Snížení úroku u stavebního spoření

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod privrat 8. 9. 2016 07:53

Ahoj rád bych se na vás obrátil s žádostí o radu. Přišel mi dopis od ČMSS, že od 1. 10. 2016 mi bude snížen úrok u stavebního spoření ze 2% na 0,3% z důvodu nepřijmutí úvěru a délce trvání smlouvy. OK, dle podmínek na to mají nárok. Ale co teď s tím? Za těchto upravených podmínek se to spoření nevyplatí dál držet. Jaké mám možnosti? Ukončit smlouvu a založit novou? Aktuální sazba u spoření je 1%, což je slabota, ale pořád lepší než 0,3%. Je nějaká akce na odpuštění či snížení poplatku za uzavření nové smlouvy? Nebo peníze vložit někam jinam? Úroky u spořících účtů či termínovaných vkladů jsou ještě horší.. Jedná se o částku cca 530 tis. Kč a ideální dobu dalšího spoření bych si představoval tak 4 roky, protože v tu chvíli mi bude končit fixace u hypotéky, tak bych ji mohl třeba použít na mimořádnou splátku. Ale není to podmínkou. Co byste mi poradili? Předem díky! Tom
privrat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 9. 2016 08:16

Na 4 roky nic lepšího jak spořicí účet nevymyslíš, zatermínovat má význam snad u J&T na 2 roky s úrokem 1,1 % p.a., pokud to bude více než 500 tisíc Kč, jinak zůstává jen paběrkovat desetiny procenta na spořácích... Na začátek aspoň ING Konto s 1 % p.a. na 3 měsíce do 400 tisíc Kč, pokud tě někdo doporučí (kód ti rád poskytnu) a pak podle aktuální situace, jestli se ti bude chtít plnit podmínky aktivity a pod., nějaké tipy na spořáky jsou vždy v tomto vlákně: viewtopic.php?f=316&t=302027&start=2040
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod minoj 13. 10. 2016 18:03

Každý finanční produkt má své náklady a výnosy. Pokud máš spoření na jedné straně a hypotéční úvěr na druhé dá se dnes téměř s jistotou říct, že je nejlepší splatit co největší část úvěru naspořeného úvěru (i když ti tzv finanční poradci budou tvrdit něco jiného). Výnos stav. spoření je možné si zajistit založením nové smlouvy na nějakou nižší cílovou částku (do 150tis.Kč) a vkládat tam postupně 6let po 20tis. ročně pokud to vyjde (kvůli státní podpoře) ale určitě se vyplatí zbavit se co největší části dluhů. Úroky ze spoření a z úvěrů jsou nesrovnatelné, k tomu se ještě do všeho (spoření i úvěrů) musí počítat s poplatky které v tom nejoptimističtějším případě pokryje úrokový výnos ze spoření ale rozhodně už to nestačí na inflaci takže banka má tvé peníze k dispozici zdarma. Rozhodně radím se co nejdříve to jde zbavit dluhů.
minoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 14. 10. 2016 08:25

Na SS bylo nejlepší se vykašlat už dávno. Vzhledem ke vstupním poplatkům, nesmyslným poplatkům za vedení a prasáckému chování spořitelen nemá cenu si v tom peníze na dlouhou dobu umrtvovat. Hlavně bych taky co nejrychleji splatil tu hypotéku.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 14. 10. 2016 08:42

No já někdy v lednu 2015 založil MPSS s 1% + úrokovým bonusem 0,7%, který bude vyplacen po 6ti letech (podmínka pro přiznání bonusu je vložit každoročně 12.000). Pak tam ještě bylo odpuštění poplatku max. 2.000, takže jsem si založil SS na cílovku 200.000, aby byla zdarma. Za této konstelace, i při uvažování ročních poplatků, se to SS vyplatí. Relativní výnos jsem si snížil prvotním zasláním větší částky, kterou jsem nepotřeboval (něco málo přes 100.000 - dal bych i víc, ale namodeloval jsem to tak, abych po 6ti letech nepřešvihl CČ), ale absolutně na tom budu zase lépe díky vyšším úrokům z úložky.

Takže to chce sledovat, zda nějaká SS nepřijde s podobnou akcí (většinou to bývá na sklonku roku a překlápí se ještě třeba do ledna)
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 10. 2016 12:55

Já jsem si asi tak 3 roky zpět sjednával stavebko v úvěrovém tarifu s trochu vyšší cílovou částkou, než je obvyklé při spořicích tarifech (plánuji na něj čerpat úvěr a byla aspoň akce na poplatek za uzavření 0,5 % CČ, což taky nebylo moc obvyklé při úvěrových tarifech a/nebo vyšších cílovkách), bylo to ještě se sazbou 1 % p.a. na vkladech a když jsem si počítal efektivní zhodnocení se zohledněním státních podpor očistěné o poplatky za uzavření a vedení a srážkové dani při ideální úložce odpovídající přidělení cílovky do konce vázací lhůty 6 let, tak to vycházelo kolem 1,5 % p.a. ... Pravda toho jsem zcela jistě nedosáhl, protože ještě první dva roky mi byla vyplácena státní podpora ze starší ukončené smlouvy na běžný účet a taky jsem vklady neměl vůbec rovnoměrné, ale stejně je diferenciál vůči sazby z hypotečního úvěru téměř nepatrný (1,8 % p.a., po zohlednění daňové úlevy tedy 1,53 % p.a.), že by pro mě nemělo prakticky žádný smysl umořovat všechno v nemovitosti.

Z toho celého asi jen tolik, že v dnešní době, kdy lze hypotéku uzavřít s fixací na 7 let prakticky bez rozdílu sazeb vůči 5 leté fixaci se IMHO nevyplatí umořovat více, než je nutné a i v případě vyšších úložek na stavebko, než je nejefektivnější (těch 20 tisíc Kč ročně). Za mě tedy "levných" dluhů se mi nepřijde rozumné mermocí zbavovat. Navíc těch 6 let je tak šíleně dlouhá doba, že pokud si někdo umane v průběhu těch let si něco kupovat (třeba něco spotřebního typicky vůz, ale třeba i financovat rozumný podnikatelský záměr), tak je určitě mít do čeho šáhnout, než si pořizovat mnohem dražší spotřební financování.

Jinak mám taky ještě druhý úvěr ze stavebka, i když vyšší sazbou 2,95 % p.a., ale taky nepovažuji za rozumné se ho zbavovat, i kdybych mohl - v absolutní hodnotě mě ty půjčené peníze stojí nyní cca. 200 Kč za měsíc a to člověk vyhodí i za mnohem horší věci (jistě, pokud mi peníze jen leží na spořicím účtu, to mi náklady nepokryje, ale za pár let jsem se naučil, že nejdražší jsou náklady na ušlé příležitosti - a ono se občas něco reálně i objeví, co ty náklady pokryje)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 14. 10. 2016 15:05

fremantle, v jednom vláknu jste vzdychal :oboze , že jsem psal, že maximálně roztahuju hypotéku a teď tady píšete opak. nevím, jak to teda je.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod Luke_ 11. 11. 2016 15:37

Ahoj, rád bych využil tohoto tématu, kdysi jsem měl staré stavebko, za starých podmínek 4500/25%SP, atp a protahoval jsem ho nekde do 2013 a porad to slo. Pak jsem potřeboval prachy, zrušil jsem ho s okamžitým výběrem za podmínky, že si založím nové a převedu tam 5tis z toho stavajícího, řekl jsem ok, líp to nešlo. Od té doby jsem na něj 3 roky nesahl, ale je tam pořád 2,0% úročení(tarif S041 u Raif).

Zvažuju, jestli tam poslední tři roky sypnout každý rok 20tis a nechat to úročit, když spořáky jsou všude okolo 0,5%, jeví se to jako zajimavé.
Dneska jsem se mrknul a viděl jsem zpravu, že u tarifu 151,152,153,154 jdou s úrokem dolu na 1% u spoř a 0,5 u uvěr. smluv. Nevím proč to přislo i do mojí sekce(první dokument, který mi za tři roky přišel), když se to netýká tarifu S041. Ve detailu smlouvy po přihlášení do IS se píše pořád 2% úročení.

Další dotaz zní, jestli je možné u této smlouvy, že půjde ten úrok taky dolů, nebo tam je něco jinak v podmínkách, že to pořád drží na těch 2,0% a nemůžou to sundat, dík za názory.
Luke_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 11. 11. 2016 19:52

Prvních šest let na to šáhnout nemůžou, už se to řešilo.
Dr.D
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 12. 2016 18:29

Mrusnok píše:fremantle, v jednom vláknu jste vzdychal :oboze , že jsem psal, že maximálně roztahuju hypotéku a teď tady píšete opak. nevím, jak to teda je.

Také mi to hlava nebere, proč tu dva lidi tvrdí "co nejrychleji se zbavit dluhů"... Pokud má třeba HYPO za 2% RPSN tak bych se ho nezbavoval...

Samozřejmě směrem k ostatním budu hlásat také: zaplaťte své dluhy co nejdříve... jinak mi hrozí, že díky insolvencím a exekucím dalším efektům (bláznivé nakupování nem. na HYPO) se ten celospolečenský jev (milion lidí v exekuci, bůhvíkolik v insolvenci) dotkne i mě :-)
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mrusnok 28. 12. 2016 20:21

No mám dilema. :hm Po roce splácení hypotečního úvěru mám našetřeno cca 40 tisíc, které mám úročeny jen 1 % p.a., ale můžu je kdykoliv vybrat. Oproti tomu zůstatek úvěru cca 1,148 mil., který je úročen 1,69 % p.a. Z hlediska úspory na úrocích by bylo lepší udělat mimořádnou splátku (která je do 20 % jistiny ročně zdarma), ale mám strach, že ty peníze "budu potřebovat na něco jiného".
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod jichaj 28. 12. 2016 20:23

40k je prd...nechal bych je tam kde jsou...
jichaj
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 12. 2016 22:24

Máš dobrý úrok, peníze si nech a spoř je, spořil bych až do konce fixace, protože se po 5 letech může klidně stát, že ti pak banka nabídne v lepším případě 3 % s ohledem na globální vývoj, takže použiješ naspořené peníze na částečné umoření dluhu. A pokud bude globální vývoj pozitivní a banka ti nabídne stejně nízký úrok, můžeš ušetřené peníze použít na něco jiného. Ale úvěr s takto dobrým úrokem bych nechal běžet a nevrtal se v něm. Sazbu trochu závidím :-)
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 28. 12. 2016 22:59

Ale není co závidět. :-) Ten úrok mám včetně úvěrového pojištění MetLife, které stálo na 2 roky 17 512,69 Kč na 2 roky (což jsem zaplatil navýšením úvěru) a potom 0,025% měsíčně ze zbývající jistiny. No trošku drahej špás, ale jsem pověrčivej. RPSN jsem nepočítal, ale určitě bude nad 2%. Bez toho pojištění by byla sazba 1,94 % p.a. Hm škoda, že to tenkrát nabízeli jen tříletou fixaci (která mi tím pádem již za 2 roky skončí).
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2016 23:23

Mimochodem nevíte, když má člověk jen stavební spoření, do kdy je splatnost měsíčních vkladů? Ať zírám do smlouvy jak zírám, tak v ní datum splatnosti nevidím. Z čehož usuzuji, že je možné peníze poslat kdykoli v průběhu měsíce, to jest klidně 29. ? U úvěrů obvykle bývá splatnost 20. nebo 25. dne v měsíci.

Jo a netušíte, jestli na rychlost hodnotícího čísla má nějaký vliv, když tu platbu pošlu na začátku nebo na konec měsíce?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2016 03:20

U Modre pyramidy byla splatnost do konce roku a to i v akci krze bonusovy urok ci co to v 2014 bylo :-)) byl tam vzorecek, ale vychazelo to i kdyz posles 29. prosince 20000 (mozna i 18000 nevim)...

podobne to bude asi u vsech, pokud neni vyslovne sankce nebo ujednano neco jineho :-))
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2016 06:59

astrapa píše:Jo a netušíte, jestli na rychlost hodnotícího čísla má nějaký vliv, když tu platbu pošlu na začátku nebo na konec měsíce?

Jelikož hodnotící číslo obecně ovlivňují nejvíce (připsané i dosud nepřipsané za daný kalendářní rok) úroky, na které vplývá mimo jiné i jak dlouho se zůstatek úročí, zcela nepochybně ovlivňuje hodnotu hodnotícího čísla i datum, kdy příspěvky na smlouvu zasílám.

Myslím, že neexistuje žádná "povinnost" (no, je to už doba, co jsem četl nějaké VOP) hradit příspěvky stavební spořitelně měsíčně (myslím, že na smlouvách si šlo sjednat i čtvrtletní, pololetní nebo i roční vklady), na rozdíl od úvěrů - na oplátku sice může stavební spořitelna při nehrazení úložek smlouvu vypovědět, ale docela pochybuji, že by k takovému řešení přistoupila ve vázací lhůtě (aspoň teda pokud má odkud brát třeba poplatečky za vedení smlouvy), kdy by tím spotřebiteli vznikly další náklady spojené s ukončením smlouvy dle sazebníku.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 10:21

Jelikož hodnotící číslo obecně ovlivňují nejvíce (připsané i dosud nepřipsané za daný kalendářní rok) úroky, na které vplývá mimo jiné i jak dlouho se zůstatek úročí, zcela nepochybně ovlivňuje hodnotu hodnotícího čísla i datum, kdy příspěvky na smlouvu zasílám.


V tom případě by optimální bylo poslat vždy jednoročně jednorázovou částku na začátku ledna ve výši 1/6 cílové částky, ne? (s ohledem na 6 letou vázací dobu) A zůstatek by se po zbytek roku pěkně úročil.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2016 10:45

Tak nejoptimálnější by bylo jednoduše poslat při sjednání smlouvy jednorázově takovou částku, u které ti bude po určité době přidělen úvěr (předpokládám teda, že hodnotící číslo tě zajímá z hlediska nároku na úvěr, protože pro nic jiného vlastně není), abys toho zpravida ve vázací lhůtě, nejefektivnější je současně taková částka, kterou splníš i druhou podmínku přídělení, a to minimální procento naspoření (tedy typicky 35 - 40 %)... I simulace na stavebky.cz implicitně počítají s touto variantou, přičemž porovnávají lhůtu přidělení úvěru u jednotlivých tarifů (úvěrové mají typicky delší lhůtu, než spořicí).

Jinak třeba RSTS měla tuším i v sazebníku (nebo už ve smlouvě konkrétní hodnotu? - už si nevzpomínám), jaké procento v částky je vhodné měsíčně vkládat, aby došlo k přidělení úvěru na konci vázací doby, u mého tarifu to bylo 0,6 % (což byla současně i hodnota splátky úvěru). Mě to třeba nyní vychází tak, že se zohledněním několika vyšších vkladů bych dostatečného hodnotícího čísla měl dosáhnout po 5,25 letech (od sjednání v roce 2013 někdy na konci 2018), přičemž vkládám měsíčně už jen 0,5 % CČ (takže ještě 12 % CČ za dva roky - pokud bych to vložil už nyní najednou, doba se mi zkrátí o cca 3 měsíce, pokud jsem to správně počítal, lhůtu ale zkracovat nepotřebuji, takže bych mohl vložit trochu méně a o to mít vyšší úvěr, ale rozdíly budou nejvýše v pár tisíc korunách, tak se tím asi nemá moc smysl zabývat)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 10:52

S tím uložením celé částky (35-40 % z CČ) bezprostředně po uzavření smlouvy máš vlastně pravdu, na stavebkách o tom snad i byl článek. Nicméně pokud klient celou částku ihned nemá, pak asi jako druhá optimální varianta přichází v úvahu právě posílání 1/6 vždy na začátku roku.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2016 11:03

To ano, pokud účastník celou částku nemá, pak může zvolit nějakou jemu vhodnou variantu... nebo prostě peníze posílat na smlouvu tak, jak mu přijdou pod ruku.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2016 11:23

astrapa píše:
Jelikož hodnotící číslo obecně ovlivňují nejvíce (připsané i dosud nepřipsané za daný kalendářní rok) úroky, na které vplývá mimo jiné i jak dlouho se zůstatek úročí, zcela nepochybně ovlivňuje hodnotu hodnotícího čísla i datum, kdy příspěvky na smlouvu zasílám.


V tom případě by optimální bylo poslat vždy jednoročně jednorázovou částku na začátku ledna ve výši 1/6 cílové částky, ne? (s ohledem na 6 letou vázací dobu) A zůstatek by se po zbytek roku pěkně úročil.


Toto je optimalni prave pokud mas ve smlouve bonus vazany na kal.rok: https://www.modrapyramida.cz/sites/file ... 0_kc_0.pdf

Podobne tato sporitelna, kdyz neposles na smlouvu nic, ti smlouvu vypovi a vstupni poplatek nepozaduje a ani za vedeni uctu... Kdybys poslal korunu tak uz mas smulu..
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 12:36

fremantle píše:nebo prostě peníze posílat na smlouvu tak, jak mu přijdou pod ruku.


Jak to myslíš?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2016 13:29

Po vyplate
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2016 14:26

Třeba... prostě nemá nějak valného významu čekat na leden následujícího roku, když se mi peníze nakupí v průběhu roku (ale pokud to mám nějak spočítané, že dostatečného hodnotícího čísla dosáhnu tehdy a tehdy a jinak bych si úložky posílal na stavebko v úvěrovém tarifu se sazbou 0,5 % p.a., když mám ještě možnost využít spořicí účet kolem 1 % p.a., tak můžu využít i toho - reálně u těch pártisíckorun to sice udělá na úročení rozdíl několika desítek korun, ale tak jsou i horší možnosti jak nakládat s penězi).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 17:27

V tabulce na webu spořitelny je, že máme vkládat každý měsíc určitou částku, např. 0,3 % cílové částky. Toto je tedy jen doporučená částka? Můžu vkládat více nebo méně? A nebo nevkládat nic?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 12. 2016 17:46

Samozrejme, ja mam treba takto nekolik bezicich stavebek a jen platim poplatky. Potom se s tim da carovat v budoucnu (typicky mas zafixovany uroceni a patej rok tam nalejes prachy a vis, ze je za rok budes mit k dispozici s danejma urokama).
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 17:59

No ale to právě hrozí, že ti smlouvu zruší.

Když pátý rok naleješ peníze na spořící účet se zůstatkem nula a hodnotícím číslem nula, tak si tím pomůžeš jak? Maximálně dostaneš překlenovací úvěr s úrokem 6-8 %.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 12. 2016 19:08

Tak, ze mam historickej urok, tedy ne uver, ale uroceni vkladu a jednoznacnou dobu konce.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 19:17

Já ti nerozumím. Píšeš, že máš několik běžících stavebek a "jen platíš poplatky". Tak když na nich nic nemáš, k čemu řešíš vkladový úrok? Nehledě k tomu, že spořitelny všechny smlouvy s pro ně vysokým úrokem vypovídaly, pokud bude deflace, tak začnou vypovídat i smlouvy s 1% úrokem, takže jistota "fixace úroku" je pochybná.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2016 19:24

astrapa píše:V tabulce na webu spořitelny je, že máme vkládat každý měsíc určitou částku, např. 0,3 % cílové částky. Toto je tedy jen doporučená částka? Můžu vkládat více nebo méně? A nebo nevkládat nic?


To je priklad pro bezne lidi, co nespekuluji nad kravinama a potrebuji vedeni, ty mas sve prvni stavebko? :mrgreen:
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 19:36

No to si právě nemyslím, jsou to vyhlašované podmínky - Oznámení - Parametry tarifů schvalované spořitelnou, nejde o žádný reprzentativní příklad z letáků o úvěrech.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 30. 12. 2016 20:06

astrapa: nechapes, ale to je tvuj problem, ja uz napsal stejne vic, nez jsem chtel. :wink:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 21:07

Já vím, ty jsi ten málomluvný kovboj u baru, co vytasí zbraň při každém pozdravu.

Jsou dva chlapi ve vězení, jeden je málomluvný a druhý je ukecaný.
Ukecaný pořád říká něco málomluvnému, ale on mu neodpovídá. Tak si jde lehnout.
Druhý den se ukecaný praštil do hlavy o mříž v okně.
Po týdnu říká málomluvný: ,,Bolí, co?“
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 31. 12. 2016 02:44

astrapa píše:Já ti nerozumím. Píšeš, že máš několik běžících stavebek a "jen platíš poplatky". Tak když na nich nic nemáš, k čemu řešíš vkladový úrok? Nehledě k tomu, že spořitelny všechny smlouvy s pro ně vysokým úrokem vypovídaly, pokud bude deflace, tak začnou vypovídat i smlouvy s 1% úrokem, takže jistota "fixace úroku" je pochybná.

Tak třeba má stavebko ještě v "hájeném" období 6 let, kdy spořitelna nesmí měnit podmínky hry. Třeba já mám na stavebku z 2013 úrok 2 %. Pokud S474N si cyklí stavebka, že každý rok založí jedno, tak sice platí poplatky za vedení, ale může se 5 rok rozhodnout, že 2,5 % je slušný úrok, naleje tam peníze a za rok má peníze zhodnoceny o 2,5 % zatímco máme úroky kolem 1 % na SÚ.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 12. 2016 06:00

A kdyz ne, tak je to 6x 350,- do minusu :-)
vpe
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 1. 1. 2017 22:43

Ano toto je riziko takového "podnikání".
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2017 15:56

No jak vidno, tak nekterym to pochopit necinilo az takove potize.

Ano, je to desne riziko, zvlaste, kdyz to riziko zatim jeste nikdy prakticky nenastalo :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecerapl 7. 3. 2017 11:30

Přišel mně dopis od ČMSS, že mně opět snižují úrokovou sazbu od 1.4.2017 na 0,3%. Přitom první žádný dopis jsem neobdržel. Ve smlouvě přitom mám 2%. Tohle jako můžou udělat, když mám smlouvu na 2% a oni mně teď dávají 0,3%?

Existuje nějaká možnost, jak se tomu bránit? Vždyť tohle není přeci možné dělat. Smlouva je smlouva přeci! >:-(
vecerapl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 3. 2017 11:41

Nedílnou součástí smlouvy jsou všeobecné obchodní podmínky, tak se podívej, co píšou v nich...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod swisst 7. 3. 2017 15:14

vecerapl píše:...Existuje nějaká možnost, jak se tomu bránit? Vždyť tohle není přeci možné dělat. Smlouva je smlouva přeci! >:-(

ČMSS má ve svých smlouvách (ve VOP) sjednanou možnost změny úrokové sazby od dubna 2004. Pokud byla smlouva uzavřena později, je jisté, že ČMSS smí (za určitých podmínek) úrokovou sazbu změnit. Viz též zde: http://www.stavebky.cz/kdy-muze-stavebn ... vou-sazbu/
swisst
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků