Hypotéka bez dokládání příjmu

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 9. 2016 11:36

Historicky ten algoritmus opravdu fungoval tak, že nestandardní obraty vyloučil (resp. takového klienta vyhodnotit nedokázal) - před pár lety, když jsem měl smlouvu jen u EasyChange jsem obchodoval jenom tam a všechno vypořádeání bylo v rámci účtů u ČSOB a některé měsíce jsem tam měl taky obraty v řádech desetitisíců a takové nabídky se mi tam negenerovaly (příjmy tam jinak nebyly žádné a jen pravidelné odchozí platby - stavebko, penzijko, splátka hypotéky a pod.)...

Pak jsem tam provoz téměř úplně utlumil (zůstaly mi tam asi jen 2 trvaláky, zbytek jsem nahrnul do SIPO, když tehdy z toho Citi dávala štědré bonusy), nechával jsem si tam jen zůstatek na splnění vedení bez poplatku (pak vyměněno za obrat z vlastního účtu v jiné bance) a za nějaký čas se nabídky začaly, paradoxně, objevovat (nejspíš ale byly stejně k ničemu, protože žádost o kreditku mi stejně tehdy neprošla, pravda, nemusel jsem dokládat příjmy)... No a pak když přišla pošta, tak tam zůstaly (jen limit hypotéky se mi zvýšil z cca. 2 milionů na těch 5 :-) ).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Fantucci 9. 9. 2016 12:24

lxgivl píše:Hypotéku bez prokazování příjmů poskytují tyto banky: Komerční banka, Raiffeisenbank, Wüstenrot hypoteční banka a Equa bank. Našel jsem to v článku z června 2016, tak zkus projít tyto banky. Taky v něm psali, že ti běžně půjčí těch 50%, ve výjimečných případech 60%, ale už musíš mít odpovídající zástavu. Tady je celý článek: https://www.hypotecnikalkulacka.cz/hypo ... nnost-193/


RB už je mimo
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Donnie1987 10. 9. 2016 16:24

Jak Komerčka, tak Equa požaduje čestné prohlášení, což v mém případě nedokážu poskytnout. Bohužel jiná možnost není a nikde to nejde zcela bez příjmu, sympatická bankéřka mi to dost přiblížila.

Zkusim to znovu, z jiné stránky. Nejsem zaměstnaný, nechci se nechat zaměstnat, ale rád bych získal od ledna hypotéku, jak byste postupovali? Zaplatit někomu? Probrat to s podnikatelem, finančním poradcem?

Přece to nemůže být tak velký problém.
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 9. 2016 18:16

Pokud nechcete podepsat to prohlášení, tak pak to je opravdu těžké... :)
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 10. 9. 2016 19:39

Z toho prohlášení se snad nestreliá, ne? :-D
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Donnie1987 10. 9. 2016 19:51

Já bych to podepsal, ale říkala mi že to má být od zaměstnavatele a jak mohu podepsat prohlášení, když jsem evidován na ÚP.
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 9. 2016 19:54

To prohlášení mluví o tom, že máte dostatečné příjmy na splácení, ne? Pokud nemáte z čeho tu hypotéku reálně splácet, tak je poměrně hloupé o ní žádat...
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Donnie1987 10. 9. 2016 20:00

Mám na české poměry vysoké příjmy, nepodnikám ani nejsem zaměstnán. Klidně prohlášení podepíši, jen mě zajímá, jestli ho mohu podepsat, když jsem veden na ÚP.
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 9. 2016 20:01

v tom prohlášení ale není definován typ příjmu, ne?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Donnie1987 10. 9. 2016 20:03

Prohlášení se dá sepsat během pár minut, ale když jsem přišel s tímhle do banky, bylo mi řečeno, že musim mit prohlášení od zaměstnavatele. Tady mi proto něco nesedí.
Naposledy upravil Donnie1987 dne 10. 9. 2016 20:07, celkově upraveno 1
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 9. 2016 20:07

kecá. tyto hypotéky jsou primárně pro podnikatele... kdo má příjem ze závislé činnosti, nemůže mít hypotéku bez dokládání příjmu, jestli se nepletu. jestli si to kafka neplete s prohlášením při zjednodušeném refinancování
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Donnie1987 10. 9. 2016 20:09

Proto mi to nesedí, četl jsem o prohlášení a pokud jsou informace pravdivé, uvedu své údaje, zavážu se o příjmu a mělo by to běžet. Jenže mi bylo nejméně 2x řečeno, že musim podat prohlášení od zaměstnavatele nebo z podnikání, jenže já nepracuji a ani nepodnikám.
Donnie1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 10. 9. 2016 20:24

Jsem jediný, komu připadá divný stav "mám na české poměry vysoké příjmy" vs. evidence na ÚP?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fantucci 10. 9. 2016 20:29

třeba z nějakého kapitálového majetku bez následných konsekvencí?
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod Donnie1987 10. 9. 2016 20:41

Jsem tam veden kvůli zp, v pondělí tam naklušu, díky ;-)
Donnie1987
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků