Stavební spoření - od koho uzavřít vyhodně?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jumpmans 19. 6. 2017 10:29

Dle stavebky.cz je to online uzavreni smlouvy u burinky. Cc na 150 nebo 300 je poplatek za uzavreni smlouvx jen 500.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 19. 6. 2017 10:45

Jj, uz jsem to vcera projel, ja jen, jestli neni nahodou nejaka "neverejna" nabidka, o kterou si clovek musi vyslovne rici.

:arrow: http://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporici-tarify/
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 6. 2017 11:02

Můžou existovat různé krátkodobé marketingové akce, třeba MPSS nyní má takovou "utajenou", kdy proplácí při sjednání SS v novém tarifu Alfa při současném sjednání BÚ MůjÚčet u KB do výše 500 Kč (takže nic moc výhodného, "zdarma" by uzavření bylo teoreticky pouze do CČ 50 tisíc Kč, a i na 0,5 % za 100 tisíc Kč nestačí na 6 let vázací lhůty, když existují lepší nabídky: https://www.modrapyramida.cz/sites/file ... od-7-4.pdf

Dlouhodobě je tu ta Buřinka, kde je online sjednání pořád za fixní částku 495 Kč, přičemž jsou na výběr jen dvě CČ - buďto 150 tisíc nebo 300 tisíc Kč, poté online sjednání s 50% slevou u RSTS (tzn. 0,5 % CČ), příčemž jsou na výběr taky pouze předdefinované výše CČ do 200 tisíc Kč a pak ještě sjednání s 50% slevou při online sjednání u Wüstenrotu...

Omezení na výběr pouze z přednastavených výší CČ není při spoření nějak zvlášť zásadní, takže si lze zvolit podle toho, co vyjde výhodněji. Přehled na stavebky.cz zpravidla respektuje tyto dlouhodobé nabídky...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 17:08

RSTS má akci do 30.6. (pokud se podepíše papírová smlouva, tak stačí, když ji poradce doručí na centrálu tuším až do 7.7.) na smlouvy bez poplatku za zřízení stavebního spoření, bez poplatku za vedení účtu na stavebku a bez poplatku za zřízení úvěru, takže se platí jen 90 Kč čtvrtletně za vedení úvěrového účtu, což mi přijde jako solidní nabídka, kterou jsem využil a uzavřel si do budoucna hned tři smlouvy. Vztahuje se na Rekopůjčku i Hyposplátku. Ale pozor, pokud by někdo chtěl na SS navázat úvěr (tj. vlastně jen překlenovací), tak úvěrová smlouva musí být podepsána do 30.9.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 6. 2017 18:17

Netusis nahodou, jak se ten produkt presne jmenuje?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 18:46

Podle mě se nijak nejmenuje, je to prostě stavební spoření a pokud chceš úvěr, tak používají marketingové názvy Rekopůjčka a Hyposplátka. Jde jen o akci, kdy prostě do 30.6. je 100% sleva na poplatky. Osobně mi přijde zajímavé nezpoplatňování vedení účtu. RSTS zkrouhla úvěrové tarify, dřív jich bylo více a byly docela nepřehledné, teď mají jen dva tarify U172 (Rekopůjčka) a U173 (Hyposplátka)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2017 19:06

To mi přijde nějak podezřele výhodné na to, aby to byla pravda. Jaký má název "příloha smlouvy" (označení dané marketingové akce - lze to vidět v "IB" RSTS)?... To bych si docela rád prostudoval.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod swisst 20. 6. 2017 19:17

To bude asi tohle http://www.stavebky.cz/raiffeisen-nabiz ... -poplatky/
(poslední část dole). Týká se to pouze úvěrů, tedy nic pro klienty, kteří chtějí pouze spořit.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 19:26

V těch papírech aby se prase vyznalo, jedna smlouva a k ní je 14 papírů.... Ale našel jsem to. Je to nějaká akce pod číslem 0184 a kopíruji to sem:

I. Termín konání akce
Termín konání akce byl stanoven od 1. 5. 2017 do 30. 6. 2017.
II. Podmínky akce
1.
Akce je určena pro klienty Raiffeisen stavební spořitelny a.s. (dále jen „banka“), kteří v době konání akce uzavřou s RSTS smlouvu o stavebním spoření a o zřízení účtu (dále jen „smlouva o stavebním spoření“) za účelem získání úvěru.
2.
Smlouva o stavebním spoření musí splňovat tyto podmínky:
a) musí být uzavřena v době konání akce a doručena do sídla banky v Praze 3 nejpozději do 16. 7. 2017 (včetně),
b) nejpozději do 3 měsíců od data uzavření smlouvy o stavebním spoření musí být uzavřena smlouva o překlenovacím úvěru a úvěru ze stavebního spoření (dále jen „smlouva o úvěru“),
c) smlouva o stavebním spoření musí být evidována s přílohou č. 0184 a vedena v tarifu REKO U 172 nebo HYPO U 173.
III. Zvýhodnění
Každý klient, který splní podmínky této akce stanovené v části II., získá slevu ve výši 100 % z úhrad stanovených Sazebníkem úhrad za poskytované služby (dále jen „sazebník“) platným v době uzavření smlouvy o stavebním spoření, a to:
 z úhrady uzavření smlouvy o stavebním spoření,
 z úhrady za vedení účtu stavebního spoření, a to po celou dobu platnosti smlouvy o úvěru, tj. od data uzavření smlouvy o úvěru do přidělení cílové částky, resp. do data splacení úvěru.
IV. Závěrečná ustanovení
1.
V případě nesplnění kterékoliv z podmínek stanovených v části II., ztrácí klient nárok na slevu z úhrady za uzavření smlouvy o stavebním spoření a banka má právo mu zaúčtovat konkrétní úhradu v plné výši stanovené v sazebníku, platném v době uzavření smlouvy o stavebním spoření.
2.
Zvýhodnění vyplývající z této přílohy nelze kombinovat s jiným zvýhodněním poskytovaným bankou na základě přílohy ke smlouvě o stavebním spoření.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2017 19:49

Aha, pak to ale znamená, že překlenovák uzavřít musím, jinak poplatky jak za uzavření smlouvy, tak za vedení účtu stavebního spoření vesele naúčtují... Pro mě moc zajímavé není, překlenovák v dohledné době vidět nechci... :-)

Apropos, když je už řeč o RSTS a překlenovacích, nevíte někdo, prosím, náhodou, jestli tato stavební spořitelna neplánuje v nějaké dohledné budoucnosti (třeba tak 2 let) navýšení limitu pro překlenovací úvěr bez zajištění - potřeboval bych tak 1 milion... Své byznys záměry asi nebude sice stavební spořitelna veřejně roztrubovat, ale na druhé straně - líná huba... (Akorát si přepočítávám, že nárok na úvěr mi vznikne v určité lhůtě (hodnotící parametr), ale potřeboval bych čerpat o pár měsíců dříve, přičemž potřebnou naspořenou částku už mám - k tomu, abych si ten termín "posunul" (dosáhl dostatečného ohodnocení dříve), bych potřeboval přivložit několik desítek tisíc korun, ale proč to dělat, pokud bych na těch pár měsíců mohl použít překlenovák - jenže to bych musel zastavovat, což příliš nechci... :hm)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 20:49

Ptal jsem se svého přiděleného obchoďáka, hluboce se zamyslel a vyslovil názor, že přes 700 tisíc RSTS nepůjde, oni se drží této částky dlouhodobě a to jen v "plusové" variantě (když má klient 2 letou historii), jinak půjčují jen 500 tisíc. Nejvíc snad umí nezajištěně půjčit SSČS - 800 tisíc Kč - o toto jsem žádal, ale z nějakých nepochopitelných důvodů nejsem pro ČS bonitní, přičemž pro MPSS a RSTS bonitní jsem... Leda bys nakombinoval víc spořitelen a dal dohromady 1 milion.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 6. 2017 20:58

Tak zase počítal jsem s tím, kombinovat to zase nemám v plánu, přihodit tam více zase není až takový problém, jen efekt bude zhruba ten, že bych splácel pak o rok méně, což ale nemusí být právě negativní dopad (stejně kdoví jaká bude situace o pár let co se týče sazeb a pod.)
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2017 22:59

S ohledem na dementní škrtící politiku ČNB, která utahuje úvěrové šrouby, bych se nedivil, kdyby zakázali nezajištěné úvěry přes určitou hranici, např. desetinásobek minimální mzdy, kterou teda socani hodlají navyšovat na 15000 CZK :D
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 6. 2017 13:27

Sporka má na výjimku 1,2 mil bez zajištění.
Kdysi někdo z buřinky mi tvrdil že na základě obratu na účtu se generují predschvalene nabídky na buřinku.
No co se týče těch 1,2m je to dle bonity.cs má jednu z nižších požadavku na příjem ale bůhví co všechno zkoumají.
Nejlepší a nejrychlejší získání peněz je pro mě postovka. Tam nic nechtěj dokládat a úvěr na bydlení tam má vyšší limit. Lze použít na stavební pozemek.
Ze stavebek asi nejrychlejší rsts. Jinak tam maj furt slevu 90 procent. Nuladevadesatpetka se jmenuje ta příloha či obchodní sleva.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mar.us 9. 9. 2017 08:39

3,4 % roční zhodnocení v limitované nabídce https://www.cmss.cz/iglu :hm
mar.us
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků