příspěvek a bydlení

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Topes 8. 12. 2015 08:00

Dobrý den,

chtěl bych si pronajmout v Praze byt a zajímá mě, jak je to s příspěvkem na bydlení. Četl jsem, že v bytě musím mít trvalé bydliště což bych samozřejmě udělal ale pak mě zajímá, jak to je co se týká platu. Beru oficiálně 10 tisíc hrubého, tudíž nárok na příspěvek podle zákona mám.
Nicméně pokud budu mít nájemní smlouvu na cca 10 tisíc a k tomu další 2 tisíce budu platit za energie, tak je jasný že z daného platu bych na to neměl. Nebudou se tedy na úřadě ptát, že jak je možný že vydělám méně peněz, než stojí nájem ? Jde mi o to, aby v tom nebyl nějakej problém a prostě jsem ten příspěvek na bydlení dostal a tím srazil cenu nájmu se vším všudy na cca 7500 nebo kolik jsem to tehdy počítal.
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 8. 12. 2015 08:55

Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 8. 12. 2015 09:03

Ok, dotaz jsem napsal do uvedeného tématu
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 12. 2015 09:06

Tohle mne vždycky dokáže vytočit... Příspěvek na bydlení by měl být na překrytí nenadálých životních situací, třeba když zemře živitel rodiny nebo přijde o práci, a na dobu určitou... Rozhodně ne pro *****, kteří se s minimálním platem rozhodnou pořídit si bejvák v Práglu a myslí si (stejně jako krimigranti) že na to mají svaté právo a ostatní mají svatou povinnost jim to ze svých daní zaplatit.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 8. 12. 2015 09:10

Já ti měl odpovědět, že je to zajímat nebude. Pochopitelně je to nezajímá ani u Demetera, který nepracuje, tudíž logicky mít nemůže. Celý ten byznys s ubytovnama je na tom postavený.

Psát odkaz do tématu je nahouby, přečíst odkaz z MPSV a zajdi si rovnou na sociálku, ať poznáš své nové kamarády
:-D
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 10:42

Tady si můžeš spočítat, jestli ti dá nebo nedá http://www.penize.cz/kalkulacky/prispevek-na-bydleni

Dělat v Praze za 10 tisíc hrubého je divné. Co znamená slovo "oficiálně", jakože zbytek dostaneš na ruku?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Topes 8. 12. 2015 11:47

Tomáš Marný :

ty jsi dobrej chytrák viď ? Otevři si inzerci práce a podívej, kolik se všude platí. Samá agentura a plat 80 korun hrubýho takže co má pak člověk asi tak dělat pokud nechce bydlet někde na ubytovně s dalšíma 3 cizejma lidma na jednom pokoji a bát se o svoje věci ?

Dělám skladníka a jelikož chce zaměstnavatel ušetřit, tak mám na pásce 10 a zbytek do obálky ale i tak mi to na normální nájem v bytě do 2 místností nestačí, tedy pokud bych nechtěl žrát suchý rohlík a zapíjet vodou z kohoutku. Ono je strašně lehký tu házet na někoho špínu ale zjisti si nejdřív jak to chodí. Buď ofiko za 80-100 hrubýho na hodinu přes agenturu když firmy rádi mění pracovníky (otroky) a nebo dělat za deset a zbytek do obálky a i tak to je pořád málo. Holt každej nenůže bejt genius a dělat manažera za 50+ měsíčně.
Pro tvůj klid daně také platím a vadí mi, že kdejakej cikán a imigrant tu nehne ani prstem a bydlí, žere, chlastá atd zadarmo. Já pracuju ale když jsou tak zk*rvené platové podmínky tak to jinak nejde pokud chci bydlet jako člověk a ne jako nějakej všivák někde na ubytce mezi štěnicema tamhle v Horní Dolní a jezdit hodinu a více do práce jen abych nějak vyžil.

SocPredator : tahle odpověď mi celkem stačila. Jde mi jen o to, aby jim nebylo divný že platím nájem 12 a vydělám 10 hrubýho. Pokud to je teda v pořádku a příspěvek dostanu, pak není co řešit.
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 12. 2015 12:02

Jezdím do práce hodinu a půl (pokud holt si nepřiplatím a nejedu vlastním autem). Podle tvý logiky a nutné potřeby bydlení v Praze bych měl chtít doplatek na to, abych mohl jezdit autem pořád, ne?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Topes 8. 12. 2015 12:13

narodil jsem se v Praze, žiju tu celej život a mám tu práci. To se mám zase prozměnu já podle tvé logiky stěhovat někam na vesnici nebo do lesa abych na to měl ? Když by nebyli lidi nenažraní a nechtěli i za blbou garsonku skoro deset litrů nebo kdyby se dali sehnat byty s nájmem od státu, tak je situace jiná. Jen pro tvou představu : chci jít do bytu ale jen abych tam bydlel tak musím našetřit aspoň 30 litrů abych měl na nájem, kauci, a pokud realitka tak ještě jednou sumu ve výši nájmu pro ní. Tak bydlím dočasně v práci v unibuňce jako pomalu nějakej bezdomovec abych vůbec na tyhle vstupní náklady nějak naspořil, kdežto cikáni se smějou v hospodě nebo herně protože oni si jen zařvou diskriminace a mají všechno zato Čech musí pracovat a živořit.

Zdá se ti tedy, že pro to dělám málo a že snad chci příspěvek od státu když mám na něj nárok neprávem ?

Btw. pokud dojíždíš hodinu a půl do práce, tak to je tvoje volba. Asi máš tak výhodný bydlení nebo v místě nulovou pracovní možnost že se ti to vyplatí. Ono plno lidí dojíždí. Mají na vesnici barák, kde maj ***** náklady tak se jim to vyplatí. Já nemovitost nemám a tudíž nevidím důvod, proč se stěhovat z Prahy někam kde si znatelně pohorším jen kvůli úspoře, když s příspěvkem můžu v klidu bydlet tady.
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 12. 2015 12:26

Tomáš Marný píše:Příspěvek na bydlení by měl být na překrytí nenadálých životních situací, třeba když zemře živitel rodiny nebo přijde o práci, a na dobu určitou... Rozhodně ne pro *****, kteří se s minimálním platem rozhodnou pořídit si bejvák v Práglu

Pokud někdo skutečně má plně legálně takto nízký plat a splňuje kritéria pro tuto dávku jak je stát nastavil, tak ať si pro ní dojde.

Zde je ale evidentní, že dotyčný podvádí na daních a pojištění tím, že ofiko plat má jen 10 tis. a zbytek dostává bokem a podruhé chce podvádět na příspěvku na bydlení tím, že tento nelegální příjem chce zatajit. To ať Topes promine, ale že ho hanba nefackuje jenom za to, že sem takový dotaz vůbec dal, potřeboval by pořádně seřezat.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 12:28

Nehledě na to, že i v Praze se dá pořídit levnější bydlení hluboko pod 12 tis., nebo bych klidně 1-2 roky spolubydlel, než najdu lukrativnější povolání a šetřil si do kasičky :-)
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod treborit 8. 12. 2015 12:58

Neni ostuda pracovat za malo penez, ostuda je chtit po ostatnich aby mu zadotovali pohodlnejsi zivot. Ano, dojizdej! Pokud podvadis na danich a dostavas penize bokem, pak jsi parazit a nafackuj si za rohem.
treborit
Diskutér

Odeslat příspěvekod Topes 8. 12. 2015 13:27

Já podvádím na daních ?! Já si snad nadiktoval, aby mi zaměstnavatel takto vyplácel mzdu ? Ani omylem ! Například v gastronomii to takto funguje zcela běžně takže všichni kuchaři a pinglové jsou vlastně podvodníci.

Ve spolubydlení jsem již jednou byl a stačilo mi to. Neustále se s někým dohadovat o úklidu (spolubydlící byli prasata co neuklízeli), dohadovat se o tom kolik kdo projel elektriky, čekat než se ten druhej vykoupe a vyse*e a tak dále. To je tak možná pro studenty, ne pro mě.

Astrapa : byl bych rád kdyby si byl konkrétní a uvedl i nějaký inzerát. Hledám lokalitu černý most a okolí. Zde bohužel nic cenově přijatelnýho aby mi z těch 18 tisíc zbylo i něco na normální život není. Vše s energiema okolo 12 tisíc pokud to není krcálek o velikosti vězeňský cely.

Fakt mě dostává jak tu skoro všichni moralizujete místo abyste prostě poradili. Buď máte peněz 3 pr*ele a nebo bydlíte ještě u rodičů kde to vše platí maminka s tatínkem takže 60 korun někde támhle na pokladně jako kapesný stačí...
Huawei ascend G620s
Topes
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 8. 12. 2015 14:58

Jestli máš 18 tisíc čistého, tak to v Praze není nic výjimečného, nevím, co šílíš, já odhadoval, že budeš dostávat na ruku tak 12-13 tis. Máš dobrý příjem. Vysokoškoláci běžně pracují v Praze za 15-18 tis. Advokátní koncipienti po 3-4 roky berou mzdu 10-14 tis. i v Praze a existují. A odhaduji, že většina vysokoškoláků nepochází z Prahy, takže u rodičů těžko může žít, když je mají někde v Uherském Hradišti.

Když chceš konkrétní radu, tak si najdi rozumné spolubydlící, nebo spolu uzavřete písemnou smlouvu o správě bytu, kde si rozdělíte úkoly a dej do smlouvy sankce.

Ve skutečnosti jsme všichni nezaměstnaní a důchodci, nebo myslíš, že normální pracující člověk od pokladny má čas se vykecávat na fóru? :D
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 12. 2015 15:27

astrapo, to mi řekni, kam na tyhle čísla chodíš, mě to přijde hodně podstřelené.
xtonda
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků