná. Pro jistotu bych se vyhnul příbytkům kamarádů a hlavně příbuzných. Kráítkodobě se to dá, a pak si najdeš vlastní byt, nebo pronájem, kde si souhlas pronajímatele s místem podnikání vyžádáš při sjednávání podmínek nájmu.

Bouda, kde není nic k ukradení, se odborně nazývá "virtuální sídlo firmy" :mrgreen:
http://www.google.cz/search?hl=cs&sourc ... 0&aql=&oq=
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy_s 22. 4. 2011 12:18

Ještě dodatek. Existují ruzné "virtuální kanceláře". Většinou v praze, na hezké adrese. Ty ale není možné použít jako "místo podnikání", ne?
tommy_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 22. 4. 2011 12:21

Naopak. Právě k tomu jsou určeny. Buď je tam jen poštovní schránka (u serioznějších firem), nebo tam sedí sekretářka, zvedá telefon pro dvacet firem a do nějakého systému nebo do mailů přepisuje vzkazy, v těch nejluxusnějších snad i přepojuje na mobil někoho z klientské firmy.

Jestli potřebuješ jen pracovat na živnosťák pro někoho jiného, zkus se domluvit na sídle podnikání u něj, případně jako ochrana před exekucí funguje ta nejlevnější bouda :mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy_s 22. 4. 2011 12:22

Joezbrna píše:Bouda, kde není nic k ukradení, se odborně nazývá "virtuální sídlo firmy"


Děkuji. A dá se tato uvést do místa podnikání? Čili do všeho co živnostenský úřad potřebuje? Bude tato "virtuální kancelář" - majitel nemovitosti (?) souhlasit s provozováním živnosti?
tommy_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 22. 4. 2011 12:29

Ano, dyť to píšu, ta "virtuální kancelář" či "virtuální sídlo" jsou určeny pro malé firmy, které podnikají z obýváku (či z ubytovny) a potřebují sídlo jinde. Pro jistotu si to ale u konkrétního poskytovatele ověř, ideálně by souhlas s místem podnikání měl být přímo součástí smlouvy.

Živnostenský úřad potřebuje vidět ten souhlas, pak ti tam zapíše to místo podnikání. Jestli bude na extra papíře nebo v rámci nějaké smlouvy by mělo být jedno.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tommy_s 22. 4. 2011 12:47

dík
tommy_s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 22. 4. 2011 21:52

ohledne te nejlevnejsi boudy - ta musi mit ale cislo popisny ne ? tudle jsem o tom slysel od jednoho icare cizince hledajiciho novy bydleni, tak prej ty chatky to nesplnujou pokud maj jen cislo evidencni, ne ?
misto podnikani mel v podnajmu odsouhlaseny od majitelky bytu.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod zah66 1. 3. 2018 16:24

Virtuální kancelář je docela zajímavý nástroj. Hodně lidí kvůli tomu křičí, ale v naprosté většině případů nejde o žádnou snahu o podvod, ale o prostou snahu oddělit bydliště a práci. Hodně začínajících společností si nemůže dovolit kancelář a psát jako provozovnu desáté patro paneláku někde uprostřed ničeho vám na kreditu moc nepřidá. My jsme taky začínali s virtuální kanceláří. Docela dlouho jsme spolupracovali tady.
zah66
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků