Wüstenrot vypověděla starou smlouvu: přidělení cílové částky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Patapufa 2. 10. 2014 08:14

Dobrý den, neměl někdo z Vás u vypovězeného stavebního spoření svých ratolestí úrokový bonus programu Futurum. Jedná se konkrétně o 40 % zvýhodnění již připsaných úroků (tedy ve stejné výši jako mimořádný úrok dle VOP). Jestliže ano, byl Vám vyplacen? Můj syn ho nedostal s odůvodněním, že už má mimořádný úrok dle VOP.
Díky za případnou informaci.
Patapufa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dezod20 14. 10. 2014 20:21

Ahoj, všem co jdou dále za svým právem fandím!

Zajímá mě ovšem skutečnost, jestli někdo z vás založil i novou sml. a spoří tam, jeví se mi to jako možnost spořit dále, i když je tato skutečnost lehce bizardní. Vpodstatě je i logická, jelikož první sml. stojí a nemůžete na ni spořit a získávat tak SP a spořit si své finance.

Těm kdo mají např. 2.smlouvy (starou výhodnou ještě nevypovězenou 3%) + novou 2%:
Jak spoříte? Starou necháváte být aby se "nepřespořila", ale jak na to aby nebyla vypovězena pro "nečinnost" resp. pokud nebudete vkládat měs. úložku, mohou vypovědět. Netuším jak je to s tímto nespořením nebo jaké jsou min. limity.

Nové OP umožnují požádat W o přerušení spoření, což nevím jestli jde u starých smluv, ale to se jeví jako možnost.
Tím pádem spořit na nové sml + dostávat sp + úrok. a starou nechat vklidu běžet uročit bez sp.

Děkuji za názor
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 15. 10. 2014 07:56

To je kvadratura kruhu?

Nespoříš = výpověď
Přespoříš CČ = výpověď
Zvýšíš CČ = snížení úroku a zrušení výhod

Přerušit spoření je možné jen u smluv, které nemají žádné výhody (v nejlepším případě mají 2%), a nevím, jestli jejich právníci nebudou vykládat přerušení v tom smyslu, že nebudou účtovat poplatky, ale pak samozřejmě ani úročit.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod dezod20 16. 10. 2014 17:30

Žádný další názor - zkušenost?

Jen dodám, že u staré sml. vypršelo datum uplynutí vázané lhůty pro přiznání SP 2006.

Je tedy nutné na obou sml. vklad/rok 20tis.? Není možné starou nechat "ležet" a dostávat úrok? Díky
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patapufa 16. 10. 2014 18:54

Novou smlouvu vzhledem k aktuálním VOP, výši úroku a způsobu jednání Wustenrotu vůči svým klientům, bych osobně určitě neuzavíral. U VOP se mi nelíbí § 11 Ukončení smlouvy o stavebním spoření: odst. 2, písm. a) "Obě smluvní strany smlouvy jsou oprávněny písemně vypovědět smlouvu kdykoliv, a to i bez udání důvodu." a písm. c) "Jestliže účastník vypoví smlouvu dříve, než uplyne 6 let od data uzavření smlouvy, ztrácí nárok na výplatu dosud připsaných záloh státní podpory." Nenašel jsem ve VOP co by se dělo v případě, že smlouvu do šesti let vypoví Wustenrot. Takže se domnívám,že o státní podporu lze přijít nejen zásahem ze strany státu, ale i zásahem ze strany Wustenrotu. Úroky jsou v současné době na vázací dobu 6 let směšné, poplatky vysoké a nelze očekávat od Wustenrotu v případě problému vstřícnost při jeho řešení (viz. neoprávněné výpovědi).
Patapufa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dezod20 16. 10. 2014 19:17

O.K. do dává smysl, na druhou stranu 2% a můžeš kdykoliv ukončit i oni, ale ztratíš "pouze" SP, a 2% je dnes docela kumšt.

Nemá někdo dvě smlouvy?
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patapufa 16. 10. 2014 19:49

Mám za to, že dnes je u Wustenrotu pevná úroková sazba z vkladů u spořicího tarifu 1,0 % ročně a u úvěrového tarifu 0,1 % ročně.
Patapufa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dezod20 16. 10. 2014 21:30

o tom není řeč..
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SocPredator 17. 10. 2014 07:57

O čem tedy je řeč? Přezkoumat, co je to přerušení spoření, jakožto možné prodloužení smluv s lepším úrokem. Předpokládám, že jde o zmrazení a žádný úrok, takže pro klienta naprosto nevýhodné.
Jinak při předčasném ukončení nepřijdete jen o SP, ale ještě chtějí 0,9% z CČ, což teda z toho 2% vývaru něco ukousne. To jsou takové "výdělky", že mi ani nestojí za to, se v té spořitelně zeptat.

Jo a pokud někdo ty 2 smlouvy má, tak to nám bude tady k čemu dobré? :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod dezod20 17. 10. 2014 13:58

Zkusím to znova, reč nebyla o klasickém spořáku, ale o SS.

Pro SocPredator:
Nikoliv přezkoumání co je to "přerušení spoření", ale o tom jak zachovat dvě smlouvy SS (stará + nová dle jejich podmínek) a vytěžit z nich co nejvíce:-) Snad to stačí.

Pěkný pátek..
dezod20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Klient123 26. 1. 2015 09:45

Zdravím všechny diskutující, vyvinula se nějak situace dál? Já dostal v prosinci taky upozornění, že přijde výpověď. Před rokem jsem navýšil cílovou částku - a za to si Wuestenrot samozřejmě nechal zaplatit. Teď upozorňují že budou nuceni smlouvu ukončit a nabízí velkou výhodu. Do 30.4.2015 uzavření nové smlouvy s CČ 200.000,- Kč, za předpokladu ukončení staré, s poloviční úhradou za uzavření smlouvy :-(.
Klient123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 2. 2015 08:15

Přidávám se k prosbě, jestli má někdo nové informace, taktéž budu řešit jednu takovou smlouvu :-P
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patapufa 4. 2. 2015 13:18

Zdravím, můžete se proti výpovědi bránit, ale Wustenrot ji stejně bude realizovat. Pak je jediná možnost to dát k soudu, neboť Wustenrot neustoupí. Já jsem žalobu na zrušení výpovědi podal a nyní čekám na termín soudu.
Patapufa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel 11 4. 2. 2015 18:25

Já mám termín soudního jednání 27.2.2015. Už se těším.
Pavel 11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod velkyjarda 4. 2. 2015 18:32

Tak postni nam text zaloby.
velkyjarda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků