Povinnost informovat sousední objekt o stavebních úpravách

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 4. 2015 16:45

ahoj, bydlím v Praze paneláku v druhém patře, z okna mám výhled přes jednopatrovou školku na les a nedaleký park, skoro bych řekl idylický výhled do přirody, z čeho mam ale strach je že by mohl někdo chtít tu školku o patro zvýšit, tím bych ztratil svůj výhled a začal koukat do oken školky :-(

mluvil jsem s nějakou pracovnicí územního plánování pro Prahu a ta mi říkala, že by mělo při rekonstrukci té školky být informovaný okolní objekt o bezprostředních změnách, myslíte že je to pravda, že by ta školka musela infomovat náš panelák pokud by se rozhodli přistavět patro?

taky mi řekla, že by asi nedopadlo to, že bych vyvolal spor kvůli zhoršenému výhledu z okna, osobně si ale myslim, že kdybych zjistil včas že se něco takového kuje v té školce, že bych byl schopný vytvořit spor, co myslíte? vzdálenost od školky je cca 15metrů vzdušnou čarou

jak bych mohl zjistit co se ve školce chystá, jestli, kam to budou ohlašovat, kdo to bude schvalovat, koho musí informovat atd?

zajímavej článek je tohle http://zpravy.aktualne.cz/finance/zkazi ... 590604f2e/
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 8. 4. 2015 17:14

Tak školka Vás o ničem nejspíš informovat nebude. Sice nový stavební zákon z r. 2006 zavedl u určitých záměrů povinnost informovat o něm poblíž místa záměru či o souhlasech sousedů se záměrem, ale v tomto případě to bude spíše stavební úřad, který bude avizovat záměr školky. Nepředpokládejte, že tak bude činit jednotlivě (adresně), ale veřejnou vyhláškou. Doporučuji Vám sledovat pravidelně (co 14 dní) elektronickou úřední desku stavebního úřadu.
Spíše ale zapomeňte na to, že byste uspěl s nějakým odvoláním kvůli "zhoršenému výhledu". Šanci byste mohl mít leda pokud by výstavbou toho patra (nebo třeba i více pater) byly pod normové hodnoty zhoršeny parametry zastínění, což ovšem při Vámi popisovaném stavu nelze předpokládat. Suše řečeno, budete na tom pak stejně jako Vaši sousedé z prvního patra.
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Panzer.Dragon 8. 4. 2015 17:36

to že bych za takový situace byl na tom stejně jako moji sousedé z prvního patra si uvědomuju, ale prostě to neakceptuju :-), já semn koupil byt s tim , že má výhled do parku na stromy, ne že budu koukat do oken školky

asi mi nic jinýho nezbyde než sledovat tu úřední desku a školku, by možná nebylo od věci si najít zdroj někoho z tý školky, aspoň nějakýho rodiče..
xbox1, x360, wii, 2x sega saturn, sega dreamcast, gp2x F200
Z-5450, LE40A786, Nikon 1j1, HP elitebook 8570w (250GB ssd), Nexus 7 2012 3G
Glory and Rock and Roll with Smart F2, 0,8 CDI & Fiat Punto 1.2 8V (2004)
Panzer.Dragon
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jichaj 13. 4. 2015 09:54

Podobný problém má naše sousedka, tam je to ale ještě horší v tom, že je to v těsné blízkosti jejich nemovistosti (5m). Škola se rozširovala a postavili jednopodlažní montovanou třídu na sousedním pozemku s čímž souhlasila, teď chtějí udělat nástavbu a jí dojde k zastínění části zahrady (je to ze západního směru). S tím už samozřejmě nesouhlasí, ať už kvůli stínu i kvůli tomu že jí tam budou čučet,...zatím to vypadá, že má smůlu. Leda udělat studii k jak velkému zastínění dojde...
Obec si v těchto případech většinou prosadí svoji, leda jim předmětnou nemovitost nabídnout k odkupu.
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 4. 2015 11:45

Ta studie stejně dopadne tak, jak dopadnout má. Dělal jsem kdysi ve firmě, která si na dvoře postavila novou kancelářskou budovu, majitelka vedlejšího baráku samozřejmě protestovala, takže se nechala udělat studie a vše bylo samozřejmě v nejlepším pořádku.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taki 13. 4. 2015 13:52

Tak ona se nechá vypracovat druhá studie, která by vyšla jinak. Tu by však musel platit ten, kdo nesouhlasí se závěry té první. Pak by tu byly dvě studie a asi by musel rozhodovat soud která platí nebo by soud zadal třetí studii. :-)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 13. 4. 2015 15:48

To se sice nechá, ale je dopředu jasné, jestli soud vyhraje agent StB se zlikvidovaným svazkem nebo bába důchodkyně ;-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků