čmss stavebko

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod voltov 19. 5. 2014 18:54

ahoj, mám smlouvu o stavebku od 30.5. 2012 mám tam státní podporu můj příjem je jen ID za tento rok jsem tam nic neposlal a ani po dobu zbývajících let nebudu. Ten jejich poradce mi řekl, že pokud mám jen příjem důchod tak si úvěr vzít stejně nemůžu. Chci se tedy zeptat nebylo by lepší smlouvu vypovědět. Vím, že je poplatek 0,5 % z cílové částky a naspořená SP.Můžete mi někdo poradit co je výhodnější dík.
voltov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 5. 2014 19:51

Spočítej si to sám, za tebe to nikdo ani udělat nemůže, když neuvádíš všechny údaje. Vypovězení nyní bude těch 0,5 % CČ + přijdeš o státní podporu (tzn. 0,5 * CČ Kč + y Kč), pokud počkáš do konce vázací lhůty, tak stejně zaplatíš každý rok cca. 300 Kč na poplatku za vedení účtu SS, ale nepřijdeš (možná - pokud nenastanou nějaké změny) o státní podporu (cca. 1200 Kč - y Kč)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 5. 2014 10:22

Pokud je tam státní podpora nad 2000, tak se vyplatí čekat do roku 2018. (ve smyslu že SP pokryje poplatky) Pokud do 2000, tak spíše zrušit. Zádrhel je i v tom nespoření, to by se možná spořitelně nemuselo líbit a stejně by to ukončila. Něco pokryjí sice úroky z vkladu, ale nečekám, že tam bude nějak hodně :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 13. 6. 2014 08:57

Pokud jste na smlouvu neposlal vůbec žádné peníze a chcete smlouvu ukončit, tak to není problém. Máte právo od smlouvy odstoupit do 2 měsíců od uzavření. Kdybyste od smlouvy neodstoupit a neposílal tam žádné peníze, tak vám stavební spořitelna smlouvu časem zruší sama, a nic po vás nebude vymáhat.

Pokud jste už nějaké peníze vložil
, tak je potřeba počítat s tím, že z těchto peněz si spořitelna strhne poplatek za uzavření (1 % CČ) a poplatek za vedení účtu (330 Kč). Pokud od smlouvy odstoupíte do 2 měsíců tak o tyto vklady přijdete (ČMSS je při odstoupení nevrací). Pokud smlouvu vypovíte po uplynutí dvouměsíční lhůty, je tam navíc onen sankční poplatek 0,5% CČ.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod voltov 16. 6. 2014 00:36

díky všem, smlouvu jsem ukončil
voltov
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod outlier 31. 12. 2014 12:08

Teď jsem zjistil, že mi ČMSS od zítra snižuje úrok z 2% na 1.3%. Ve VOP ale nikde takovou možnost nevidím. Už jsem se na to díval dřív a zdálo se mi, že jediné co můžou provést je zvýšit roční poplatek, ale oni naopak snížili úrok. Nejspíš aniž by snížili i úrok z případného úvěru, o tom nikde nepíšou. Ve VOP je jen něco o odmítnutí cílové částky, ale já jsem od ČMSS žádnou komunikaci neobdržel. Máte na to někdo názor? Nějak nemám moc chuť se s nimi hádat, asi to hned vypovím, jen je mi líto, že z cílové částky ještě nemám naspořeno ani polovinu.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 31. 12. 2014 12:26

Pokud není výše úrokové sazby uvedena ve VOP, pak není co řešit.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 31. 12. 2014 13:30

Ve VOP není, ale ve smlouvě obě úrokové sazby jsou.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 1. 1. 2015 16:37

outlier píše:Teď jsem zjistil, že mi ČMSS od zítra snižuje úrok z 2% na 1.3%. Ve VOP ale nikde takovou možnost nevidím...

Možnost snížit úroky z vkladů mají stavební spořitelny danou zákonem, platí to pro smlouvy uzavřené v roce 2004 nebo později. Pokud stavební spořitelna chce tuto možnost využít, musí to mít ve VOP. ČMSS má takové ujednání ve VOP od roku 2004 (článek VII).
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejarda 1. 1. 2015 18:48

Tak to doufam, ze to tam RSTS nema.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod swisst 1. 1. 2015 19:24

malejarda píše:Tak to doufam, ze to tam RSTS nema.

Tuto možnost mají ve svých VOP všechny stavební spořitelny od roku 2004. RSTS snižuje úrokové sazby u těchto smluv na 1 %, klient je o tom informován písmně 2 měsíce předem.
swisst
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malejarda 1. 1. 2015 20:12

Blbost, mě RSTS nic nesnížila, mám stále 2% p.a.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod outlier 2. 1. 2015 10:51

Tak ale v tom clanku VII./4, na ktery se odkazuji, se mluvi jen o snizeni v souvislosti s odmitnutim prideleni cilove castky. Nejak jsem nazaregistroval, ze by mi opravdu byla pridelena. Jak uz jsem psal, asi to budu resit zrusenim, leden je na to idealni mesic, kdyztak si na konci pristiho roku nekde zalozim nove. Urok jen o malo vetsi nez na sporaku mi nestoji za nutnost v pripade potreby na penize cekat pres 3 mesice. Jen je mi lito, ze cilovou castku mam 500k a jeste nejsem ani na polovine a kdyz si zalozim nove, budu zase muset platit vstupni poplatek znovu. Ono to ale dnes stejne neni zadne terno. Na uver se to pri soucasnych sazbach nehodi. Co se tyce vynosnosti, tak kdyz si od 2000 podpory odectu 330, tak to dela uz jen 1670, navic je tam vstupni poplatek a penize dlouho blokovane.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 1. 2015 18:09

Řekl bych, že na úvěr na rekonstrukci bytu se to hodí pořád...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swisst 2. 1. 2015 20:26

outlier píše:Tak ale v tom clanku VII./4, na ktery se odkazuji, se mluvi jen o snizeni v souvislosti s odmitnutim prideleni cilove castky. Nejak jsem nazaregistroval, ze by mi opravdu byla pridelena...

Stavební spořitelna by měla sledovat, zda klient splnil podmínky pro přidělení a v okamžiku kdy jsou tyto podmínky splněny spořitelna pošle klientovi dopis kde nabídne přidělení a následně úvěr ze stavebního spoření. Pokud klient na dopis neodpoví, má se za to, že klient nemá (alespoď zatím) zájem o úvěr a smlouva pokračuje dál ve spoření. Nicméně právě tato nabídka je ze zákona (a dle VOP) jednou z podmínek pro to, aby spořitelna mohla změnit úrokovou sazbu.

outlier píše:...Jak uz jsem psal, asi to budu resit zrusenim, leden je na to idealni mesic, kdyztak si na konci pristiho roku nekde zalozim nove. Urok jen o malo vetsi nez na sporaku mi nestoji za nutnost v pripade potreby na penize cekat pres 3 mesice. Jen je mi lito, ze cilovou castku mam 500k a jeste nejsem ani na polovine a kdyz si zalozim nove, budu zase muset platit vstupni poplatek znovu...

Myslím že ponechat běžet starou smlouvu je výhodnější, než starou rušit a zakládat novou. Jednak zaplatíte znovu vstupní poplatek a navíc vám znovu poběží šestiletá vázací lhůta.
swisst
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků