Hypotéka bez dokládání příjmu

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Donnie1987 8. 9. 2016 20:02

Dobrý den,

Nemohu doložit své příjmy, přesto bych rád získat hypoteční úvěr. Přišel jsem do banky s tím, že mohu nabídnout do zástavy svoji nemovitost v hodnotě 1 400 000,- s tím, že bych žádal přibližně 50% zástavní hodnoty. Narazil jseml a nikde mi nepomohli. Pročítal jsem internet a prý v některých případech postačí čestné prohlášení. Pokud tomu tak je a má s tím někdo zkušenosti, byl bych vděčný za každou radu, jak postupovat.

Děkuji
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 9. 2016 20:16

Pokud ti jde o získání americké hypotéky bez dokládání příjmu, tak to není průchodné téměř u žádné banky.

Lze získat americkou hypotéku - tedy úvěry zastavené nemovitostí, které nejsou účelově vázány, ale je u nich vyžadováno doložení příjmu. Pak ještě existují hypotéky bez doložení příjmu, ale ty jsou vázány účelově na koupu nemovitosti. Kombinace obojího je mimořádně nestandardní a jedinou banku, o níž vím, že umožňovala podobnou kombinaci je Equa bank: https://www.equabank.cz/promo/hypoteka-bez, s největší pravděpodobností to jiná banka ani neumí, takže jediné co zbývá jsou pak už jen kampeličky, tam by možná uspět šlo... i když nevím, jestli obchodní případ na několik set tisíc Kč pro ně bude zajímavý.

Každopádně úroková sazba bude odpovídající, jistě přes 6 % p.a. a více, to by už spíš stálo za pokus si pravidelné příjmy nějak obstarat a zkusit žádat o neúčelový spotřební úvěr, který by byl při podobných objemech jistě levnější.

Jinak hodně podobné téma se již v minulosti objevilo na měšci: http://forum.mesec.cz/index.php?topic=6284.0
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Mrusnok 8. 9. 2016 20:26

Amerika do 50 % LTV u mBanky nejde bez dokládání příjmů? Já si myslím, že to jde, ale musí tam být dva žadatelé. Zkušenost s tím nemám. Možná vladimir.svorba by to věděl.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Donnie1987 8. 9. 2016 20:29

S vyšším úrokem jsem počítal, jen mě překvapilo, že narazím i v případě ručení vlastní nemovitostí. Bankéřka mi prozradila, že je možnost založit účet, posílat tam z vytvořené spol. s r.o. peníze, bězně s účtem nakládat, platit inkaso apod a po šesti měsících zkusit požádat o hypotéku na základě historie účtu. Momentální příjem jsem nevydělal ani v IT profesi, takže nechat se zaměstnat padá rovnou.
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 8. 9. 2016 20:35

A co nějaká p2p půjčka? Pokud je hodnotná zástava, tak by to mohlo být pro investory zajímavé.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Dr.D 8. 9. 2016 20:37

Nebude lepší najít někoho, kdo má přebytek peněz a neví kam investovat? Se zástavou ve výši dvojnásobku půjčky by to nemusel být takový problém. Na kolik let splácení to vidíš?
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donnie1987 8. 9. 2016 20:42

Mrusnok: Vim, že něco takového je, ale nikdy jsem to nezjišťoval, pročtu si pár webů.
Dr.D: Němáte náhodou nějaké důvěryhodné weby, kde se takto obchoduje? Jsem schopný to splatit do 1 roku od uzavření.
Naposledy upravil Donnie1987 dne 8. 9. 2016 20:47, celkově upraveno 1
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 8. 9. 2016 20:46

Komerčka to neumí? Pokud se tedy bavíme o klasické hypotéce a do zástavy jde nemovitost určená k bydlení. Bezpříjmovky se teď u některých bank rušily, ale jak u KB teď z paměti nevím.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 8. 9. 2016 20:47

Víc jak 60 tisíc měsíčně? Hezký. To bys snad mohl někoho najít...
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donnie1987 8. 9. 2016 20:57

Fantucci: Na internetu je uvedeno, že Komerčka tuto možnost nabízí, co je na tom pravdy si ověřím zítra. Díky
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2016 08:04

Kamarád dostal na základě dlouhodobých obratů hypotéku u Raifky (v době, kdy neměl žádný doložený příjem), ale ta od té doby zpřísňovala podmínky.
Možná bych dával šanci nějakému prémiovému účtu (Premier od ČS nebo Premium od ČSOB) a aspoň 6 měsíční historii, ale jestli fremantle píše, že ne-e, tak bych mu věřil.

-- 9. 9. 2016 09:05 --

Starší článek z Měšce
http://www.mesec.cz/clanky/hypoteka-bez ... ika-banka/
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 9. 2016 08:14

U ČSOB je možnost mít předschválený limit pro hypotéku, je pak možné, že není třeba dokládat příjmy - v létě, když jsem byl ještě pod Erou jsem tam měl předschválený limit na 5 milionů (no jo, tehdy frčely ještě dobírky z Premia karty), pak jsem přemigroval s účtem zpět k modré a předschálené limity mi nyní zmizely (zřejmě na nějaký čas, ne, že bych je mermocí k něčemu potřeboval)... :-)

Raiffka mi posledně při volání na infolinku taky cpala hypotéku, limit nezmiňovali (ani jsem se neptal), nabídku hypotéky mi IB nezobrazuje, jen spotřebák na 400 tisíc Kč, jak by to bylo s dokladováním příjmů ale nevím (tedy ten spotřebák by mi asi přiklepli, ale kdo by chtěl ú.s. 13,90 % p.a. co mi nabízí v IB, to mi spíš přijde jako urážka... to jako by mi hypotéku nabídli na 4 % p.a. nebo co?) ...

Ale domnívám se, že to jsou limity, které banka může poskytnout na koupi nové nemovitosti, pokud bych si chtěl pořídit americkou hypotéku, tak si myslím, že to bude u obou problém - neříkám, že je to vyloučené, ale jeví se mi to velmi málo pravděpodobné. Aspoň co jsem si kdysi listoval v metodických příručkách asi 3 bank, tak si nevzpomínám, že by takovou situaci řešily...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 9. 2016 10:05

Ta nabídka na hypo od skupiny ČSOB byla snad jediná, která takhle dopředu fungovala. Byl tam posléze strop na maximální splátku asi 35 tis, co si vzpomínám. Nevím jak je to nyní poté, co HB bezpříjmovky zrušila. Ostatní banky mají nabídky na hypotéky pouze v rámci informačního charakteru. Např. u ČS mi to bylo potvrzeno cca měsíc zpět. Je nutno klasicky dokládat příjem.


Kombinace Amerika + bezpříjem je smrtící. Lepší zkusit vymyslet něco jiného, pokud lze.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod lxgivl 9. 9. 2016 10:17

Hypotéku bez prokazování příjmů poskytují tyto banky: Komerční banka, Raiffeisenbank, Wüstenrot hypoteční banka a Equa bank. Našel jsem to v článku z června 2016, tak zkus projít tyto banky. Taky v něm psali, že ti běžně půjčí těch 50%, ve výjimečných případech 60%, ale už musíš mít odpovídající zástavu. Tady je celý článek: https://www.hypotecnikalkulacka.cz/hypo ... nnost-193/
lxgivl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 9. 2016 11:28

fremantle píše:U ČSOB je možnost mít předschválený limit pro hypotéku, ....- v létě, když jsem byl ještě pod Erou jsem tam měl předschválený limit na 5 milionů (no jo, tehdy frčely ještě dobírky ...)


Překvapuje mě, že zrovna ČSOB, která tak úzce spolupracuje s ČP, není schopná detekovat, že obraty tvoříš "uměle".
astrapa
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků