Kupní smlouva a předávací protokol (nemovitost)...

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 6. 2016 08:29

Jaký je ještě reálný rozdíl nechat si zpracovat při koupi domu (bez hypotéky a bez realitky) kupní smlouvu notářem namísto advokátem. Notář dělá kupní smlouvu "formou notářského" zápisu.
Důvod proč bych to asi chtěl takto je ten že určitě chci notářskou nebo bankovní úschovu (asi spíše notářskou) a ta je sama o sobě docela drahá, pokud bych si ale navíc nechal i smlouvu sepsat notářem (kupní), tak mě to celkově (úschova +sepsání smloouvy) vyjde levněji nebo stejně jako u advokáta, u kterého toto komba (uschova a sepsání kupní smlouvy) stojí možná stejně ale já uschovu u advokáta nechci.

Je tam nějaké úskalí u sepsání smlouvy kupní u notáře? Mě napadá jen to že to není přímo advokát tak by nějaké speciílnější požadavky mohl zapsat špatně (nemá tolik zkušeností (?) ). A pak to že notáž je nestranný prý, zatímco advokát kope za toho kdo mu zaplatil, notář je prý vždy nestranný bez ohledu na to kdo platí. Takže by mi možná odmítl dát do smlouvy nějaké pro prodávajícího trochu nevhodné podmínky (kterými se zase já jako kupující ale jen chráním).

Jaké s tím máte zkušenosti- Kupní smlouva (nemovitost) napsané notářem, napadají vás jiné negativa oproti smlouvě sepsané advokátem.
nody.nody
Návštěvník

Odeslat příspěvekod avathar 17. 6. 2016 08:55

Za notáře ručí stát, už dokonce párkrát projel soud a musel vyplatit náhradu. Za advokáta neručí nikdo, může mít pojistku, pak se budeš soudit s nim nebo s pojišťovnou...
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 6. 2016 12:36

No a vyhoví mi a bude toho vubec schopen (notář) dát do kupní smlouvy specifické věci na kterých jsme se dohodli s prodávajícím...? Nejde o nic extra vyjímečného ale četl jsem tady někde na finexpert myslím zkušenost s notáři že se odmítali odchýlit od svých vzorových smluv...? Je to pravda, má s tím někdo zkušenosti?
nody.nody
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mrusnok 17. 6. 2016 12:39

U notáře bych si nechal sepsat leda tak závěť....
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 6. 2016 13:17

Mrusnok: A to proč?

Ted jsem si jinak volal s jedním notářem a docela mě překvapilo že mi řekl že pokud si u něj nechám sepsat kupní smlouvu, tak si ji prý nemůžu "vzít domů" (a nechat ověřit advokátem např.), tohle je standardní postup? Ze mi sepsanou kupní smlouvu ani nedá?

Dál mi říkal že i jen při samotném sepisování kupní smlouvy (ne přímo jejím podpisu) musí být u notáře jak kupující (já), tak prodávající... Je toto pravda?
nody.nody
Návštěvník

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 6. 2016 13:36

I pri podpisu.
osobne2
Přeborník

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 6. 2016 14:33

Tak při podpisu to je jasné, já se ptal jen na sepisování... Ale volal jsem si ještě k jinému notáři a ten mi říkal že nejprve zpracovává "návrh smlouvy" a ten prý pošle emailem (ani tam nemusí být prodávající přítomem, ani my, tento návrh si pak můžeme zkontrolovat u právníka a případné výtky k tomu zapracuje potom do finální smlouvy...
nody.nody
Návštěvník

Odeslat příspěvekod avathar 18. 6. 2016 09:00

Kazdej si to dělá jinak. Ten první ma evidentně strach, ze smlouvu sbalis a uzavres bez něj...
avathar
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků