Snížení úroku u stavebního spoření

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 30. 12. 2016 18:24

astrapa píše:V tabulce na webu spořitelny je, že máme vkládat každý měsíc určitou částku, např. 0,3 % cílové částky. Toto je tedy jen doporučená částka? Můžu vkládat více nebo méně? A nebo nevkládat nic?


To je priklad pro bezne lidi, co nespekuluji nad kravinama a potrebuji vedeni, ty mas sve prvni stavebko? :mrgreen:
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 18:36

No to si právě nemyslím, jsou to vyhlašované podmínky - Oznámení - Parametry tarifů schvalované spořitelnou, nejde o žádný reprzentativní příklad z letáků o úvěrech.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 30. 12. 2016 19:06

astrapa: nechapes, ale to je tvuj problem, ja uz napsal stejne vic, nez jsem chtel. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 30. 12. 2016 20:07

Já vím, ty jsi ten málomluvný kovboj u baru, co vytasí zbraň při každém pozdravu.

Jsou dva chlapi ve vězení, jeden je málomluvný a druhý je ukecaný.
Ukecaný pořád říká něco málomluvnému, ale on mu neodpovídá. Tak si jde lehnout.
Druhý den se ukecaný praštil do hlavy o mříž v okně.
Po týdnu říká málomluvný: ,,Bolí, co?“
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod paty07 31. 12. 2016 01:44

astrapa píše:Já ti nerozumím. Píšeš, že máš několik běžících stavebek a "jen platíš poplatky". Tak když na nich nic nemáš, k čemu řešíš vkladový úrok? Nehledě k tomu, že spořitelny všechny smlouvy s pro ně vysokým úrokem vypovídaly, pokud bude deflace, tak začnou vypovídat i smlouvy s 1% úrokem, takže jistota "fixace úroku" je pochybná.

Tak třeba má stavebko ještě v "hájeném" období 6 let, kdy spořitelna nesmí měnit podmínky hry. Třeba já mám na stavebku z 2013 úrok 2 %. Pokud S474N si cyklí stavebka, že každý rok založí jedno, tak sice platí poplatky za vedení, ale může se 5 rok rozhodnout, že 2,5 % je slušný úrok, naleje tam peníze a za rok má peníze zhodnoceny o 2,5 % zatímco máme úroky kolem 1 % na SÚ.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 12. 2016 05:00

A kdyz ne, tak je to 6x 350,- do minusu :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 1. 1. 2017 21:43

Ano toto je riziko takového "podnikání".
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 1. 2017 14:56

No jak vidno, tak nekterym to pochopit necinilo az takove potize.

Ano, je to desne riziko, zvlaste, kdyz to riziko zatim jeste nikdy prakticky nenastalo :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecerapl 7. 3. 2017 10:30

Přišel mně dopis od ČMSS, že mně opět snižují úrokovou sazbu od 1.4.2017 na 0,3%. Přitom první žádný dopis jsem neobdržel. Ve smlouvě přitom mám 2%. Tohle jako můžou udělat, když mám smlouvu na 2% a oni mně teď dávají 0,3%?

Existuje nějaká možnost, jak se tomu bránit? Vždyť tohle není přeci možné dělat. Smlouva je smlouva přeci! >:-(
vecerapl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 3. 2017 10:41

Nedílnou součástí smlouvy jsou všeobecné obchodní podmínky, tak se podívej, co píšou v nich...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod swisst 7. 3. 2017 14:14

vecerapl píše:...Existuje nějaká možnost, jak se tomu bránit? Vždyť tohle není přeci možné dělat. Smlouva je smlouva přeci! >:-(

ČMSS má ve svých smlouvách (ve VOP) sjednanou možnost změny úrokové sazby od dubna 2004. Pokud byla smlouva uzavřena později, je jisté, že ČMSS smí (za určitých podmínek) úrokovou sazbu změnit. Viz též zde: http://www.stavebky.cz/kdy-muze-stavebn ... vou-sazbu/
swisst
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků