podvodná nabídka RSTS

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malejarda 25. 9. 2014 10:43

Ale tam je uvedena jen ta variabilní úroková sazba. Fixní sazba je tedy 1,3 % p.a. nebo jen 1 % p.a. ?
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2014 11:27

Fixní je přece ta, kterou máš ve smlouvě (1 % p.a.)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod malejarda 28. 9. 2014 05:59

Aha, díky. :-[ o<:)
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bond2 28. 9. 2014 19:34

RSTS mi v srpnu 2014 zaslada doporučeně dopis. Pošťačka mě nezastihla a zároveň bylo ve schránce poučení, že nepřevzetím se považuje psaní za doručené...no úřední poučení. Volám na poštu, že odjíždím na dovolenou, že vyzvednu později. Odpověď byla, že odesilatel=RSTS, si nepřeje prodloužení doby zásilky na poště... No a byla to výpověď smlouvy.
Posílat výpovědi v srpnu bez možnostu prodloužení doby uložení na poště je Svin*tvo... Tím si o RSTS myslím svoje :pozor
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 9. 2014 06:23

Já už si o nich myslím svoje hodně dávno... Od té doby, co slibovali vedení účtu pro děti zdarma, pak zavedli poplatek za vedení úrokového zvýhodnění a poplatek za zaslání výpisu a na stížnost odpověděli ve smyslu, že je to OK, že vedení účtu je nadále zdarma.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Veny (novy) 12. 1. 2015 20:31

To je nějaký vtip?Po roce další dopis z Rafky!... Prý tento tarif (S 041), na který mne před rokem (viz toto vlákno) donutili přejít, "JIŽ DELŠÍ DOBU není v nabídce"??? Takže pokud nepřejdu (na S 141), tak opět vyhrožují zvýšením poplatků za vedení účtu na dvojnásobek (tedy 160,- čtvrtletně)... "JIŽ DELŠÍ DOBU"? :-D
Veny (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thom 12. 1. 2015 20:40

Jo, taky jsem to měl v poště ]:-< Samozřejmě ten nový tarif prezentují jako velikááánskou výhodu.

Prdím na to, rozdíl v úrocích mi to pokryje, ale jsou to neřádi (autocenzura).
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 13. 1. 2015 09:54

Jo, tohle je průšvih, že zatímco úrok změnit nejde, sazebník můžou měnit, jak se jim zachce. Docela podpásovka ze strany spořitelen a nekalá reklama. Nalákají na výhodné podmínky a po roce je změní tak, aby to bylo výhodné pro ně. Toto by chtělo cílevědomě sledovat, sbírat několik let důkazy a pak na ně podat žalobu.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 1. 2015 10:24

Viz můj příspěvek 29. 9. 2014 06:23 ... Chtělo by to cílevědomě si pamatovat, co kdo napsal, a na takovou slibotechnu se prostě vykašlat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom brava 13. 1. 2015 15:00

astrapa píše:........... sazebník můžou měnit, jak se jim zachce. .......


To neplatí absolutně, jen když přetahuješ lhůtu 6 let, jinak je klient chráněn ze zákona proti změně:
Na základě novely z r. 2005 v § 5 odst. 11 zákona č. 96/1993 Sb. o stavebním spoření a státní podpoře stavebního spoření je výše úplaty nebo způsob stanovení výše úplaty za vedení účtu stavebního spoření, zřízeného a vedeného k přijímání vkladu účastníka součástí smlouvy o stavebním spoření, a to nejdéle po dobu 6 let. Po uplynutí této doby je stavební spořitelna oprávněna výši poplatku za vedení účtu změnit, pokud nebyl při uzavírání smlouvy sjednán způsob změny výše úhrady.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 14. 1. 2015 12:02

To zvednutí poplatku, je jen ke smlouvám, co mají ještě nějaký úrokový bonus a nebo už to poslali i někomu, kdo má jen 2% a uběhlo 6 let?
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod x-bat 14. 1. 2015 15:50

Včera mi přišel výpis a v obálce byla i informace o zvednutí poplatku nebo přechodu na 1,5% (smlouvu mám bez úrokového bonusu, tarif S041, 2%). Smlouvě bude 6 let až v listopadu. V přiloženém sazebníku (platném myslím někdy od poloviny března) je uvedeno, že 160kč za čtvrtletí se bude platit až po uplynutí 72 měsíců od založení smlouvy (u mě tedy až od listopadu letošního roku). Samozřejmostí nabídky je přechod na nižší úrok už od dubna letošního roku :D Jako vtip dobré.
Takže 160kč jim zaplatím maximálně 2x, protože smlouvu v lednu 2016 ukončím.
x-bat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 17. 1. 2015 12:54

Tak už je to tady, taky mi to poslali společně z výpisem...
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 1. 2015 16:24

PatrikChrz: prosímtě, jak přesně funguje mechanismus sjednání "bezpoplatkové Raiffky" na poště na Praze 4? Je to opravdu smlouva bez poplatku, nebo jde o osobní iniciativu místní pošťačky, vstupní poplatek se musí zaplatit, ale pošťačka se vzdá provize a proplatí poplatek nějak bokem klientovi?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod astrapa 15. 5. 2015 17:13

Netušíte, proč v RSTS pracuje tak hodně poradců s exekucemi a v insolvenci? Docela zírám, prověřoval jsem čtyři pobočky v Praze a v každé pracují 2-3 lidé, kteří mají buď exekuci, nebo jsou v oddlužení a dva jsou i v konkurzu a mají zrušený ŽL. Jak je vůbec možné, že něco takového Raiffka dovolí a nechá poskytovat poradenství lidmi, kteří sami nezvládali úvěry? Koukal jsem do insolvenčního rejstříku a mají tam třeba nesplácené hypotéky či jiné úvěry od klasických bank, dluhy za telefonování apod.
astrapa
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků