podvodná nabídka RSTS

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 5. 2015 20:01

Asi podobná otázka, jako proč GE Money figuruje jako věřitel u většiny lidí v insolvenci...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 16. 5. 2015 14:20

Dluh za telefonování je to poslední, co bych si všimnul. Může se to stát každému.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 5. 2015 16:29

Může se to stát každému. Ale každý normální člověk dluh zaplatí, a nebude čekat, že se vyřeší nějak sám. Jak pak může takový člověk, který sám není finančně a právně gramotný, radit v osobních a rodinných financích a ještě podporován bankou?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 16. 5. 2015 18:30

Jasně, ale dluh v registrech nějakou dobu zůstane, nemýlím-li se.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 5. 2015 19:35

Nerozumím. Operátor do Solusu nezaplacený účet zanese až po 3 měsících, mezitím pošle několik upomínek. A soudně vymáhat začne ne dříve než po roce. K exekutorovi se to dostane řekněme po 3 letech. Dost času na zaplacení.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 16. 5. 2015 21:33

Jo jsem blbej, už koukám, že píšeš o insolvenčním rejstříku. Moje chyba, omlouvám se.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 11. 1. 2016 17:41

Opět se RSTS vyznamenala, není schopná změnit platbu na SIPO. I když emailem potvrdili začátkem prosince, že vše v lednu proběhne.
Vše co nese označení Raiffeisen = šlendrián :oboze . Očekávám, že na https://www.rb.cz/attachments/PI/pravidla-reklamni-akce/pravidla-marketingove-akce-prvni-nakup-1000.pdf
budu posílat taky reklamaci, snad najdu tu loňskou... :-(
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 1. 2016 20:07

Co mám zkušenost, tak zařazení SIPO u RSTS trvá aspoň tak 2 měsíce, takže pokud jsi to zařizoval tak po polovině listopadu, v lednovém rozpisu bych to opravdu neočekával... A obecně dostat přes mail u stavebních spořitelen fundovanou odpověď je spíš zázrak (kupodivu celkem schopný byl v tomto ohledu klientský servis Buřinky).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Bond2 11. 1. 2016 21:36

Kdyby slíbili únor 2016, mlčím. Už jsem to řešil od listopadu, to mi "můj osobní poradce" PORADIL, že to jde nastavit přes jejich Internet servis. Samozřejmě, že nejde, psal jsem i na jejich IS Helpdesk. A ty výmluvy, technický problém "Váš mail byl přeposlán, ale nedorazil... :-S "

Už je to standard...člověk musí být u našich bank pořád obezřetný, většinou nic nefunguje napoprvé. SLIB - nedodržení - pár lidí podá REKLAMACI a znovu.
Bond2
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dave67 20. 1. 2016 21:17

Přišel mi dopis, ve kterém mě víceméně nutí smlouvu ukončit nebo podepsat novou, jinak od 1.4. sníží úrok na trapných 0,1%. Momentálně tam je úrok 2%, z cílové částky naspořeno cca 90%. Smlouva je uzavřena v roce 2007. Mohou to?
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2016 22:31

Zkusil bych proaktivně vyjednat, aby ti při sjednání nové smlouvy odpustili vstupní poplatek, dokud je máš "v hrsti". Jinak ti opravdu úrok sníží na těch mizerných 0,1%. Nejvýhodnější je nyní tarif S151.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod dave67 20. 1. 2016 23:39

Nabízejí slevu 1500 Kč ze vstupního poplatku...
dave67
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 1. 2016 23:46

Pak bych do toho šel, protože smlouvu ti stejně vypoví a tak aspoň dostaneš v zásadě zadarmo novou smlouvu, když už nic, tak aspoň tak.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod pivinecek 26. 1. 2016 20:42

Mně ta hajzlovina přišla taky. Zákon o stavebním spoření a paragram na který se RSTS odkazuje říká toto:

Úrokovou sazbu z vkladů uvedenou ve smlouvě může stavební spořitelna jednostranně změnit v případě, že účastník po splnění podmínek stanovených stavební spořitelnou pro poskytnutí úvěru ze stavebního spoření ve všeobecných obchodních podmínkách nabídku na poskytnutí úvěru ze stavebního spoření nepřijme a ode dne uzavření smlouvy uplyne nejméně 6 let. Oprávnění k této změně a způsob stanovení změněné úrokové sazby z vkladů musí být uvedeny ve smlouvě.

Co znamená ta poslední věta? Že pokud není výslovně ve smlouvě uvedena změna úrokové sazby tak by to rsts neměla změnit jednostranně? Myslí se tím i VOP které jsou přílohou smlouvy?

Asi s tim nepujde nic dělat, ještě se zeptám, do cílové částky mi chybí cca 60 tisíc, můžu je nasypat aspoň na ty 2 měsíce na stavebko at se úročí 2 %? a pak založit "zvýhodněnou" smlouvu s tou slevou 1500 kč? A tzn. že opět budu mít 6 let vázací lhůtu? diky moc za info.
K dispozici zaměstnanecké slevy na Samsung
promo kódy v mém profilu (zeměkoule u jména) nebo SZ. Revolut, Vivid Card, Raiffeisenbank, IN100 české dráhy.
pivinecek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod swisst 27. 1. 2016 09:55

pivinecek píše:...Co znamená ta poslední věta? Že pokud není výslovně ve smlouvě uvedena změna úrokové sazby tak by to rsts neměla změnit jednostranně? Myslí se tím i VOP které jsou přílohou smlouvy? ...


Ano, VOP jsou nedílnou součástí smlouvy o stavebním spoření. A přibližně od roku 2004 (kdy to umožnil zákon) mají všechny stavební spořitelny ve svých VOP sjednanou možnost jednostranně změnit úrokovou sazbu.

Další detaily jsou zde: http://www.stavebky.cz/urok-na-uctu-stavebniho-sporeni/
swisst
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků