čmss stavebko

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 4. 2017 21:47

Díky za odkazy, mně Liška nic takového neavizovala. Jak se do lesa volá, až se ucho utrhne. Přijdu o podporu ze 12 kKč a nějakou pokutu za předčasné ukončení smlouvy, ale nebudu platit nějaké primitivy, kteří to na mne budou zkoušet další 4 roky.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vrtadlo1 14. 4. 2017 05:21

Pokutička u Lišáka je 0,5% z CČ, minimálně 2000,-
vrtadlo1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dropino 19. 5. 2017 09:55

Tak další voj@b ze strany Lišky: V případě výpovědi a následném uzavření nové smlouvy pro zkrácení výplatní lhůty na 3 týdny toto neplatí, pokud je výpověď podaná plnou mocí a běží tak standardní 3měsíční lhůta. Interní předpis, o kterém jsem se dozvěděl, když jsem zjišťoval, kde se nacházejí peníze měsíc po výpovědi. Průšvih bude zřejmě ve slovech VOP "...stavební spořitelna může...".
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod blackwork 10. 7. 2017 15:28

Tomáš Marný píše:Už jsem napsal poradci Liebesmail se žádostí o vysvětlení a rovnou jsem ho upozornil, že pokud je to další zdražení, smlouvu okamžitě vypovídám bez ohledu na to, že přijdu o státní podporu a nějaké poplatky za předčasné zrušení.

Ten bude jen rád, za provize už dávno neručí a ještě ti vnutí nějaké lepší stavebko ...
blackwork
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 12. 2017 10:33

Tak podle stavu účtu koukám, že Liška vyčůraná už si dnes iniciativně strhla poplatek za vedení účtu na příští rok... BTW další změna: úroky ze státní podpory jsou vyčísleny zvlášť, takže bych řekl, že pokud bude člověk z nějakého důvodu vracet státní podporu (např. předčasné ukončení smlouvy), seberou mu i úroky z ní.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvann 31. 12. 2017 11:32

Já si myslím, že úrok ze státní podpory počítájí zvlášť proto, aby u těch smluv, kde nabízejí bonusový úrok, tak nemuseli vyplácet bonusový úrok i ze st. podpopory, ale jen z vkladů. Toť můj názor. Každopádně nějaká lišárna v tom bude ;-) .
marvann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Venn 31. 12. 2017 13:47

Maminka má u nich stavebko a dneska při stavu účtu jsem se nestačil divit. Maminka tam měla po celý rok 2017 zůstatek 125 000, úrok 1,3 % ročně, po zdanění tedy 1,105 % (1,3 *0,85) a tudíž by měla mít úrok 126 381,25 a má pouze úrok 126 115,64. Je tam rozdíl ve výši 265,61. To si opravdu myslí, že lidi neumí počítat procenta? A to si ještě hned 01.01.2018 strhnout za vedení účtu. Máte někdo také zkušenost, že Vám špatně spočítali úroky? Již jsem jim napsal.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Venn 31. 12. 2017 17:24

Někdo nějaký názor?
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 12. 2017 17:46

Není to tím, že už dnes se zobrazuje konečný stav účtu se strženým poplatkem za vedení účtu (který má být ovšem stržený až zítra), jak píšu výše?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Venn 31. 12. 2017 18:05

To by už bylo ve výpisu ne? Daň z úroku tam je. Mám na mysli obraty 2017.
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pajkyt 31. 12. 2017 18:22

Ve výpisu za rok 2017 se poplatek za vedení účtu roku 2018 nezobrazuje, ale od konečného zůstatku je již odečten. K dnešnímu dni je rozdíl na účtu -360,- Kč.
Pajkyt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Venn 31. 12. 2017 18:31

Aha, tak to děkuji za vysvětlení Pajkyt. To je ale z jejich strany velmi nestandardní řešení...poplatek za roční vedení účtu by si měli strhnout a zaevidovat pouze jednou v roce...
Venn
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 4. 1. 2018 14:54

Dneska mi volali z ČMSS, jestli bych nemohl přijít podepsat nějaký papír ohledně ochrany osobních údajů, že je to něco z nařízení EU. Nevíte o tom něco? Není to nějaké šméčko? Skončila mi 6 letá doba loni a mám 2% úrok, tak jestli něco nešpekulujou....
Je to tohle? https://www.gdpr.cz/gdpr/
BOSSHUGO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lexx 4. 1. 2018 16:10

Určitě to má souvislost s GDPR, ale není vyloučené, že ti při tom budou chtít něco natlačit :-)
Lexx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajkyt 2. 1. 2020 05:58

Funguje někomu IB (klientská zóna) na stránkách ČMSS? Už pár dnů je tam oznámení "Webové stránky budou opětovně dostupné dnes v nočních hodinách". Je chyba pouze u mě?
Pajkyt
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků