Stavební spoření - od koho uzavřít vyhodně?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Slaisik 14. 12. 2013 17:44

Chci si s přítelkyni pořídit stavenbní spoření určené zatím na spoření než na financování bydlení. Spoření mi přijde jako nejvýhodnější z běžných, nerizikových produktů s ohledem na státní příspěvek.
Myslím, že když uzavču spoření do konco tohoto roku, dostanu ještě státní příspěvek za tento rok nebo se vyplatí počkat do příštího roku?
Jakou spořitelnu mi doporučíte, kde mají nějakou akci či nízké provozní poplatky (poplatek za uzavření)
Pokud to čtě pracovník spořitelny či makléř, můžete mi písnout do vzkazů a v případě zajímavé nabídky se domluvíme na uzavření.

děkuji
Slais
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hongmi 14. 12. 2013 17:53

Nejlepe vychazi wuestenroot a nejlepe uzavrit do konce roku, podat zadost pres internet z jejich stranek a do konce roku vlozit 20000 Kc + pripadny poplatek za sjednani + poplatek za vedeni.
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 12. 2013 18:19

Je to tak, do konce roku lze sjednat u Wüstenrotu stavební spoření s úrokovou sazbou 2,2 % p.a. a při sjednání online je poplatek za uzavření s 50 % slevou (tedy 0,5 % cílové částky). Pokud budeš spořit tak, aby to vycházelo co nejefektivněji, tedy vložíš alespoň 20.000 Kč každý rok (a už nyní v prosinci, abys dostal státní prémii i za letošní rok), tak je to určitě nejlepší volba.
Je možné, že při předpokládaných nižších vkladech vyjde lépe nabídka RSTS, kde je úroková sazba 2 % p.a., ale při online uzavření je smlouva zdarma (ale na pouze přednastavené cílové částky 50-100-150-200 tisíc Kč).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod misaan 14. 12. 2013 18:28

No to mě taky zajímá, má letos nějaká SP nějakou zajímavou akční nabídku? Zatím se kloním k Wustenrotu..
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 14. 12. 2013 18:35

Jak už zde bylo napsáno: pokud aktuálně někde zakládat stavební spoření, tak 100% u Wustenrot. Pokud pro někoho do 18 let, tak Kamarád+ s cílovkou 300 000 a to bez zřizovacího poplatku, pro starší klasické stavební spoření. Zde je při založení online sleva 50 % z poplatku pro založení, což může dělat několik tisíc!

U obou je velmi dobrá a aktuálně jedinečná úroková sazba 2,2 % p.a. Navíc roční poplatek za vedení SS je z těch menších ne-li nejmenší. A sice 300 Kč. Jinde je 330 i víc. A hlavně Wustenrot je asi nejslušnější stavební spořitelna u nás.

Doporučuji stavebko založit co nejdřív, abyste tam za letošek ještě stihli poslat peníze. Dostanete tak státní podporu i za rok 2013. Pokud půjde o stavebko jen kvůli spoření, doporučuji cílovou částku cca 300 000.

-- žádné velké akce u stavebních spořitelen nyní před Vánoci nejsou
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misaan 14. 12. 2013 20:03

Zaraží mě proč se doporučuje 300tis jako cílová částka, když za 6 let tam nasypu max 120 tis + státní podpora 12 tis. + úroky cca 25 tis. Spořit déle je neefektivní(klesá celkový roční výnos..)

A co se týče akcí, tak zrovna wustenrot přes rok měl 2% a zvedl to snad někdy v říjnu jako promoakci ke konci roku. Tak to udělal i minulý rok. Modrá pyramida dává jako bonus 2000 Kč nebo 3% úrok. Takže bych netvrdil, že nejsou zjimávé akce.
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Inev 14. 12. 2013 20:25

Hlavně si hlídejte cílovku = poplatek z ní. Ono to s tím výsledným zhodnocením pěkně zatočí. Stačí si to hodit do kalkulačky. U cílovky 160 tis. Dělá průměrné zhodnocení 4,47% (0 kč poplatek), 4,27 % (0,5% poplatek) a 4,07% (1%poplatek).

Jinak na dítě je asi volba jasná. W-kamarád + na 300 tis. a poplatek 0 kč.

-- 14. 12. 2013 20:31 --

Jaké uroky 25 tis? Při 6 letech a optimální měs. částce 1700 kč jsou úroky i z SP dohromady cca 7,5 tis. Kdo to doporučuje? Ono záleží jestli chceš jen spořit a jak dlouho.
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod deepman 14. 12. 2013 20:45

Uzavření SS na dítě je z pohledu úspory poplatku z cílové částky jasnou volbou (zvažuji Wustenrot).

Jak je to ale pak s výpovědí po uplynutí šesti let? Kdo máte zkušenost konkrétně s Wustenrotem a výpovědí SS vedeného na dítě?
Naposledy upravil deepman dne 14. 12. 2013 20:53, celkově upraveno 1
deepman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Inev 14. 12. 2013 20:50

K té akcie MP.

mimořádné zhodnocení vašich peněz - vklad, který vložíte v prvních 4 měsících od uzavření smlouvy, bude úročen 3 % po dobu 1 roku, přičemž minimální vklad je 10 000 Kč......
Inev
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lopatickaCZ 14. 12. 2013 22:25

Zhodnocení "akce" viz nade mnou.

O 300 000 Kč jsem psal já. A sice proto, že co vím, tak Wustenrot se zbavuje smluv právě až po překročení cílové částky (ne pro znelíbení jako právě u MP či Raifky). No a protože nečekám v dohledné době lepší úrok než 2,2 % p.a. ani na SS, ani na bezrizikových depositech, navrhl jsem tam tuto mezeru pro případné pokračování nad 6 let. Byť to má i své mínusy, samozřejmě - záleží na plánech dotyčného.
lopatickaCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misaan 14. 12. 2013 22:38

Ano, omlouvám se, napsal jsem blbost. Na úrocích maximálně cca 9500 Kč (počítám úrok 2,2% p.a. a vklad 20tis v lednu).

Právě, že 300tis se mi zdá celkem moc = velky zřizovací poplatek. Proto se ptám, zda v tom není nějaká vychytávka. První rok,nepočítám poplatky za vedení, mi vychází zhodnocení 12,5% p.a. Pro 6. rok je zhodnocení vkladu pouze 3,9% p.a. Průměr za celé období je 6,3 % p.a.
Naposledy upravil misaan dne 14. 12. 2013 22:51, celkově upraveno 1
misaan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod filip893 14. 12. 2013 22:46

Podle mne by cílová částka měla být akorát na těch 6 let spoření. Dávat si vyšší CČ s tím, že si pojistím hypervýhodný úrok 2,2% na dobu delší než 6 let je zbytečné. Kdo ví, jaké budou úrokové sazby za 6 let. Třeba 0%, třeba bude nějaká likvidní krize a banky budou dávat 3%, jako tomu bylo v 08-09.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slaisik 15. 12. 2013 01:49

Díky za informace, půjdu tedy k Wustenrotu - sice aktuálně je nefunkční online objednání ale zkusím to v týdnu. Jen jsem nikde na jejich stránkách neobjevil akci na 50% slevu na poplatek související se založením spoření. Můžete mi někdo poslat link, odkud to čerpáte?
děkuji
Slaisik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 12. 2013 03:06

Sleva 50% je uvedena právě na té (aktuálně nedostupné) stránce, kde se smlouva on-line uzavírá. Nakonec ti Wüstenrot vygeneruje Návrh na uzavření smlouvy o stavebním spoření v PDF formátu, kde bude Úhrada za uzavření smlouvy v poloviční výši, tj. 0,5% z CČ.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 12. 2013 06:15

Slevu 50 % na poplatek za založení u Wustenrotu lze v pohodě získat i u prodejců. Prostě jim řekněte, že buď vám to založí s tímto poplatkem nebo si to založíte online. Funguje to a ještě jsou rádi, že jste se na ně obrátili. Jen se nenechte ukecat zbytečně do moc velké cílové částky. Pro děti je jasná volba ten Kamarád na 300 tisíc zdarma, pro dospělého je podle mne ideálních 200 tisíc. Zaplatíte tisícovku a jdete.
Jinak poplatek podle mne není 300 ročně, ale 240 ročně, alespoň po mně u všech smluv strhávají jen 20 korun měsíčně.
radecekh
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků