podvodná nabídka RSTS

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod refedr 9. 9. 2013 10:31

Tak Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) se zase vyznamenala. :twisted: U smlouvy na stavební spoření z roku 2003 se snaží dopisem mě donutit, abych podepsal nový dodatek a přešel na tarif S041. U původní smlouvy, jak píšou "se stále zvyšuje náročnost správy daného tarifu" navyšují uhradu za vedení účtu na 160,- Kč/čtvrtletně. V nových VOP ovšem utajeně píšou "RSTS má právo opakovaně jednostranně změnit úrokovou sazbu z vkladů ..... " Takže ze současných 2,0 % p.a. by to klidně po podepsání doplňku smlouvy mohli dát na 0,1 % p.a. >:-(
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2013 10:35

Ve VOP utajene pisou? A jak presne je to utajene?

Mimochodem, kdyz je to napsano ve VOP, tak co je na tom podvodneho? Mozna tak blbost toho, ktery na to pristoupi.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 9. 9. 2013 10:40

Ale no tak SATANe, nemusíš být hned tak jízlivý.

Když se MPSS snažila na jaře zlikvidovat bonusové smlouvy, tak nabízela navýšení cílové částky při zachování 3% úroku. No ale pak drobným písmem bylo ve VOP také zmíněno, že má MPSS právo měnit úrokovou sazbu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2013 11:11

filip893: me opravdu zajima, jak v nejakej dokumentu se da neco napsat "utajene". Nehlede na fakt, ze s tou jizlivosti prisel samotny pisatel, kdyz prispevek uvodil textem "podvodna nabidka". Kdyby napsal treba neco ve smyslu "nevyhodna" nebo "nesmyslna", tak se neda rict ani ň.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lopousek 9. 9. 2013 11:56

A já myslel, že můj roční poplatek 330 Kč u ČMSS je nejhorší.... :-D
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod refedr 9. 9. 2013 12:11

V úvodním dopise jen píšou:

Nový tarif pro Vás bude znamenat:
- jistota zachování úhrady za vedení účtu ve výši 80,- Kč čtvrtletně i pocelý rok 2014
- zachování ročního úročení vkladu jako doposud, státní podporu ve výši 10% z vkladů
- výhodné podmínky pro získání překlenovacího úvěru


A v nových VOP je to, co jsem psal ... takže tak.
Naposledy upravil refedr dne 9. 9. 2013 12:25, celkově upraveno 1
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 9. 9. 2013 12:21

Bohužel je to hraní se slovíčky. RSTS skutečně splní podmínku o zachování ročního úročení vkladu, protože nikde neuvádí, že by to mělo být trvalé.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hrabě fon dzedzina 9. 9. 2013 13:30

No, nabídku jsem obdržel taky a zdá se mi pěkně vykutálená. Vypadá to, že Raiffková st. spořitelna potřebuje generovat pro svoji matku v Rakousku (že by na tom byla tak špatně) vyšší zisk a tak napálila věrným klientům poplatek za vedení účtu o 100% nahoru :tleskani .
Asi mají moc smluv a chtějí dlouholeté klienty nahnat do chřtánu konkurence.
Tímto začíná slavná RSTS mírně "zrzavět" a "liškovatět".
Jenže klienti již dnes nejsou hloupí :pozor a krok managamentu si jistě nenechají jenom tak líbit. Očekávám velký úbytek klientů a nechápu :hm , proč se jich nátlakem hodlá zbavovat vlastní spořitelna.
Kdo chce kam, pomožme mu tam. Howk.
Hrabě fon dzedzina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lopousek 9. 9. 2013 13:50

Vypadá to, že Raiffková st. spořitelna potřebuje generovat pro svoji matku v Rakousku (že by na tom byla tak špatně) vyšší zisk...


Celá Raiffka je poslední dobou v pytli....
lopousek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kamey 9. 9. 2013 14:16

filip893 píše:Bohužel je to hraní se slovíčky. RSTS skutečně splní podmínku o zachování ročního úročení vkladu, protože nikde neuvádí, že by to mělo být trvalé.


Však i:
refedr píše:V úvodním dopise jen píšou:

Nový tarif pro Vás bude znamenat:
- jistota zachování úhrady za vedení účtu ve výši 80,- Kč čtvrtletně i pocelý rok 2014
- zachování ročního úročení vkladu jako doposud, státní podporu ve výši 10% z vkladů
- výhodné podmínky pro získání překlenovacího úvěru


A v nových VOP je to, co jsem psal ... takže tak.


-- 9. 9. 2013 15:18 --

Hrabě fon dzedzina píše:No, nabídku jsem obdržel taky a zdá se mi pěkně vykutálená. Vypadá to, že Raiffková st. spořitelna potřebuje generovat pro svoji matku v Rakousku (že by na tom byla tak špatně) vyšší zisk a tak napálila věrným klientům poplatek za vedení účtu o 100% nahoru :tleskani .
Asi mají moc smluv a chtějí dlouholeté klienty nahnat do chřtánu konkurence.
Tímto začíná slavná RSTS mírně "zrzavět" a "liškovatět".
Jenže klienti již dnes nejsou hloupí :pozor a krok managamentu si jistě nenechají jenom tak líbit. Očekávám velký úbytek klientů a nechápu :hm , proč se jich nátlakem hodlá zbavovat vlastní spořitelna.
Kdo chce kam, pomožme mu tam. Howk.


Nejen RSTS, ale i RB - naprosto stejné jednání vůči klientům s hypo.

-- 9. 9. 2013 15:21 --

refedr píše:V úvodním dopise jen píšou:

Nový tarif pro Vás bude znamenat:
- jistota zachování úhrady za vedení účtu ve výši 80,- Kč čtvrtletně i pocelý rok 2014
- zachování ročního úročení vkladu jako doposud, státní podporu ve výši 10% z vkladů
- výhodné podmínky pro získání překlenovacího úvěru


A v nových VOP je to, co jsem psal ... takže tak.


Skutečně je tam uvedeno státní podpora ve výši 10% z vkladů?

Do toho bych šla, pokud tam není dále nic psáno ..... 8-)
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod refedr 9. 9. 2013 19:33

Tak tedy otevřeně:
Obrázek
Pokud se obrázek nezobrazí, tak na http://www.2i.cz/381c0d27f4
Sorry za kvalitu.

-- 9. 9. 2013 20:41 --

S474N píše:Ve VOP utajene pisou? A jak presne je to utajene?

Mimochodem, kdyz je to napsano ve VOP, tak co je na tom podvodneho? Mozna tak blbost toho, ktery na to pristoupi.


:pozor Když v průvodním dopise popisuju a uvádím výčet změn, tak by měl být úplný, včetně možných nevýhod pro klienta, a ne je skrýt v nových dlouhých VOP a ani se o nich nezmínit. :-\
Naposledy upravil refedr dne 9. 9. 2013 21:16, celkově upraveno 2
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akcius 9. 9. 2013 21:13

Myslím, že ty stav. spořitelny jsou už jedna jako druhá..Ale já jsem zatím byl s Rajfkou spokojen, využil jsem už 2. úvěr ze stav. spoření na rekonstrukci RD .
Ale vadí mi poplatky za vedení úvěrového účtu - zkoušel jste někdo požadovat je zpět, třeba přes fin. arbitra , nebo jinak ? Před rokem se spustil velký humbuk s vymáháním bank. poplatků a ted to nějak utichlo..
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 10. 9. 2013 09:24

Nezkoušel, nepřijde mi férové zpochybnit vlastní podpis a čekat, že mě někdo bude chránit skrz džungli paragrafů.
Když se mi něco nelíbí, tak si to nepořizuju.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Frank111 10. 9. 2013 19:21

Pozor na tuto část sazebníku, o které se dopis z RSTS dle mého názoru záměrně nezmiňuje, protože je to nehorázná prasárna, jak sebrat úroky do dlouhé historie. Na to by měli klienti reagovat tak, že nic nepodepisovat si tedy myslím a hlasovat nohama a utéct a už nikdy se skupinou Raiffeisen nemít nic společného:
Sazebník:
1.5 Úhrada za změnu tarifu:
- u smluv o stavebním spoření s tarifem R, S, D, M, R01, S01, D01 a M01, které byly uzavřeny do 31. 10. 2002, a s tarifem CL:
na tarif S041 1/3 z připsaných úroků ke dni změny
na tarif U121 nebo U122 2/3 z připsaných úroků ke dni změny

- smluv o stavebním spoření s tarifem R, S, D, M, R01, S01, D01, M01 a S041, které byly uzavřeny od 1. 11. 2002, a s tarifem CMW, NMW, NS, NS/EU, a Smart:
na tarif U121 nebo U122 1/2 z připsaných úroků ke dni změny

- u smluv o stavebním spoření s tarifem S041, které byly uzavřeny do 29. 2. 2012:
na tarif S061 1/2 z připsaných úroků ke dni změny

- ostatní povolené změny tarifu výše neuvedené zdarma

Další nová prasárna:
1.6 Úhrada za ukončení smlouvy o stavebním spoření
- před uplynutím vázací doby 1,00 % z cílové částky, min. 500 Kč
- po uplynutí vázací doby zdarma
- s přespořenou cílovou částkou 4,00 % z rozdílu mezi zůstatkem účtu klienta zaokrouhleného na celé tisíce Kč nahoru a sjednanou cílovou částkou
Frank111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 10. 9. 2013 22:48

Stavební spořitelny byly vždycky svině, tohle je teda ale vrchol.
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků